بازاریابی محتوا : راهنمای مبتدی‌ها برای کسب حداکثر موفقیت

راهنمای بازاریابی محتوا  ، مقاله ای برای مبتدیان . بازاریابی محتوا برای سال‌ها است که وجود دارد. بازاریابی محتوا مفهوم جدیدی نیست و صرفاً برای اهداف آنلاین به وجود نیامده اما، بازاریابی محتوا به مؤثرترین شکل بازاریابی آنلاین تبدیل شده است. این دلیلی است که ما شروع به ارائه راهنمایی در بازاریابی محتوا برای مبتدی‌ها کرده‌ایم.

بازاریابی محتوا عالی شکاف بین محصول شما و مخاطب هدف را وصل می‌کند. سؤال آن است که چگونه بازاریابی محتوا عالی ایجاد کنیم؟

راهنمای بازاریابی محتواContent Marketing Guide
راهنمای بازاریابی محتوا

راهنمای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا برای سال‌ها است که وجود دارد. بازاریابی محتوا مفهوم جدیدی نیست و صرفاً برای اهداف آنلاین به وجود نیامده است. اما، بازاریابی محتوا به مؤثرترین شکل بازاریابی آنلاین وب تبدیل شده است. این دلیلی است که ما شروع به ارائه راهنمای بازاریابی محتوا برای مبتدی‌ها کرده‌ایم.

بازاریابی محتوا عالی شکاف بین محصول شما و مخاطب هدف را وصل می‌کند. اما، همه محتواها برای این کار مؤثر نیستند. سؤال آن است که چگونه بازاریابی محتوا عالی ایجاد کنیم؟

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

در این راهنمای بازاریابی محتوا به‌عنوان سکوی پرش کسب‌ و کار خود با محتوای عالی استفاده کنید. امیدوارم، در انتهای این مقاله، بتوانید:

 1. محتوای محبوب را برای بازار هدف خود مشخص کنید
 2. محتوای بسیار ارزشمند بسازید
 3. نحوه ترویج محتوا را بر بسترهای مختلف بدانید

بیایید راهنمای بازاریابی محتوا را شروع کنیم.

انواع محبوب بازاریابی محتوا

به عنوان یک استراتژی کاری، بازاریابی محتوا آگاهی را سوق می‌دهد، اعتماد را می‌سازد و موجب فروش می‌شود.

برخی از انواع رایج بازاریابی محتوا به شرح ذیل هستند:

 • محتوای نوشتاری

محتوای نوشتاری اساس وب است و بیشترین نوع استفاده شده در بازاریابی محتوا است. بسیاری از زیرمجموعه‌های محتوای نوشتاری در بازاریابی محتوا در دسته‌بندی زیر قرار دارند:

 • پست‌های وبلاگ‌ها و مقالات

 • کتاب‌های الکترونیکی

 • پست‌های رسانه‌های اجتماعی

 • مقالات سفید (گزارش‌های معتبر)

 • خبرنامه‌ها و بازاریابی ایمیل

محتواهای نوشتاری در موتورهای جستجو نیز یافته می‌شود که آن را به یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد سئو اساسی برای وب‌سایت شما تبدیل می‌کند.

 • تصاویر/عکس‌ها

شبکه‌های اجتماعی به‌شدت بصری شده و به سمت تصاویر هستند (همانند اینستاگرام و پین‌ترست). مطالعات بسیاری نشان داده است که محتوای نوشتاری با تصاویر که به رسانه غنی‌شده معروف است بهتر از محتوای بدون عکس در بازاریابی محتوا عمل می‌کند.

به‌غیراز عکاسی استاندارد، برخی از شکل‌های تأثیرگذار محتوای بصری در بازاریابی محتوا به صورت زیر است:

 • اینفوگرافی (اطلاعات نگاشت)

 • کوت‌گرافی (عکس‌های دارای نقل‌قول)

 • کمیک

 • ارائه اسلایدی

 • گیف‌های متحرک

بشر عکس را دوست دارد! از محتوای بصری برای جلب‌توجه مخاطب خود در بازاریابی محتوا استفاده کنید.

 • ویدیوها

رشد سریعی را در محبوبیت محتوای ویدیویی شاهد هستیم. اگرچه ویدیوها نیاز به منابع بسیاری دارد، اما پاداش ساخت یک ویدیو خوب در بازاریابی محتوا غیرقابل انکار است، به‌ویژه در فضایی که با محتواهای تولید آسان پر شده است.

فرمت‌های مختلفی برای استفاده محتوای ویدیویی در بازاریابی محتوا وجود دارد:

 • ویدیو‌های آموزشی (How-to)

 • مصاحبه‌های ویدیویی

 • نگاه به پشت‌صحنه

 • راهنمایی سریع

 • ضبط وبینارها

 یوتیوب و فیس‌بوک کانال‌های محبوب برای انتشار محتواهای ویدیویی هستند. یوتیوب تمایل دارد که ویدیوهای بلند را انتشار دهد (بیش از ۵ دقیقه)، اما فیس‌بوک در انتشار ویدیوهای کوتاه (کمتر از ۵ دقیقه) بهتر است.

اما، ویدیوهای زنده نیز در حال افزایش محبوبیت هستند، همانند محتواهای ویدیویی خام و مصنوعی.

پاورپوینت بازاریابی

پاورپوینت بازاریابی دیجیتال

 • کتاب‌های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی می‌تواند به دسته محتوای نوشتاری تقسیم‌بندی شود، اما شایسته است که بخش خود را در بازاریابی محتوا داشته باشد. معمولاً کتاب‌های الکترونیکی به شکل PDF هستند و شامل تعداد انگشت‌شماری از عناصر بصری غیر متنی هستند.

 • مقالات سفید (گزارش‌های معتبر)

شکل دیگری از محتواهای نوشتاری در بازاریابی محتوا مقالات سفید هستند. کسب‌وکارها از مقالات سفید برای انتقال بینش‌های اطلاعات یا موارد مطالعه استفاده می‌کنند. همانند کتاب‌های الکترونیکی، مقالات سفید نیز جذب‌کننده‌های قوی هستند.

محصولات B2B یا خدمات از این فرمت بیشتر استفاده می‌کنند.

در بالا فقط برخی از انواع محتواهای محبوب اشاره شد که کسب‌وکار شما می‌تواند در زمان شروع بازاریابی محتوا استفاده کند.

 

راهنمای بازاریابی محتوا

راهنمای بازاریابی محتوا

ساخت محتوای خود در راهنمای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا موفق از تلاش و مهارت استفاده می‌کند. بازاریابی محتوا پیاده‌روی در پارک نیست، اما اگر به‌خوبی اجرا شود، نتیجه شگفت‌انگیز خواهد بود.

بازاریابی محتوا ROI بیشتری را در هزینه پایین نسبت به دیگر استراتژی‌های بازاریابی تولید می‌کند.

بنابراین، مستقیماً می‌رویم سر موضوع ساخت محتوا برای کسب‌وکار شما. ما بر استراتژی محتوا وبلاگ تمرکز داریم، چون کاربرد گسترده‌ای برای کسب‌وکارها دارد.

 1. محتوای برتر را برای صنعت خود مشخص کنید

آیا می‌دانید که چه محتوایی در صنعت شما برای بازاریابی محتوا محبوب است؟ این نقطه شروع خوبی را به شما می‌دهد که بدانید چه نوع محتوایی مخاطبان هدف شما ترجیح می‌دهند.

وقتی یک محتوای محبوب را در ناحیه موضوعی خود می‌بینید، توجه کنید که چگونه ساخته شده است. سبک، تعداد تصاویر و فرمت پایه را در نظر بگیرید. به این ترتیب، شما یک تصویر ذهنی را می‌سازید که می‌توانید به آن در تولید محتوای خود رجوع کنید.

تحلیل‌کننده محتوا سریع‌ترین راه برای یافتن اولویت‌های صنعت است.

شما می‌توانید از تحلیل‌کنندگان محتوا برای جستجو موضوع، تحلیل URLهای رقبا استفاده کنید تا ببینید چه محتوایی مشارکت اجتماعی بالایی می‌گیرد.

زمانی که برترین محتوا را در صنعت خود دیدید، زمان ساخت محتوای خود فرا رسیده است.

 1. استفاده کلمات کلیدی مناسب

هیچ‌وقت توان استراتژی کلمات کلیدی را در بازاریابی محتوا دست‌کم نگیرید.

کلمات کلیدی عامل رتبه دهنده قابل‌توجه برای موتورهای جستجو است. اگر می‌خواهید موتورهای جستجو محتوای شما را در بالاترین رتبه قرار دهد از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی به صورت صحیح استفاده کنید.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

محتوای با رتبه بهتر برابر با ترافیک آزاد بیشتر است. ترافیک بیشتر منجر به ROI بهتر می‌شود.

برای کمک به یافتن و اصلاح کلمات کلیدی موردنظر برای محتوای شما، می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:

 • KWFinder
 • برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل
 • جستجو کننده کلمات کلیدی Moz
 • SEM Rush
 • Ahrefs

وقتی‌که کلمات کلیدی مناسب را یافتید، نیاز به اعمال آن در محتوای خود دارید. نکات زیر را در استفاده از کلمات کلیدی در بازاریابی محتوا در ذهن داشته باشید:

 1. از کلمات کلیدی خود در عنوان محتوا استفاده کنید
 2. به کلمات کلیدی حداقل یک‌بار در اولین پاراگراف پست خود اشاره کنید
 3. از کلمات کلیدی در یک عنوان H2 استفاده کنید
 4. نسبت کلمات کلیدی را در حدود ۲ درصد کل کلمات نگه دارید

مقالات پیشنهادی

بازاریابی ایمیلی

بیایید راهنمای بازاریابی محتوا را شروع کنیم.

دو تا از کلمات کلیدی فنی URL صفحه و توصیفات مختصر صفحه وب است.

URL صفحه: اگر امکان داشته باشد، همواره تلاش کنید تا کلمات کلیدی و URL یکسان باشند. اگر کلمات کلیدی شما best guacamole recipe باشد، URL ایده‌آل yourdomain.com/best-guacamole-recipe/. است.

توصیفات مختصر صفحه وب: توصیفات مختصر صفحه وب در زیر عنوان مقاله در صفحات نتایج جستجو است. کلمات کلیدی خود را به توصیفات مختصر صفحه وب اضافه کنید تا خوانندگان شما به‌وضوح بدانند که چرا باید بر روی پست شما کلیک کنند.

دقت کنید که موتورهای جستجو به‌شدت هوشمند شده‌اند که می‌توانند بین استفاده از کلمات کلیدی طبیعی و آن چیزی که به پر کردن کلمات کلیدی معروف است تمایز دهند. همواره محتوای خود را برای اشخاص واقعی بنویسید نه برای ربات‌ها.

اگر محتوای خود را بلند بخوانید و به خاطر استفاده از کلمات کلیدی غیرطبیعی عجیب به نظر آید، خدمات بدی به مخاطبان خود ارائه می‌دهید.

پست‌های وبلاگ طولانی معمولاً بهترین عملکرد را در بازاریابی محتوا دارند

زمانی که پست‌های وبلاگ نوشته می‌شود، معمولاً هر چه طولانی باشد بهتر است. چقدر طولانی؟ ۲۰۰۰ کلمه حداقل مقدار خوب برای مقاله شما است.

ممکن است شما به این فکر باشید که آیا مخاطب شما با چنین مقاله بلند خسته نخواهد شد؟ بسیاری از مردم در مورد کاهش توجه انسان می‌گویند.

اما، ما مطالعه‌ای را انجام دادیم که ۱۰۰ میلیون مقاله را تحلیل کرده است و نتیجه نشان می‌دهد که احتمال بیشتری دارد که مردم مقالات طولانی را به اشتراک بگذارند.

این مطالعه در مشارکت با نوح کاگان از OKDork.com انجام شده است و او مشاهدات بسیار متفاوتی کرد:

تعجب ندارد که محتواهای کوتاه بسیاری نوشته شده است که اختلال بسیاری ایجاد کرده است. چه مقدار؟ ۱۶ بار مقالات با تعداد کلمات کمتر از ۱۰۰۰ کلمه بیشتر نسبت به محتوا با ۲۰۰۰ کلمه وجود دارد.

این به ما می‌گوید که بسیاری از مردم تمایل به ایجاد مقالات به‌خوبی جستجو شده و عمیق با بصیرت ندارند. آن‌ها فقط نمی‌خواهند زمان بگذارند و تلاش بکنند” نوح کوگان، سایت OKDork.com.

جستجو

جستجو

بنابراین با به عمق رفتن به صورت خودکار خود را از اکثر تولیدکنندگان محتوا آنلاین جدا می‌کنید.

زمانی که مقاله طولانی می‌نویسید، نویسندگان توجه بیشتری به عنوان‌ها، زیر عنوان‌ها و تصاویر دارند. تقسیم‌بندی متن به بخش‌های کوچک نه‌تنها صفحه را جذاب می‌کند، بلکه باعث می‌شود قطعه منتجه راحت‌تر به صورت سطحی خوانده شود.

راهنمای بازاریابی محتوا : سایر مزایای مقالات طولانی

مقالات طولانی می‌تواند مزایای دیگری نیز در بازاریابی محتوا داشته باشد:

 1. مقالات طولانی زمان متوسط صرف شده در وب‌سایت را افزایش می‌دهد. موتورهای جستجو روند رتبه‌بندی بر اساس زمان صرف شده بالا را دارند.

 2. احتمال این که مخاطب شما وب‌سایت را جستجو کنند افزایش می‌یابد.

 3. آن به شما اجازه می‌دهد که کلمات کلیدی بیشتری داشته باشید. به یاد دارید که گفتیم ۲% از چگالی کلمات کلیدی کل برای محتوای نوشتاری کافی است؟ مقالات طولانی به این معنا است که مثال‌های بیشتری از کلمات کلیدی شما در کنار انواع کلمات کلیدی قابل استفاده است.

 4. به شما اجازه می‌دهد که راه‌‌حل‌های عمیق‌تری را به مشتریان ارائه دهید، دلایل بیشتری را به آن‌ها بدهید تا شما را بشناسند، دوست داشته باشند و اعتماد کنند.

مقالات خود را تا جایی که می‌تواند عمیق و طولانی کنید.

بر کیفیت نسبت به کمیت تمرکز کنید

برای سال‌ها، بسیاری از انتشاردهندگان معتقد بودند که شما باید به صورت مداوم مقاله نشر دهید تا مورد تائید گوگل قرار گیرید. عرضه رسانه، استانداردی را برای انتشار مقدار زیادی از مقالات ایجاد می‌کند که مقدار بالایی از ترافیک را به دست می‌آورد.

وقتی حرف سئو به میان می‌آید، اکثراً معتقد هستند که وب‌سایت شما نیاز به محتواهای بسیاری برای گوگل دارد تا علل بسیاری برای رتبه‌بندی در نتایج جستجو خود داشته باشد. و شما باید محتوای جدید و تازه را به صورت پیوسته برای نگه داشتن رتبه‌بندی بالا انتشار دهید.

راهنمای بازاریابی محتوا

راهنمای بازاریابی محتوا

مقالات طولانی در بازاریابی محتوا

با تقاضای بالا برای حجم بالایی از محتوا، کیفیت محتوا به‌تدریج کاهش یافته است. مقالاتی که چیزی نیستند و فقط پر از کلمات کلیدی و سر تیترهایی که برای کلیک هستند در اینترنت بسیار رایج شده‌اند.

حوزه آنلاین و بازاریابی محتوا در چند سال گذشته بسیار تغییر کرده است. به‌ویژه در جهان سئو، تغییر بزرگی را در کیفیت و عمق محتوا نسبت به حجم و تکرار آن دیده‌ایم.

با رجوع به ۲۰۱۶ گوگل به‌روزرسانی انتشار داد که پنگوئن نامیده می‌شد که بر رتبه‌بندی محتوای باکیفیت بالا تمرکز داشت. و آن با هدف رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها نه‌تنها بر اساس جواب به جستجوهای مردم بلکه بر اساس جواب جامع به آن‌ها پیاده‌سازی شد.

واضح است که کمیت برای به دست آوردن ترافیک ذاتی از علایق جستجو گوگل نیست. ما چیزی مشابه در گزارش روند محتوا خودمان در ۲۰۱۸ مشاهده کردیم که نشان‌دهنده آن است که وب‌سایت‌های معتبر با انتشار محتوای باکیفیت بالا مشارکت بیشتری دارند، حتی زمانی که همه محتواهای دیگر در فعالیت‌های به اشتراک‌گذاری اجتماعی غرق شوند.

اگر فقط به دنبال افزایش ترافیک جستجو ذاتی آزاد نباشید، محتوای باکیفیت بالا همواره در ایجاد اعتماد سریع‌تر و کارآمدتر از محتوای باکیفیت پایین بهتر است. بنابراین، ایجاد محتوای باکیفیت برای بازاریابی محتوای شما بسیار اولویت دارد که خوانندگان و گوگل را شاد می‌کند!

در اوایل هفته انتشار دهید

در یک مطالعه با توان انتشار آنلاین در بازاریابی محتوا، بازرس رسانه اجتماعی، دریافته‌ایم که انتشار در اوایل هفته بسیار کارآمدتر از انتشار در اواخر هفته است.

با نویسندگان معتبر همکاری کنید

رسانه اجتماعی

رسانه اجتماعی

یکی از دلایلی که بررسی کننده رسانه اجتماعی به‌خوبی انجام داده‌اند آن است که آن‌ها از نویسندگان مورد احترام و معتبر که محتوای کیفی تولید می‌کنند در بازاریابی محتوا استفاده کرده‌اند.

ما یک جستجو نویسنده‌ای در BuzzSumo برای مشارکت‌کنندگان مختلف بررسی کننده رسانه اجتماعی انجام دادیم و دریافتیم که محتوای آن‌ها به صورت پیوسته به اشتراک گذاشته می‌شود. با اجازه دادن به یک نویسنده مهمان با سطح بالایی از اعتبار تا در وب‌سایت شما انتشار دهد، سطح دسترسی آن‌ها را افزایش می‌دهید، محتوای عالی برای مخاطبان خود می‌سازید و رابطه‌ای با تأثیرگذاران خواهید ساخت.

به عبارت دیگر، لازم نیست حتی خود شما محتوا برای خود درست کنید، به‌جای آن می‌توانید با نویسنده معتبر برای ایجاد قطعه باکیفیت بالا برای شما همکاری کنید. البته که آن‌ها می‌‌خواهند که این را با مخاطبان آن‌ها به اشتراک به گذارند و به شما افزایش خودکار در به اشتراک‌گذاری و دسترسی را بدهند.

صبور باشید و منتظر نتایج

استراتژی

استراتژی

تولید محتوای خوب همواره برد سریع نیست. آن یک استراتژی طولانی‌مدت است که برای شما نتایج بهتری را در گذر زمان ایجاد خواهد کرد. در ادامه مدرکی است که سوزی بلازکیویچ از GetApp با ما به اشتراک گذاشته است.

یکی از ارزشمندترین کارها در مورد سئو دانستن زمانی است که چیزی رتبه‌بندی می‌شود. مقاله iOS تا زمانی که مارس برسد، چهار ماه کامل بعد از این که انتشار یافت، افزایش بالا در ترافیک را ندیده‌ بود. اگر ما به ترافیک آن نسبت به کل محتوای جدید تولیدی در سال گذشته نگاه کنیم می‌بینیم که علی‌رغم اضافه نکردن محتوای جدید به این بخش از دسامبر، ترافیک این محتوا در حالت کلی رو به افزایش است.

اگر شما به صورت پیوسته محتوای باکیفیت بالا و عمیق تولید کنید، فقط زمان لازم است که تأثیرات تجمعی خود را نشان دهند.

حتماً شنیده‌اید که “امواج قایق را حرکت می‌دهد” درسته؟ این عبارت در سئو نیز صادق است: یک وب‌سایت پر از مقالات باکیفیت بالا اعتبار وب‌سایت را در حال کلی می‌سازد که به نوبه خود اعتبار همه مقالات را افزایش می‌دهد.

ترویج بازاریابی محتوا در راهنمای بازاریابی محتوا

حتی قبل از ایجاد محتوای خود، باید به فکر ترویج آن باشید. گاهی اوقات این به معنی نقل‌قول از تأثیرگذاران یا مشتریان است، گاهاً نیز به معنای همکاری برای نوشتن یا نظر است. حداقل، باید به فکر ترویج محتوای خود در رسانه اجتماعی باشید با پست‌های ذاتی و خریداری شده و از طریق ایمیل به مشترکان خود. تولید محتوا و امید به یافته شدن آن کافی نیست.

در تحقیقات BuzzSumo ما، دریافته‌ایم که محتوای برتر در حالت کلی در چند شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود، نه در یک شبکه. ترویج باید هم از روی خواسته خود و هم استراتژیک باشد. آن به چه معنا است؟

 1. روندی را برای ترویج محتوای خود بسازید.

 2. محتوای خود را به صورت استراتژیک قابل به اشتراک‌گذاری کنید.

اجازه دهید دو مورد بالا را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

روندی را برای ترویج محتوای خود بسازید

اگر وب‌سایت‌های خواهر برای کمک به ترویج خود ندارید و یک تیم پراکنده دارید، در ادامه فضایی برای شروع آورده شده است:

 1. شبکه‌های اصلی را مشخص کنید: هر شبکه اجتماعی را که مخاطب خود در آن زمان صرف می‌کند شناسایی کنید.
 2. برای هر شبکه یک پیام ایجاد کنید: هر شبکه اجتماعی متفاوت است، بنابراین اطمینان داشته باشید که پیام شما با آن ابزار متناسب است.
 3. پیام متعدد: فقط یک پیام برای هر شبکه کافی نیست، چندین نوع پیام را ایجاد کنید (سؤالات، فراخوانی به عمل، نقل‌قول‌ها و دیگر قطعه‌ها از مقالات) و آن‌ها را در طول زمان به اشتراک بگذارید.

توان همکاران خود را فراموش نکنید. به صورت فعالانه از آن‌ها بخواهید که محتوا را در لینکیداین و توییتر به اشتراک بگذارند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

شما می‌توانید کارآمدی این تاکتیک را با ایجاد URL کمپین منحصربفرد برای تیم خود برای هر مقاله اندازه بگیرید. سپس، به اعضای کلیدی تیم به صورت شخصی ایمیل بدید تا محتوا را ترویج دهند.

ما از ایجادکننده کمپین گوگل برای این منظور استفاده می‌کنیم. مطمئن باشید که خط‌مشی برای کمپین‌ها ایجاد کنید تا تضمین کنید که درک نتایج آسان‌تر است.

همچنین، در نهایت یک تاکتیک پیشرفته وجود دارد که می‌توانید برای ترویج محتوای خود استفاده کنید: تماس با تأثیرگذاران.

محتوای خود را به صورت استراتژیک قابل به اشتراک‌گذاری کنید

حساس‌تر از ترویج محتوای خود آن است که باعث شوید مخاطبان خود آن‌ها را برای شما به اشتراک بگذارند. داشتن تصاویر، اینفوگرافی و دیگر شکل‌های بصری (همانند چارت‌ها و نمودارها، عکس از صفحات و گیف‌ها) در محتوای خود در به قابلیت به اشتراک‌گذاری آن کمک خواهد کرد.

اما، باید تاکتیک‌های زیر را برای تضمین بالاترین سطح مشارکت اجتماعی به کار بگیرید:

 1. دکمه‌های به اشتراک‌گذاری اجتماعی: اگر راه ساده و واضح برای به اشتراک‌گذاری محتوای خود ندهید، آن‌ها به اشتراک گذاشته نمی‌شوند.
 2. محتوای به اشتراک گذاشته را بهینه نمایید: اگر امکان دارد، شما باید نحوه به اشتراک‌گذاری هر محتوا را شخصی‌سازی نمایید. بهینه‌سازی اشتراک‌گذاری برای هر شبکه احتمال کلیک و بازگشت ترافیک را افزایش می‌دهد. این شامل ایجاد پیام‌هایی است که بااحساس و لحن برای هر شبکه تطبیق دارد. به عبارت دیگر، یک تویت را برای استفاده در فیس‌بوک و لینکیداین کپی نکنید.
 3. نقل‌قول‌های قابل تویت: نقل‌قول‌های ساده و قابل تویت کمترین مانع ممکن برای ورود یک نفر برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما است.

برای به اشتراک‌گذاری این، ما از جنگ اجتماعی استفاده می‌کنیم- پلاگ‌این برای به اشتراک‌گذاری اجتماعی است که به ما اجازه می‌دهد همه نکات اشاره‌شده در بالا را برای به حداکثر رساندن قابلیت به اشتراک‌گذاری به کار گیریم.

مدیریت فرایندها

همان‌طور که احتمالاً می‌توانید بگویید، فرایند بازاریابی محتوا پیچیده است.

در هر روز، بازاریاب محتوا ممکن است زمانی را برای جستجو محتوا بگذراند، در مورد مخاطب یاد بگیرید، در مورد گرایش‌ها با تأثیرگذاران صحبت کند یا ترافیک را با تحلیل‌های گوگل محاسبه کند. وظایف روزانه، وظایف هفتگی، وظایف ماهانه و وظایف مربوط به کمپین وجود دارد که باید در ذهن باشد.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بنابراین، برای کمک به سازمان‌دهی آشفتگی و ارائه نقشه راه مفید، ما یک اینفوگرافی ایجاد کرده‌ایم!

 • اگر بر روی پروژه‌ها به‌تنهایی کار می‌کنید، این روند باید به شما کمک کند تا زمان کافی را برای هر گام و جلوگیری از گیر افتادن در میانه راه برنامه‌ریزی کنید.
 • اگر با یک تیم بزرگ‌تر کار می‌کنید، آن باید به شما کمک کند تا درک کنید همکار شما چه کار می‌کند.

به یاد داشته باشید که بخش‌بندی مخاطبان، کانال‌های محتوا و شکل‌های محتوا از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت است. این‌ها فقط مثال‌هایی برای شروع است. در هر حالت، ما امیدواریم که آن شما را کارآمد و مؤثر کند!

نتیجه‌گیری راهنمای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا توان دگرگونی کسب‌وکار شما را دارد. با ابزار مناسب می‌تواند شما را به جایی ببرد که آن را تصور نمی‌کردید.

به یاد داشته باشید، بررسی کننده رسانه اجتماعی و GetAppها در سراسر جهان از جایی شروع کرده‌اند. امیدوارم شما از آن‌ها یاد بگیرید و آن را در کسب‌وکار خود اعمال کنید.

ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا سفر خود را شروع کنید، اگر تابه‌حال شروع نکرده‌اید، BuzzSumo آزمایشی رایگان را برای امروز برای برداشتن گام درست در تلاش‌های بازاریابی محتوا خود شروع کنید.

منبع : buzzsumo