چطور برای بهبود تعامل از ایجاد محتوا به اتوماسیون محتوا حرکت کنیم

رشد سریع تاثیرگذاری محتوا بر ضرورت استفاده از اتوماسیون بازاریابی محتوا یا همان بازاریابی محتوای خودکار را برای کسب و کارها تاکید دارد. بررسی مزایای بازاریابی محتوای خودکار شده (Automated Content Marketing) برای سازمانها صرفه جویی در وقت ، نیروی انسانی و تسریع در دستیابی به مخاطبان هدف را به همراه خواهد داشت.

اتوماسیون بازاریابی محتواContent Marketing Automation
اتوماسیون بازاریابی محتوا

اتوماسیون بازاریابی محتوا

چطور برای بهبود تعامل از ایجاد محتوا به اتوماسیون محتوا حرکت کنیم

بازاریابی محتوا به طور طبیعی از نظر مشتریان – فعلی یا بالقوه – یک فرآیند حیاتی برای ارسال پیام کسب و کاراست . اما شیوه محتوا می تواند از طریق زنجیره تامین  محتوای هوشمند ، بر اساس مطالعه جدید صنعتی  گردد.

یافته های گزارشی از شرکت مدیریت محتوا SDL و analyst Forrester با عنوان ” زنجیره های تامین محتوای امروزی مانعی برای سفر پیوسته مشتری ” استدلال می کند که بسیاری از فرآیندهای جمع آوری محتوا در سازمان ها در راستای نیاز مشتری نیست. لذا باید بازنگری مجدد در این حوزه ایجاد محتوا صورت پذیرد.  

این گزارش می افزاید :

شرکت ها برای رسیدن به حالت مطلوب محتوای هوشمند بایستی از هم اکنون اقدام نمایند. کسب و کارها باید فرآیند فعلی ، تکنولوژی و ساختارهای سازمانی خود را برای آینده آماده کنند. در حالیکه ارزش استراتژیک محتوا همچنان در حال رشد است این گزاره موفقیت یا شکست سازمان را تعیین می کند.

این تحلیل بازاریابی محتوا از ۶ راهبرد برای تسهیل در فرآیند ایجاد محتوا و تعامل مشتری سخن می گوید :

کنترل زنجیره تامین محتوا

این گزارش پیشنهاد می کند که ایجاد یک مدل عملیاتی محتوای جهانی – global content operating model –  (GCOM) ، به طور بالقوه کسب و کارها را به یک مدل خودکار ایجاد ، ترجمه و تحویل محتوا تبدیل می سازد. همچنان که ایجاد محتوای بیشتر و بیشتر یک گام ضروری است. ۹۳% از برندها اذعان داشته اند که آنها محتوای بیشتری در ۲ سال آینده ایجاد خواهند کرد.

بررسی پلتفرم های محتوای هوشمند

این استراتژی بازاریابی شامل اضافه نمودن اطلاعات به یک اکو سیستم محتوا و تمرکز مضاعف بر جنبه اتوماسیون آن است. بر اساس این گزارش تنها یک برند از هر سه برند تجربه مداوم مشتری را فراهم می نمایند.

بازنگری در ساختار ایجاد محتوا

راه های بسیاری برای تولید محتوای بیشتر وجود دارد. بایستی علاوه بر وبلاگ ها ، ویدئوها و یا پادکست ها ، چت بات ها و دستیاران مجازی را نیز در میان سایر کانال های نوظهور در نظر گرفت. برندها بایتسی به این حوزه ها نگاهی ویژه داشته و اطمینان یابند که محتوای آنها می تواند با تجدد ساختار حداقل و حداکثر تاثیر را داشته باشند.

آمادگی برای تطبیق محتوا با هر کانال

بسیاری از بهترین نکات به یک منبع خواهند رسید. آیا در حالی که برندها محتوای بیشتری نسبت به قبل تولید می کنند ، بازارها و مشتریان مناسبی را نیز مورد هدف قرار می دهند ؟ تنها نیمی از شرکت ها گفته اند که ابزارهای متمرکز و استاندارد شده ای برای ایجاد ، ترجمه و تحویل محتوا در اختیار دارند.

انتشار اطلاعات محصولات مورد نیاز مشتریان

این گامی ضروری در بازاریابی محتوا است. و آن در نظر گرفتن یادداشت های مناسب در طول این فرآیند است. در بازاریابی محتوا دریافت اطلاعات در طول چرخه خرید بسیار حیاتی و حائز اهمیت است.

برندها بایستی تمام نیازهای مشتری از راهنمای تولید ، کتابچه محصولات ، فیلم ها و هر آنچه که بتواند با زبانی قابل فهم برای رفع نیاز مشتری باشد، را به آنها ارائه دهد.

تغییر در مسیر حرکت

۸۰%  پاسخ داده اند که چالش های زنجیره تامین محتوا مانع از دستیابی به اهداف اولیه کسب و کار شده اند.

یکی از مدیران بازاریابی SDL می گوید :

نتیجه قطع ارتباطات سازمانی  و تکنولوژیکی منجر به تجربیات ناخوشایند مشتری می شود. به عنوان مثال در زمانی که مشتری چندین بار به اینترنت وصل می شود و فرصت دریافت محتوا را از دست می دهد ، ناخواسته تجربه ای نامید کننده را احساس می نماید.

بازاریابی محتوای خودکار

بازاریابی محتوای خودکار

بازاریابی محتوای خودکار

وقتی صحبت از بازاریابی محتوا می شود، مجبور نیستید همه ی کارها را دستی انجام دهید. بازاریابی محتوای خودکار به شما در صرفه جویی زمان ، پول و تلاش کمک می نماید. اتوماسیون بازاریابی محتوا ، ابزاری برای تسریع در فعالیت های بازاریابی فراهم می نماید. شما ممکن است در مورد روبات هایی که ویدئوها و پست های وبلاگ را تولید می کنند ، زمانی که در مورد عبارت بازاریابی محتوای خودکار شنیده اید ،  فکر کرده باشید. شما اشتباه نکرده اید بله کاملاً درست است این نوع بازاریابی های محتوا توسط روبات ها صورت می پذیرد.

اتوماسیون بازاریابی محتوا علاوه بر ایجاد محتوا می تواند به فرآیند انتخاب و توزیع جریان محتوا نیز کمک نماید. بازاریابی محتوای خودکار تنها به یک یا چند راهکار ختم نمی شود. . اتوماسیون بازاریابی محتوا طیف وسیعی از ابزارها برای کمک به بازاریاب ها و استراتژی های برندهای هر کسب و کاری است. خودکار سازی بازاریابی محتوا ترفند انتخاب بهترین ابزار برای برند شما خواهد بود. شما بایستی تنها روش رسیدن به اعداف کسب و کار از طریق این ابزار بازاریابی بدانید.

مزایای بازاریابی محتوای خودکار

شاید بزرگترین مزیت بازاریابی محتوای خودکار این است که موجب صرفه جویی در وقت و نیروی انسانی می شود. همانطور که می دانید، هزینه بزرگترین دغدغه سازمانها در استراتژی های بازاریابی است.

نگاهی به گزینش محتوا – روند پیدا کردن و به اشتراک گذاری محتوا مهمترین قسمت فرآیند بازاریابی محتوا است. گزینش محتوا شگفت انگیز است، زیرا به افراد اجازه می دهد تا برند تان را به عنوان یک منبع یا رهبر تفکر بررسی کنند. همچنین بین شما و مشتریان حسن نیت و اعتماد ایجاد می کنند.

جنبه منفی آن این است که، آیا زمان زیادی برای انجام دستی محتوا از دست می رود؟ ابتدا باید محتوایی را برای به اشتراک گذاشتن پیدا کنید. سپس، باید آن را به اشتراک بگذارید. ابزار کشف محتوا که محتوا را براساس کلمات کلیدی خاص توصیه می کند، به شما اجازه می دهد به راحتی مطالب مربوطه را بیابید.

صرفه جویی در وقت تنها مزیت بازاریابی خودکار محتوا نیست و تنها راه هم برای صرفه جویی در هزینه نیست. یکی دیگر از مزایای اتوماسیون بازاریابی محتوا این است که اغلب می تواند کار یک یا دو نفر را انجام دهد. برای مثال، به جای استخدام کسی برای مدیریت یک تیم به منظور ایجاد محتوا، می توانید از یک پلتفرم بازاریابی محتوای سفارشی استفاده کنید .

خودکار سازی برخی از جنبه های بازاریابی محتوا  حداقل به شما کمک خواهد کرد تا آسوده تر  حرکت نمایید. از آنجا که سیستم هرگونه وظایفی را که به آن اختصاص داده اید مدیریت می کند و این کار را به صورت خودکار انجام می دهد، دیگر نیازی به نگرانی برای تولید و انتشار محتوا حتی در ساعتی خاص ندارید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

روشهای استفاده از اتوماسیون در بازاریابی محتوا

شما در مورد خودکار سازی بازاریابی محتوا چند گزینه پیش رو دارید.  می توانید بعضی موارد را در چندین نقطه مختلف در قیف بازاریابی محتوا به صورت خودکار اناجم دهید :

  • ایجاد
  • گزینش
  • انتشار

هنگامی که می گویند “ایجاد محتوا”، لزوما مجبور به معنی بکارگیری یک ربات یا رایانه برای نوشتن پست های وبلاگ یا ویدئوهای شرکت نیستیم (اگر چه چنین ربات هایی وجود دارد). در عوض، ابزارهایی وجود دارد که میتواند به شما کمک کند تا ایدههایی برای محتوا و امکان ایجاد محتوای تاثیر گذار را ارائه دهد.

ابزارهای بازاریابی محتوای خودکارشده

یکی از این ابزارهای تحلیلگر عنوان CoSchedule است. برای استفاده از آن (این ابزار رایگان است، اما شما مجبور به ارسال آدرس ایمیل و برخی از اطلاعات تماس اولیه هستید)، شما یک عنوان را تایپ کنید. این ابزار پس از واردن کردن کلمه کلید نمره عنوان و تحلیل آنرا ارائه می دهد.

ابزارهای گزینش محتوا به الگوریتم هایی برای کندوکاو محتوا از سراسر وب تکیه می کنند و محتوایی که بیشتر مربوط به مخاطبان شما باشد را توصیه می کنند. یک نمونه از ابزار گزینش محتوا خودکار DrumUp است که کار سریع مرتب سازی را از طریق میلیاردها تکه محتوای آنلاین نجام می دهد.

در نهایت، ابزارهای انتشار محتوا به منظور اطمینان از اینکه بخشهای متنوعی از محتوا در مقابل افراد مورد نظر ظاهر می شوند، کمک می کند. نرم افزار بازاریابی ایمیلی که پیام های مشتریان را بر اساس رفتار گذشته یا خرید خود ارسال می کند، نمونه ای از توزیع محتوای خودکار است.

MailChimp یکی از مشهورترین برنامه های اتوماسیون بازاریابی ایمیلی در خارج از کشور است. این ابزار به شما امکان می دهد تا کمپین ها را با هم ترکیب کنید و پیام های جدیدی را به صورت خودکار زمانی که افراد مشترک شوند، یا زمانی که مردم چرخ دستی خود را رها کرده اند، ارسال کنید.

استراتژی بازاریابی محتوای خودکار شده

بکار گیری استراتژی اتوماسیون بازاریابی محتوا دقیقاً شبیه هر نوعی از استراتژی بازاریابی محتوا خواهد بود. تفاوت اصلی آن در این است که خود راه هایی برای دستیابی به اهداف بازاریابی تان ارائه می دهد.

گام اول این است که در مورد اهداف یا حوزه محتوای بازاریابی خود فکر کنید. گام بعدی شناسایی  و هدفگیری صحیح مخاطبان مورد نظر در آن محتوا است. همچنین شما با تعریف دقیق مخاطبان خود می توانید بهترین ابزار را در اختیار داشته باشید. برخلاف بازاریابی محتوای خودکار ، بازاریابی ایمیلی به دلیل پراکندگی مخاطبان شما در رسانه های اجتماعی گوناگون ممکن است به خوبی موثر نباشد .

منابع : marketingtechnewsizea