چرا فروشگاه اینترنتی شما از دید مشتریان مخفی است

عوامل بسیاری در تضمین قابل قبول بودن فروشگاه اینترنتی شما تاثیرگذار است، اما یکی از مهم‌ترین مسائل برای وب سایت ‌های خرید و فروش دیجیتال آن است که تا چه اندازه رباتهای موتور جستجو می‌توانند محصولات سایت شما را درک کنند. مشاوره فنی سئو برای وب سایت ‌های خرید و فروش دیجیتالی بدون اشاره به ناوبری گرافیکی کامل نخواهد بود.

فروشگاه اینترنتیe-commerce site
فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

چرا فروشگاه اینترنتی شما از دید مشتریان مخفی است

عوامل بسیاری در تضمین قابل قبول بودن فروشگاه اینترنتی شما تاثیرگذار است، اما یکی از مهم‌ترین مسائل برای وب سایت ‌های خرید و فروش دیجیتال آن است که تا چه اندازه رباتهای موتور جستجو می‌توانند محصولات سایت شما را درک کنند و چگونه آن‌ها به یکدیگر و وب سایت  گسترده‌تر مرتبط می‌شوند. در طول این مقاله، برخی از مسائل رایج در فروشگاه اینترنتی خرده در رابطه با دردسترس کردن محصولاتشان و درک آسان توسط رباتهای موتور جستجو شرح خواهیم داد.

لینک داخلی

رباتهای جستجو ، صفحات را در اینترنت با دنبال کردن لینک‌ها به آن‌ها از دیگر صفحات کشف می‌کنند. این یکی از راه‌هایی است که قدرت به صفحات از طریق اثر trickle-down (توانایی یا قدرت صفحه از بیشترین شروع شده و به کل صفحات گسترش می ‌یابد) از قدرت بالاتر به قدرت پایین‌تر نسبت داده می‌شود. نه‌تنها برای صفحات ضروری است که به خوبی با دیگر سایت‌ها به دلیل پیدا شدن توسط موتور جستجو مرتبط باشند، بلکه قابلیت استفاده از وب سایت  است. نکته مهم داشتن فروشگاه اینترنتی که توسط بازدید کنندگان پیدا نمی‌شود چیست؟

چندین نکته در یک سایت که اجازه لینک طبیعی می‌دهد وجود دارد که به نفع مشتریان و رباتهای موتور جستجو است. اطمینان حاصل کنید که المان‌های هدایت اصلی، اطلاعات به هم پیوسته و نقشه سایت HTML را به خوبی در نظر گرفته‌اید.

موتور جستجو

موتور جستجو

زمان بارگذاری پایین

مطالعه آکامی مطرح می‌کند که تاخیر ۱۰۰ میلی ثانیه‌ای در زمان بارگذاری سایت بر نرخ تبدیل ۷% تاثیر منفی خواهد گذاشت. این همچنین مطالعه خود گوگل را که در سال ۲۰۰۷ منتشر شده تقویت می‌کند که ادعا کرده که ۵۳% کاربران موبایل اگر بارگذاری بیش از ۳ ثانیه طول بکشد صفحه وب سایت  را ترک می‌کنند. سه ثانیه، در یک گوشی موبایل … که زیاد هم طولانی نیست. در حقیقت، با استفاده از ابزار خود گوگل می‌توانید تست کنید که بارگذاری وب سایت  شما در گوشی همراه چقدر طول می‌کشد. ممکن است از نتیجه شوکه شوید.

اصلاح زمان بارگذاری صفحه فروشگاه اینترنتی نیازمند کمک از توسعه دهنده است، اما برای به دست آوردن اطلاعات در مورد این که چه چیزی باید تغییر یابد به ابزارهایی نظیر تست سرعت وب سایت  Pingdown یا PageSpeed Insight گوگل سر بزنید. این در درک این که مشکل از کد شما است یا سرور، محتوا یا ترکیبی از آن‌ها کمک خواهد کرد!

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

نشانه‌گذاری اسکیما (Schema)

یکی از مسائل فنی برای وب سایت ‌های خرده فروش عدم استفاده از نشانه‌گذاری محصول یا بازدید یا پیاده‌سازی ناصحیح آن است. نشانه‌گذاری اسکیما بازدید، مجموعه کدی است که بازدیدهای شما را برچسب‌گذاری می‌کند به گونه‌ای که اجازه در بالا قرار گرفتن از طریق ستاره‌دهی را ایجاد می‌کند که وب سایت  شما را در مقایسه با دیگر برجسته‌ها در زمینه شما در صفحه نتایج موتور جستجو قرار می‌دهد. به طور مشابه، نشانه‌گذاری محصول اجازه در بالا قرار گرفتن از نظر قیمت و سطح موجودی را می‌دهد.

نشانه گذاری اسکیما

نشانه گذاری اسکیما

بهینه‌سازی تصویر

یک فن که وب سایت ‌های خرده‌فروشی آن را از دست داده‌اند بهینه‌سازی تصویر محصول‌شان برای جستجوهای تصویری است. جستجو تصویری المان اغلب فراموش شده در مسیر جستجو است، اگرچه برای وب سایت ‌هایی که محصولاتی را می‌فروشند که طراحی و زیبایی‌ اهمیت دارد یک ضرورت است.

گوگل تصمیم می‌گیرد که کجا تصویر در جستجو مرتبط از طریق عواملی نظیر جنبه “alt=” HTML، کپشن تصویر و اسم فایل تصویری رتبه‌بندی شود. به غیر از آن، قوانین بهینه‌سازی جستجو (سئو) استاندارد نیز باید برقرار باشد؛ یک صفحه قدرتمند آن است که ویژگی‌های تصویر را در بر بگیرد که احتمال رتبه‌بندی را بالا می‌برد.

ناوبری گرافیکی

مشاوره فنی سئو برای فروشگاه های اینترنتی بدون اشاره به ناوبری گرافیکی کامل نخواهد بود. این یکی از مسائل رایج سئو است که در رابطه با وب سایت ‌های خرید و فروش دیجیتال می‌‌خواهیم راهنمایی کنیم. ناوبری گرافیکی روندی است که با استفاده از فیلترها در وب سایت ، محتوایی که بازدید کننده می‌خواهد ببیند را محدود می‌کند. معمولا، ناوبری گرافیکی را در فروشگاه اینترنتی با لیست محصولات دیده‌اید. برای مثال، ممکن است شما یک وب سایت  فروش لباس داشته باشید که صفحه‌ای که با لینک وارد می‌شوید نشان دهنده لباس‌های زنانه باشد. از آنجا می‌توانید اندازه، رنگ و برندها را فیلتر کنید که لیست محصولات نشان داده شده را کاهش می‌دهد. مسئله در ناوبری گرافیکی آن است اگر به خوبی تنظیم نشده باشد، می‌تواند صفحات با کیفیت کم مشابه بسیاری را ایجاد کند که توسط موتورهای جستجو غیر قابل دسترسی و اضافه شدن به فهرست خواهد بود.

مشکل این صفحات آن است که می‌توانند رباتهای موتور جستجو را از دسترسی به محتواهای بسیار مهم شما بازدارد، لینک‌های داخلی و بیرونی می‌تواند کمک کند صفحات محصولات اصلی نسبت به صفحاتی که نمی‌خواهید رتبه بندی شود در رتبه‌بندی بالاتری قرار گیرد و مشکل تعداد زیادی صفحه خواهد بود که کلید واژه را در صفحات لیست شده شما از بین می‌برد.

آسان‌ترین راه برای دیدن این که ناوبری گرافیکی فروشگاه اینترنتی شما URLهای قابل اضافه شدن به فهرست می‌سازد آن است وب سایت  خود را درهم و برهم نکنید تا یک وب سایت  ایجاد کنید: جستجو. به موتور جستجو انتخاب شده خود بروید، در سایت بنویسید: [دامنه وب سایت خود را در اینجا] و به صفحاتی که لیست شده نگاه کنید. اگر به چیزی مثل “؟” و رشته‌ای از اعداد و حروف رسیدید، آنگاه صفحات ایجاد شده ناوبری گرافیکی شما فهرست شده است. فقط بر روی تعدادی کمی از این دست کلیک کنید و ببینید با چه صفحاتی ارائه می‌شوید.

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

نتیجه‌گیری

مسائل فنی زیادی وجود دارد که می‌تواند به یک فروشگاه اینترنتی آسیب برساند و بر عملکرد آن در نتایج جستجوی اساسی تاثیر بگذارد. عنصر مهم بررسی چگونگی فهرست شدن وب سایت  خود و صفحاتی است که موتورهای جستجو می‌یابند. از اینجا، شما شانس بهتری را در کارآمد کردن سئو فروشگاه اینترنتی خود دارید و آن نقاط با رتبه‌بندی بالا را خواهید داشت.

منبع : drum