نگاهی حرفه ای به فعالیت های استراتژیک و بازاریابی برند نیوآ

بایزروف شرکت بین المللی محصولات مراقبت از پوست و نام برند مادر برای برندهای NIVEA، ELASTOPLAST، ATRIXO و EUCERIN می باشد. نیوآ طیف وسیعی از انواع محصولات آرایشی و مراقبتی صورت و بدن است. کسب و کار ، بازار ، استراتژی ، عناصر برند و بخش بندی بازار در استراتژی بازاریابی نیوا .

بازاریابی نیوا

کسب و کار نیوا

هدف شرکت – فراهم نمودن محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا

مدل کسب و کار – تمرکز بر مراقبت از پوست و برندسازی مادر

ذینفعان – بایزروف، کارکنان، مصرف کنندگان، دولت ها و شهرها، رقبا، تأمین کنندگان

نیوا

نیوا

استراتژی نیوا

نیاز و انگیزش – مصرف کنندگان پوست های متفاوت دارند و به محصولات مراقبت از پوست نیاز دارند و در جستجوی برندی هستند که بتوانند به آن اعتماد داشته باشند.

استراتژی – ارائه محصولی با ویژگی های به روز، امروزه نیوآ بیش از ۵۰۰ محصول را تحت برند مادرش جهانی ساخته است. نیوآ حمام، نیوآ بدن، نیوآ مردانه

ارزشهای برند – جایگاه نیوآ برای محصولات مراقبت از پوست اعتماد، کیفیت و ارزش برای پول است.

رقبای نیوا

بازار نیوآ

رقبا –

 • Olay
 • Dove
 • Clean&Clear
 • Garnier
 • Neutrogena
 • Biore
 • St. Ives

بازار – رقابت شدید در بازار؛ از برندهای مطرح در حوزه مراقبت از پوست

جامعه – مسئولیت اجتماعی مراقبت از مصرف کننده، مشتری گرایی و تکنولوژی گرایی

نیوا

عناصر برند نیوآ

نام برند : نیوآ از واژه لاتین Nivius به معنای “برف سفید” گرفته شده است.

لوگو :

 • پس زمینه آبی با نوشته ای سفید، که نشان دهنده ی طرحی ساده اما جذاب است.
 • هویت بصری نیوآ
 • ترکیبی از آبی و سفید که جهانی شده است.
 • آبی : همدمی، دوستی، هماهنگی و وفاداری
 • سفید : پاکیزگی بیرونی بخوبی طهارت باطن
 • آبی و سفید : ایده ای عالی برای جذابیت و صداقت برند

مقالات پیشنهادی

برندسازی مادر

بازاریابی نیوا

بخش بندی بازار

بایزروف شرکت بین المللی محصولات مراقبت از پوست و نام برند مادر برای برندهای NIVEA، ELASTOPLAST، ATRIXO و EUCERIN می باشد. نیوآ طیف وسیعی از انواع محصولات آرایشی و مراقبتی صورت و بدن است.

نیوآ بخش های بازار خود را بر اساس براورده نمودن نیازهای فردی مصرف کننده شناسایی می نماید. هر بخش :

 • شامل مصرف کنندگان با با نیازها یا سلایق مشابه است.
 • به وسیله محصولات مورد نیاز تمام انتظارات ویزه برآورده می شود.

آنچه در بخش بندی بازار توسط نیوآ صورت می پذیرد در نظر گرفتن  این استراتژی بازاریابیاست که نیازها در دو سطح خرد و کلان برطرف می گردد. در واقع نیوآ در سطح کلان بازار سلامت و زیبایی را در نظر می گیرد و در سطح خرد طبقه بندی های ویژه – مثل بازار مصرف زنان و مردان – را انجام می دهد. در واقع بخش بندی درست بازار ابزاری است برای شناسایی درست گروه های هدف بازار.

مقالات پیشنهادی

بازاریابی

بازاریابی نیوا

برنامه ریزی بازاریابی در نیوآ

در مطالعه موردی منتشر شده توسط Times 100، نیوا نشان داد که اولین گام برنامه ریزی بازاریابی ارزیابی تکامل کسب و کار، برندها و محصولاتش است. در این مطالعه موردی نیوآ حقایق شگفت انگیزی را نشان داد و از جمله این که زنان بازار هدف مهمی برای محصولات مردانه نیوآ هستند چرا که آنها اغلب محصولات نظافتی مردانه را برای همسران خود می خرند و همچنین به ایشان برای خرید بهتر چنین محصولاتی کمک می کنند. این مطالعه در واقع یکی از نتایج مطالعات مستمر از ارزیابی وضعیت بازار توسط این برند است. بازاریابان نیوآ می گویند این ارزیابی های مستمر به آنها در اصلاح و یا معرفی فعالیت های جدید برای رسیدن به اهدافشان و تمرکز مناسب تر بر آنها کمک قابل توجهی می کنند.

رشد از طریق برنامه ریزی بازاریابی

از طریق برنامه ریزی بازاریابی نیوآ به رشد و تکامل برند خود ادامه می دهد. برای مثال این برند در برنامه ریزی بازاریابی خود به نگرش مردان نسبت به استفاده از محصولات مراقبت از پوست توجه وِیزه می نماید.

برنامه ریزی بازاریابی مناسب و تدوین شده بر اساس اطلاعات بازار می تواند به برندها در جهت حفظ رشد و موفقیت مستمر کمک شایانی نماید. برای مثال آنچه باعث موفقیت نیوآ در محصولات مراقبت از پوست مردانه شده است تدوین و اجرای درست برنامه های بازاریابی است.

توسعه های اخیر در نیوآ

تعهد بلند مدت نیوآ به پژوهش و گسترش (R&D) در مرکز پژوهش Paul Gerson Unna جریان مستمری از نوآوری محصول را فراهم می نماید، که توسط برند نیوآ پشتیبانی می شود. این تعهد به پژوهش و گسترش با باور به کیفیت محصول ایجاد می گردد و بنیادی برای فراهم آوردن اعتماد مشتری به این برند است و منجر به رابطه ای مقابل بین نیوآ و مصرف کنندگان می شود.

یکی از توسعه های قابل توجه نیوآ راه اندازی دئودورانت نیوآ در سال ۲۰۰۲ به همراه طیفی از محصولات مراقبت از پوست ۲۴ ساعته  در انگلستان می باشد. این طیف شامل یک دئودورانت رولی و اسپری در انواع زنانه و مردانه، و به شکل یک نوآوری واقعی در قالب یک پاکت جیبی جمع و جور و به اندازه تمام شدن یک اسپری ۱۵۰ میلی قابل استفاده بود. همه ی طبقات محصول از محصولات صورت و بدن تا دئودورانت و سایر موارد نشان از تعهد به نوآوری و کیفیت مورد انتظار مصرف کنندگان این برند است.

نکته قابل توجه در برندسازی در کسب و کارها، که در حال حاضر در ایران در حاشیه قرار گرفته، لزوم توجه به پژوهش و گسترش محصولات است. برندسازی تنها با تغییر تاکتیک های بازاریابی و یا کمپین های تبلیغاتی پر هزینه و یا تغییر چیدمان وب سایت به نتیجه نمی رسد. توجه به تیم های R&D و لحاظ نمودن نیازهای بازار در ارائه و یا اصلاح محصولات از جمله عوامل کلیدی در برندسازی است.

ترفیعات در نیوآ

نیوا دارای یک میراث قوی در بازاریابی است، کمپین های این برند از ۱۹۲۰ تا کنون، که بر بسیاری مزایا و ارزش ها تمرکز داشته، نیوآ را در اوج قرار داده است.

امروزه، هر بخش از سبد برند توسط یک استراتژی یکپارچه چند رسانه ای پشتیبانی می شود، که شامل انواع تبلیغات، بازاریابی مستقیم و رسانه های محیطی است. در تمامی کمپین های نیوآ آنچه مورد توجه بوده آموزش است، نیوآ مسئولیت خود را ارتقاء محافظت از پوست می داند و بین بهداشت پوست، تناسب اندام و رفاه ارتباط برقرار می کند.

این استراتژی آموزش مصرف کننده از طریق برنامه های ترفیعاتی به نیوآ برای ایجاد بازارهای جدید، مانند بخش مراقبت از پوست مردان، کمک می نماید. در حالی که این استراتژی هزینه های کوتاه مدت برای این برند به همراه دارد، اما در عوض سرمایه گذاری بلند مدتی برای ایجاد و تثبیت این موضع نیوآ است که خود را به عنوان تولید کننده پیشرو در مراقبت از پوست معرفی نماید و  به عنوان منبعی باشد از مشاوره های ارزشمند که الهام بخش اعتماد و وفاداری مصرف کننده است.

محصولات جدید نیوا

نمونه گیری مهمترین جنبه استراتژی نیوآ برای معرفی محصولات جدید است. برای مثال، در ارائه  کالای کرم چشم Visage Anti-Shadow کمپین مطبوعاتی شامل نمونه ای بالغ بر دو میلیون زن – بخشی از کمپین بازاریابی یکپارچه برند Nivea Visage – را معرفی نمود. همچنین تبلیغات تلویزیونی و مطبوعاتی، رپرتاژ آگهی و روابط عمومی در معرفی این کالا بکار گرفته شد.

نیوآ در جاانداختن (Launch) محصول از ارتباطات یکپارچه بازاریابی با در نظر گرفتن رسالت برند خود استفاده می کند. نیوآ به خوبی دریافته که تسخیر بازار از طریق هدف گیری مناسب بخش های بازار امکان پذیر است و برای متقاعد کردن مصرف کننده و ایجاد اعتماد از نمونه های واقعی و ارائه اطلاعات علمی در کنار اطلاعات محصول استفاده می کند. بایستی این نکته را در متقاعد کردن مصرف کننده در نظر بگیریم که خریدار در هنگام انتخاب محصول نه تنها اطلاعات محصول بلکه اطلاعات جانبی را مد نظر قرار می دهد.

نیوا

تحلیل نیوا

به صورت خلاصه، آنچه در موفقیت و رشد برند نیوآ مؤثر بوده و باعث شناخته شدن آن به عنوان یک برند جهانی است، می توان موارد زیر را برشمرد:

 • تمرکز بر بازار هدف مشخص در ارائه محصولات مراقبت از پوست و معرفی محصولات با کیفیت بالا در این قسمت از بازار و ورود با برنامه بازاریابی هوشمند به بازار هدف مردانه با بیش از ۲۰ طبقه محصول.
 • استفاده از آمیخته بازاریابی مناسب در جا انداختن (Launch) محصولات
 • شبکه توزیع قوی در ارائه محصولات به بازار از جمله نقاط قوت این برند است. نیوآ از طریق طیف وسیعی از کانال های توزیع مؤثر محصولات خود را در اختیار مصرف کنندگان نهایی قرار می دهد. جالب آنکه در این استراتژی توزیع در بریتانیا، نیوآ اثرات زیست محیطی در حمل و نقل را نیز در نظر می گیرد. نیوآ از یک نقطه توزیع مرکزی در انگلستان استفاده می نماید. محصولات ارسال شده از کارخانجات اروپا بوسیله ماشین های طرف قرارداد برای در اختیار قراردادن شبکه توزیع و برای در دسترس قرار دادن محصولات به فروشگاه های خرده فروشی حمل می شوند. نکته قابل توجه آن است که بایزروف فروش مستقیم به خرده فروشان کوچک ندارد و از طریق عمده فروشان، فرآیند انتقال تکمیل می گردد.
 • سرمایه انسانی ارزشمند یکی از عوامل انکار ناپذیر در رشد و تعالی این برند می باشد. بکارگیری کارکنان با مهارتهای مورد نیاز و پژوهشگران حرفه ای به رشد مستمر این برند کمک شایانی نموده است.
 • برندسازی مادر (Umbrella Branding) ، به دلایل ذیل، مهمترین عامل در موارد ذکر شده است.
 • فروش محصولات مرتبط تحت یک نام برند
 • ارائه چندین محصول با کمپین های تبلیغاتی یکپارچه و واحد
 • استفاده از کمپین های تبلیغاتی بین المللی در سطح محلی و کاهش هزینه های جانبی
0/5 (0 Reviews)