چگونه از تبلیغات کلیکی برای تقویت برند خود استفاده کنیم؟

در این مقاله برخی از تکنیک‌هایی که شما برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی یا PPC خود برای آگاهی از برند استفاده خواهید کرد آورده شده است. برای شناخته‌ شدن به عنوان تبلیغات کلیکی ، کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک بهترین راه برای تقویت محصول یا خدمات شما است. اما، وقتی از روی قصد انجام گیرد، تبلیغات کلیکی می‌تواند به افزایش و تقویت پیام برند شما کمک خواهد کرد. در ادامه برخی از تکنیک‌هایی که شما برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی خود برای آگاهی از برند استفاده خواهید کرد آورده شده است.

تبلیغات کلیکیPay Per Click
تبلیغات کلیکی

 تبلیغات کلیکی و تقویت برند

همان‌طور که می‌دانید برند سازی مؤثر آگاهی و شناخت برند را تقویت می‌کند و اعتماد را می‌سازد. در به دست آوردن مشتریان جدید کمک می‌کند. از همه مهم‌تر فروش و سود را افزایش می‌دهد.

اما، آیا می‌دانید که حتی کوچک‌ترین برخورد با یک برند می‌تواند بر رفتار مشتریان تأثیر بگذارد؟ بله صحیح است. شما شانس شکل‌دهی ذهن مشتریان را در مورد برند خود در هر تعامل دارید- حتی اگر آن تعامل چند ثانیه طول کشیده باشد.

مقالات پیشنهادی

استراتژی سئو دم بلند

چرا برند سازی اهمیت دارد

برای شروع این موضوع را در نظر می‌گیریم که چرا برند سازی در وهله اول اهمیت دارد.

محققان در دانشگاه دوک تعیین کرده‌اند که برندها چقدر می‌توانند قدرتمند باشند. در یکی از آزمایش‌هایشان، گروهی از دانشجویان در معرض لوگو شرکت اپل قرار گرفتند. به سرعت معلوم شد که آن‌ها اصلاً متوجه نشده‌اند که در معرض این لوگو قرار گرفته‌اند. گروه دیگر در معرض لوگو شرکت IBM به همین روال قرار گرفتند.

از هر دو گروه خواسته شد تا فهرستی از کاربردهای احتمالی آجر بنویسند. اینجا است که قضیه مهیج می‌شود. شرکت‌کنندگانی که نگاه سریع به لوگو اپل داشته‌اند بسیار خلاق‌تر از گروهی بودند که در معرض لوگو IBM قرار گرفته بودند.

در ادامه یک مثال دیگر آورده شده است. محققان می‌خواستند بدانند چگونه برند بر صداقت پاسخ‌دهندگان تأثیر می‌گذارد. در آزمایش بعدی، دو گروه جداگانه در معرض لوگو دیزنی و لوگو E! قرار گرفتند. آن‌ها دریافتند که شرکت‌کنندگانی که لوگو دیزنی را دیده‌اند با صداقت بیشتری نسبت به آن‌هایی که در معرض لوگو E! قرار گرفته‌اند رفتار می‌کنند.

این به بازاریابان چه می‌گوید؟ برندها به صورت عمیقی تأثیرگذار هستند. برای برندهای معتبر (همانند اپل و دیزنی)، آن به معنی سرمایه‌گذاری بیشتر در جایابی محصول و دیگر روش‌‌های قرار گرفتن در معرض است. برای برندهای در حال رشد، آن به معنی توجه به هر نقطه کانونی است فرقی نمی‌کند که چقدر کوتاه و مختصر باشد.

 

پرداخت به ازای کلیک

پرداخت به ازای کلیک

چگونه از پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات کلیکی) برند شما را تقویت می‌کند.

برای شناخته‌ شدن به عنوان تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click ، کمپین‌های پرداخت در هر کلیک بهترین راه برای تقویت محصول یا خدمات شما است. اما، وقتی از روی قصد انجام گیرد، تبلیغات کلیکی می‌تواند به افزایش و تقویت پیام برند شما کمک کند. در ادامه برخی از تکنیک‌هایی که شما برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات کلیکی یا PPC خود برای آگاهی از برند استفاده خواهید کرد آورده شده است.

پرداخت به ازای کلیک

پرداخت به ازای کلیک

در معرض قرار گیری تبلیغات خود را بهینه کنید

  • از هدف‌گیری مکانی استفاده کنید

شخصی‌سازی مربوط به روند تنظیم محتوا برای مطابقت با نیاز و اولویت‌های مشتریان است. برندهای بیشتری تلاش‌های فراوانی برای شخصی‌سازی می‌کنند و شانس برای برند شما نیز وجود دارد که استراتژی مشابهی را پیاده کنید. اما، آیا به فکر اضافه کردن کمی شخصی‌سازی به کپی آگهی تبلیغات کلیکی / PPC خود هستید؟

برای مثال، شما می‌توانید کپی تبلیغات و لینک سایت‌های خود را بر اساس مکان جغرافیایی مشتری خود شخصی‌سازی کنید. فرض کنید می‌خواهید تبلیغاتی را برای خریداران نیویورکی ایجاد کنید. در تبلیغ، می‌توانید در لینک‌های سایت، آدرس فروشگاه یا محصولاتی را که در نیویورک معروف است را قرار دهید. (اضافه کردن شماره تماس و آدرس چرخه گرایش را کوتاه می‌کند.)

مخاطبان هدف خود را به گروه‌هایی که می‌‌خواهید شخصی‌سازی کنید تقسیم نمایید. سپس، تبلیغات مبتنی بر آن گروه‌های تقسیم شده بسازید. چون تبلیغات مبتنی بر مکان هستند، مشتریان از دیگر بخش‌های کشور یا جهان همان محتوا را همانند شهر نیویورک نخواهند دید. آن راحت‌ترین راه برای مرتبط کردن بیشتر تبلیغات با کاربران است.

  • از لینک‌های سایت خاص استفاده کنید

چه لینک سایتی را می‌خواهید در تبلیغات خود استفاده کنید؟ آن چیزی که می‌‌خواهید ترویج دهید می‌تواند به کمپین شما سود برساند یا آن را خراب کند. اگر برنامه‌ای بر تبلیغات برای مخاطب خاصی دارید، به آن لینک سایت عمومی که مرتبط با آن‌ها نیست و برای آن‌ها جالب نیست قرار ندهید.

برای مثال، کلینکو تبلیغات خود را بر اساس مراحل مختلف چرخه خرید سازمان‌دهی می‌کند. به این طریق، هر تبلیغ برای نیاز خاصی ارائه می‌شود.

کلینکو از “لوازم آرایشی بخرید” در تبلیغاتشان برای مشتریانی استفاده می‌کند که تمایل به خرید لوازم آرایشی دارند. آن‌ها “اجناس جدید” را برای بازدیدکنندگانی که ممکن است علاقه‌مند به محصولات بیشتر باشند اضافه کرده‌اند. برای خریداران احتمالی، برند لینک سایت مراقبت از پوست که بیشتر از همه فروخته می‌شود را ارائه می‌دهد که برای بازدیدکنندگان ارزیابی محصولات آن‌‌ها را آسان می‌کند. سپس، آن‌ها برای اولین خرید تخفیف می‌دهند که معامله را شیرین می‌کند.

تقویت برند

تقویت برند

ایجاد اعتماد در برندتان

در اکثر اوقات، بازاریابان تبلیغات کلیکی یا تبلیغات به ازای کلیک  تبلیغاتی را ایجاد می‌کنند که برای گرایش به خرید طراحی شده است. اما، در مورد خریدارانی که آماده خرید نیستند چطور؟ در مورد مشتریانی که می‌‌خواهند قبل از پشتیبانی از برند شما در مورد آن بیشتر بدانند چطور؟ بازاریابی محتوا در ساحت اعتماد بسیار عالی است و کمپین‌های تبلیغات کلیکی در انتقال آن محتوا به مخاطبان هدف خارق‌العاده هستند.

PPC

PPC

  • استفاده از کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی طولانی که در بازاریابی محتوا استفاده می‌کنید می‌تواند در کمپین‌های تبلیغات کلیکی نیز استفاده شود. می‌توانید محتوای با ارزش بالا را با استفاده از آن‌ها به عنوان تبلیغاتی که مطابق با جستجو کاربران است ترویج دهید.

اولین مثال، اگر آموزش‌های آرایشی دارید، می‌توانید تبلیغاتی نظیر “چگونه لوازم آرایشی را اعمال کنیم” ایجاد کنید. L’Oréal برندی است که از این موضوع را استفاده کرده است.

جستجو “چگونه لوازم آرایشی را اعمال کنیم” منجر به تبلیغات L’Oréal با همان عبارت کلمه کلیدی می‌شود. با ارائه محتوایی که مشتریان نیاز دارند، شرکت اعتباری را به عنوان متخصص در آن زمینه می‌سازد. در نتیجه، اعتماد مشتریان را به دست می‌آورند که منجر به گرایش به مسیر می‌شود.

 

  • پیگیری اعتبارتان

مشتریان به دنبال مزایا و معایب برندهای مختلف قبل از پشتیبانی از آن هستند. اگرچه تلاش شما برای به دست آوردن اعتماد آن‌ها قوی بوده، اما نشانه‌های منفی کم می‌تواند برای دور کردن آن‌ها کافی باشد.

پس، چه کاری می‌توانیم برای آن بکنیم؟

در کمپین‌های تبلیغات کلیکی خود، می‌توانید از اعتبار برند خود حفاظت و نگهبانی کنید. با پیگیری از گزارش‌های مخزن جستجو (SQR) می‌توانید افزایش در تمایلات منفی را تشخیص دهید. می‌توانید این اطلاعات را با گروه بازاریابی خود به اشتراک بگذارید و برای مقابله با نظرات و بررسی‌های منفی استراتژی تدبیر کنید.

نکات کلیدی در مورد تبلیغات به ازای کلیک

تبلیغات کلیکی بستری مناسب برای برند سازی است. نه‌تنها شما را قادر به شکل‌دهی داستان برند خود می‌کند، بلکه مخاطبان بسیاری را در معرض پیام بر اساس تقاضا قرار می‌دهد. از مزیت این ابزار قوی استفاده کنید و به جهان نشان دهید که برند شما از چه چیزی ساخته شده است.

منبع : lucidpress