بازاریابی ابری و مزایای آن

بازاریابی ابری

لزوم توجه به بازاریابی ابری یا کلود مارکتینگ (Cloud Marketing) ، در دنیای با تغییرات شگرف بازاریابی دیجیتال اجتناب ناپذیر است. آنچه در این مقاله بازاریابی خواهید خواند :

 • مقدمه ای بر بازاریابی ابری
 • تعریف بازاریابی ابری
 • مدل پلت فرم بازاریابی ابری، همراه با روش کار آن
 • مزایای بازاریابی ابری
 • مولفه های بازاریابی دیجیتال ابری

مقدمه ای بر مارکتینگ کلود

سخت است نادیده بگیریم که چقدر اینترنت دنیای ارتباطات را تغییر داده است. روشهای یادگیری، بازی، مشارکت و خرید ما بدون هیچ مشکلی در شرایط آنلاین تغییر کرده است.

نوآوری بازاریابی در حال حاضر در بازار نرم افزار سازمانی بسیار محبوب است.

در سال های اخیر، ما شاهد چیدمان رقابت در برنامه ریزی معنادار برای بازاریابان حرفه ای به صورت بدون وقفه  در پاسخ به ایجاد ، توزیع ، و مدیریت محتوا بوده ایم.

سازمان هایی که هم چشم انداز های استراتژیک و هم فهم بازاریابی دیجیتال را درک می کنند، ۲۶٪ نسبت به سایر سازمانها موفق تر و تاثیر گذار تر بوده اند.

در طول سالهای اخیر، “بازاریابی ابری” توسط سازمان های نرم افزاری بزرگ به بازار معرفی شده است. در هر حال، چندین سؤال مطرح می شود که چه چیزی از « بازاریابی ابری » عاید می گردد یا منافع استفاده از کلود مارکتینگ چیست ؟  آیا واقعا بیشتر از یک آگاهی از بازاریابی آیتم هاست و آیا واقعا پاسخگو به مشکلات شدید  در صحنه متشنج امروزی است ؟

تعریف بازاریابی ابری

بازاریابی ابری چیست ؟ بازاریابی ابری یا کلود مارکتینگ ، فرآیند تلاش کسب و کارها برای فروش آنلاین خدمات و کالاهایشان از طریق تجربه دیجیتال یکپارچه است که برای کاربران نهایی به صورت فردی اختصاص یافته است. هدف از بازاریابی ابری استفاده از روشهای تبلیغاتی برای هدفگیری مشتریان از طریق اپلیکیشن های آنلاین بوسیله وب سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توئیتر و پورتال های آنلاین است. پلت فرمهای کلود مارکتینگ (پلت فرمهای بازاریابی ابری ) بوسیله یک پلت فرم شخص ثالث پشتیبانی می شوند. ابر بازاریابی بوسیله یک شرکت در شهر رالی کارولینای شمالی  ایجاد شد که آنرا تکنولوژی های بازاریابی SharedVue  (SharedVue Marketing Technologies) نامیدند.

مقالات پیشنهادی

اینترنت اشیاء

پاسخ به همه ی پرسش ها در مورد بازاریابی ابری

اگر اعتقاد بر این مطلب باشد، ۴۲ درصد از بازاریابان B2B، اتوماسیون بازاریابی را به عنوان یک ابزار که در سال ۲۰۱۶ برای تست یا راه اندازی آن برنامه ریزی کرده اند، مورد نظر قرار داده اند.

cloud marketing ، بازاریابی معمول در ترکیب با نرم افزار به عنوان یک خدمت است. کلود مارکتینگ یک پلت فرم بازاریابی دیجیتال مبتنی بر ابر است که انواع مختلفی از خدمات مانند بازاریابی ایمیلی ، مدیریت هدایت ،  کانالهای متقابل و مدیریت رسانه های اجتماعی را فراهم می کند. یک ابر بازاریابی به طور مرتب به عنوان یک دستورالعمل از مجموعه ای از دستورالعمل ها اجازه می دهد تا بازاریابان برای انجام  گستره وسیعی از وظایف در میان تمام مراحل سرمایه گذاری مشتری، تصمیم گیری نماید. بازاریابی ابری ابعاد بیشتری را در فعالیت های تبلیغاتی آنلاین سازمان قرار می دهد. با marketing cloud ، می توانید هر یک از مشتریان خود را در یک سفر خرید همراهی نمایید. این شامل حرکت یکپارچه تمام دارایی های بازاریابی موجود در فضای دیجیتال در قیف بازاریابی است. تنظیم این مزایا به صورت آنلاین باعث می شود آنها را برای همه ی اجزاء مورد نیاز به منظور ایجاد، تغییر، استفاده و اشتراک گذاری به راحتی بکار گیریم.

اکثر بازاریابی های ابری شامل پلتفرم های بازاریابی ایمیل و بسته های تجزیه و تحلیل وب هستند که تمرکز بر اجرای بازاریابی در یک مدلی که در آن یک نام تجاری برای نتایج قابل اندازه گیری مانند نرخ های بازگشت ایمیل دغدغه دارد؛ فراهم می آورد.

مدل بازاریابی ابری، همراه با روش کار، و دیاگرام جریان پلت فرم

پلت فرم بازاریابی ابری

پلت فرم بازاریابی ابری

مکانیزه کردن بازاریابی ابری یک راه حل قدرتمند و آسان برای درک روش بازاریابی مستقیم می سازد. این ابزارظرفیت را برای برنامه ریزی، ایجاد و راه اندازی یک فعالیت تبلیغاتی بدون توجه به دارایی های فناوری اطلاعات فراهم می کند. تبلیغ کنندگان می توانند در بخش های مختلف بازاریابی به نحوی از لحاظ مالی  به طور مؤثر بهره وری قابل توجهی را به دست آورند و از سطح بالایی از دستیابی به اهداف بازاریابی خود مطمئن شوند. در نقطه ای که به عنوان بخشی از راه درست استفاده می شود، اتوماسیون بازاریابی می تواند به طور کلی تمام ایده های معمول ترفیعات را تغییر داده و دگرگون سازد.

مقالات پیشنهادی

بازاریابی

دو نوع مختلف از برنامه های آنلاین وجود دارد که برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند: رسانه ها و ابزار. رسانه اجازه می دهد تا شما پیامی را برای جمعیت انبوه معرفی کنید. ابزارها وظایف بازاریابی را به طور اساسی انجام می دهند و منجر به تسریع عملیات بازاریابی می شوند. در اینجا چند مورد وجود دارد:

کلود مارکتینگ

کلود مارکتینگ

رسانه ها

 • فیس بوک
 • توییتر
 • + Google
 • یوتیوب
 • Pinterest

ابزارها

 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • نیروی فروش
 • گزارش های رسانه اجتماعی گوگل

همانطور که همه ما در جهان ارتباطات امروز می دانیم، هر گونه ارتباط با مشتری مهم است.

احترام به صنعت، برای ارتباط با مشتریان خود در فضای وب پایه ای برای هر کسب و کار است. هر کسب و کار حداقل یک وب سایت نیاز دارد و دارا بودن صفحات اجتماعی مهمترین رکن هر وب سایت است. ظرفیت واحدهای بازاریابی معمول تاکید زیادی بر ابعاد بازاریابی دارند.

مولفه های بازاریابی دیجیتال ابری

بازاریابی ابری به خاطر استفاده از اینترنت در هر بخش از زندگی ما به عاملی اساسی در استراتژی بازاریابی تبدیل شده است . این که شما یک خرده فروش قابل توجه یا یک مغازه دار مکانیکی کوچک باشید؛ همه سازمان ها و کسب و کارها باید حضور خود در فضای آنلاین را به منظور توسعه روابط با مشتری و بهبود فعالیتهای بازاریابی افزایش دهند. پیشرفت ها به زودی رخ خواهند داد. بنابراین باید برای حفظ بقا در این شرایط وارد این مسابقه بازاریابی شد.

۴ مولفه که هر بازاریابی دیجیتال ابری باید ارائه دهد:

 • اتوماسیون بازاریابی چند کانالی
 • ابزار مدیریت محتوا
 • ابزار رسانه های اجتماعی
 • پلت فرم تحلیل
مزایای بازاریابی ابری

مزایای بازاریابی ابری

مزایای بازاریابی ابری

کاهش هزینه های بازاریابی

ابزار بازاریابی ابری رایگان یا بر اساس اشتراک است و یا می توانید برای خود یک برنامه سفارشی نیز انتخاب کنید.

افزایش سفارشی سازی

وب همه رسانه های تعاملی جدید را برای تبلیغ کنندگان بازاریابی  فراهم کرده است. این انعطاف پذیری اجازه می دهد تا بازاریابی متمرکز تر، مرتبط تر و موثر تر انجام شود.

سهولت اجرای بازاریابی

در بازاریابی ابری ، ما نیازی به خرید یک سخت افزار متفاوت برای کار کردن نداریم. برنامه های بازاریابی در وب در مدل نرم افزار به عنوان یک سرویس در اختیار است، که در آن همه شما نیاز به اتصال به اینترنت دارید. ما می توانیم آخرین نسخه را در نوک انگشت خود داشته باشیم. هیچ هزینه پنهانی برای ارتقاء جدید وجود ندارد. دسترسی به آن را در هر زمان و هر کجا نیز امکان پذیر است.

تحرک و کارآیی بیشتر

قرار دادن منابع بازاریابی در بازاریابی ابری باعث می شود برای همه جمع آوری هایی که نیاز به ایجاد، تنظیم، استفاده و اشتراک گذاری وجود دارد، ساده تر سازد. کارکنان بازاریابی می توانند به جای این که در محل کار خود باقی بمانند، در فاصله ای دورتر از فضای کار به اهداف خود نزدیک گردند. بازاریابی ابری به طور قابل توجهی زمان را در تنظیم و اجرای وظایف بازاریابی کاهش می دهد.

منبع : marketing-schools و esds

0/5 (0 Reviews)