تأثیر گذاری بر نسل Y در خریداران B2B

نسل Y یا نسل هزاره (Millennials) بیش از یک سوم نیروی کار را تشکیل خواهند داد. با درک بهتر رفتارهای خرید و علایق نسل Y و با پرورش روابط موجود بهتر می‌توانیم تماس با آن‌ها را بهبود دهیم، توجه آن‌ها را جلب کنیم و مشتریان B2B جوان خود را هدف قرار دهیم.

به عبارت دیگر، به جای تماس سرد و ارسال ایمیل محصولات به نسل هزاره ، زندگی آن‌ها را با ارسال محتوای آموزنده آسان کنید و رئیسشان را قانع کند که برای خرید سرمایه‌گذاری کنند.

تاثیرگذاری بر نسل Y خریداران سازمانیInfluencing the Y Generation of B2B Buyers
تأثیر گذاری بر نسل Y در خریداران B2B

نسل Y از خریداران B2B

تأثیر گذاری بر نسل بعدی خریداران B2B

نسل Y بیش از یک سوم نیروی کار را تشکیل خواهند داد. نسل هزاره به سرعت نردبان شرکت‌های بزرگ را بالا می‌روند و توان خرید بیشتری را در این روند به دست می‌آورند. اگرچه بازاریابان  B2C پیام‌های خود را شخصی‌سازی کرده‌اند تا نیازها و خواسته‌های نسل Y را فراهم کنند بسیاری از بازار‌یابی  B2B به دنبال این موضوع نیستند.

یکی از دلایل عه درک منسوخ از نسل هزاره رن امروزی است. اما با درک بهتر رفتارهای خرید و علایق نسل Y و با پرورش روابط موجود بهتر می‌توانیم تماس با آن‌ها را بهبود دهیم، توجه آن‌ها را جلب کنیم و مشتریان B2B جوان خود را هدف قرار دهیم. در اینجا چند رویکرد مبتنی بر داده را قبل از ایجاد یک کمپین خرید باید در ذهن داشته باشیم. شما بازاریابان  در مورد تصمیم گیران جوان چه می‌دانید.

مقالات پیشنهادی

نسل ایکس

نسل هزاره

نسل هزاره

نسل Y انتظارات شخصی‌سازی بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی دارند

هنگامی که به تاجران می‌فروشیم بسیاری از بازاریابان  B2B این حقیقت را فراموش می‌کنند که تصمیم‌ گیران انسان هستند با علایق، نیاز‌ها و محرک‌های متناسب. برای اینکه در بالای همه‌ی این اختلالات قرار گیریم، کمپین‌های بازاریابی رن باید به افراد تأثیرگذار اهمیت دهند و در خاطره بمانند.

اسپایس وورک اخیراً خریداران B2B از نسل‌های مختلف را برای درک محرک‌های خرید آن‌ها برای بازاریابی  مورد نظرسنجی قرار داده است و کشف کرده است که ۶۰% نسل هزاره ترجیح می‌دهند از برندهای فناوری خرید کنند که روابط را با مشتریان بالقوه پرورش می‌دهند به جای این که به فکر تأمین امن و سریع معاملات باشند.

مقالات پیشنهادی

نسل بعد از جنگ جهانی دوم

به علاوه، ۳۴% نسل Y گفته‌اند که آن‌ها می‌خواهند تجربه شخصی با برند فناوری قبل از خرید آن داشته باشند، در مقایسه با ۲۵% نسل X و ۱۷% بیبی بومرها . به عبارت دیگر، بازاریابان  B2B نیاز به پیش‌بینی نیازهای نسل هزاره با اطلاعات جمعیت‌شناسی را دارند: سن آن‌ها، نقش شرکتی و در چرخه خرید کجا قرار دارند. بازاریابی می‌تواند از اطلاعات برای شخصی‌سازی کمپین‌های خود و اضافه کردن ارزش با محتوا استفاده کند که دیدگاه‌ها را بیشتر به راه‌حل نزدیک می‌کند.

تأثیر گذاری بر نسل بعدی خریداران B2B

خریداران B2B

نسل Y به تماس‌های سرد پاسخ نمی‌دهند

خریداران B2B هر روزه با تماس‌های سرد بمب باران می‌شوند، ایمیل‌های اسپم و آگهی‌های پاپ‌آپ. بنابراین، جای تعجب ندارد که آن‌ها از غیر شخصی‌سازی، بازاریابی  نامرتبط جدا شده‌اند. بنابراین، نسل Y احتمال کمی دارد که روش‌های بازاریابی  غیرشخصی پاسخ دهند همانند تماس‌های سرد، ایمیل مستقیم و ایمیل‌های انبوه. در حقیقت، ۸۵% نسل هزاره خریداران B2B می‌گویند که تماس‌های فروش و ایمیل‌های بسیار، آن‌ها را کمتر راغب می‌کند تا از یک برند خرید کنند نسبت به برندی که به آن وفادارند. به علاوه، کاربران زرنگ رسانه اجتماعی، بیشتر به داشتن محتوا و شخصی‌سازی بازاریابی  عادت کرده‌اند که انتظارات را از دیگر شکل‌های بازاریابی  افزایش می‌دهد.

به عبارت دیگر، به جای تماس سرد و ارسال ایمیل محصولات به نسل هزاره ، زندگی آن‌ها را با ارسال محتوای آموزنده آسان کنید (مانند مشخصات فنی، قالب‌ها) که در به سرانجام رساندن کارشان کمک کند و رئیسشان را قانع کند که برای خرید سرمایه‌گذاری کنند.

نسل Y قدردان کمپین‌های بازاریابی  خلاق هستند

علاوه بر شخصی‌سازی، نسل هزاره به سمت بازاریابی  بصری همانند ویدیو و اینفوگرافی در سراسر روند تصمیم‌گیری تمایل یافته‌اند. در حقیقت، ۲۳% خریداران IT جوان معتقد هستند که بازاریابی  خلاق برای تحریک وفاداری به برند بسیار مهم است (برای تکرار خرید)، در مقایسه با ۱۸% Gen Xها و ۱۳% Baby Boomerها. ترکیب صحیح پیام‌های شخصی‌سازی شده و خلاقیت می‌تواند به برد-برد منجر شود که بازاریابی  نیاز دارند.

در نهایت، با افزایش تأثیر نسل Y بر بودجه سازمان‌ها، بازاریابی  B2B نیاز دارند تا این علایق منحصربفرد این نسل را بشناسند. بازاریابان  که روش‌های خود را برای فراهم کردن به نسل هزاره تنظیم کنند می‌توانند شانس خود را از تحریک خریدها و دریافت پاداش‌های مالی بهبود دهند.

منبع : Digital Marketing Magazine