بازاریابی مخاطب سفارشی

بازاریابی مخاطب سفارشی چیست ؟ هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی شامل بخش ‌بندی مخاطبان هدف به گروه‌های معین است، همانند، جنسیت، سن، محل، و غیره. استفاده از هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی به بازاریابان کمک کرده است که مخاطب صحیحی را هدف قرار دهند، بنابراین، تاثیرات تبلیغ غیرضروری را کاهش داده است و دلارهای ارزشمند را در بودجه ‌های بازاریابی حفظ کرده است.

بازاریابی مخاطب سفارشی

بازاریابی مخاطب سفارشی

خدا نگه‌ دار هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی، سلام بر هدف قرار دادن مخاطب سفارشی

بازاریابی مخاطب سفارشی

هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی شامل بخش ‌بندی مخاطبان هدف به گروه‌های معین است، همانند، جنسیت، سن، محل، و غیره. استفاده از هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی به بازاریابان کمک کرده است که مخاطب صحیحی را هدف قرار دهند، بنابراین، تاثیرات تبلیغ غیرضروری را کاهش داده است و دلارهای ارزشمند را در بودجه ‌های بازاریابی حفظ کرده است.

امروزه، می‌دانیم که مسیر خرید مشتری معمول با توجه به ترکیب استفاده بین کانالی و چند بستری بسیار پیچیده‌تر از قبل است. در حقیقت، این سایت گوگل به ما می‌گوید که بیش از ۸۰% کاربران بین استفاده از وسیله‌های مختلف جابجا می‌شوند. به علاوه، عادات مشاهده کاربران نیز در حال تغییر است. به جای چسبیدن به یک بستر برای دیدن چیزی، (مثلاً تلویزیون)، احتمال بیشتری دارد که کاربران از استفاده از گوشی همراه به لپ‌تاپ جابجا شوند و ممکن است از تلویزیون خود استفاده کنند. و ممکن است آنها سریال HBO مورد علاقه خود را در تلویزیون ببینند، اما چشم‌های خود را دو دقیقه بر پیام طنز در گوشی‌های خود در همان زمان برگردانند.

چون عادات خرید مشتریان ما عوض شده است، بنابراین عادات مشاهده آنها نیز تغییر کرده است. یعنی برندها نیز باید خط‌ مشی‌های خود را تطبیق دهند. و یک راه برای انجام این کار، تغییر از هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی به هدف قرار دادن مخاطب سفارشی است.

بازاریابی مخاطب سفارشی چیست؟

هدف قرار دادن جمعیت‌ شناسی، تبلیغات در محدوده سنی گسترده و متمرکز بر جنسیت را احاطه کرده است. این عمل در حالت کلی عمومی تصور می‌شود، چون هر مخاطب هدف هیچ چهره‌ای ندارد، برای مثال یک زن ۳۰ ساله .

مخاطب سفارشی

مخاطب سفارشی

از طرفی، هدف قرار دادن مخاطب سفارشی به مردمان با علایق و اشتیاق واقعی تمرکز دارد. به ‌عبارت ‌دیگر، ما یک چهره واقعی را برای یک زن ۳۰ ساله اشاره شده در بالا قرار می‌دهیم. سپس می‌توانیم آنها را بر این اساس بخش ‌بندی کنیم : بر اساس دوستدار مد لباس، دوستدار خوراک، دوستدار کتاب، دوستدار باشگاه و غیره. بازاریابی مخاطب سفارشی به شما اجازه می‌دهد تا به مشتریان بر اساس این که چه کسی هستند، علایق و عادات آنها چیست، آنها فعالانه به دنبال چه چیزی هستند یا چگونه آنها با برند شما تعامل دارند برسید.

هدف قرار دادن مخاطب سفارشی

هدف قرار دادن مخاطب سفارشی می‌تواند عملکرد کمپین شما را با رسیدن به افرادی که وب‌سایت‌ها را مرور می‌کنند، از برنامه‌های کاربردی استفاده می‌کنند یا ویدیوها را تماشا می‌کنند افزایش دهد. و با استفاده از هدف قرار دادن مخاطب سفارشی، برند می‌تواند بهتر:

 • آگاهی را افزایش دهد

 • بر تصمیم‌گیری تأثیر بگذارد

 • پیام‌ های بازاریابی را شخصی ‌سازی کند

ما مراحل را با جزئیات در کنار کانال‌های صحیحی برای هر گام بحث خواهیم کرد.

مقالات پیشنهادی

ارزش بازاریابی

افزایش آگاهی با مخاطبان سفارشی در بازاریابی مخاطب سفارشی

این گام شامل تمرکز بر علایق مشتریان خود برای افزایش آگاهی از برند است. برای موفق بودن، باید بدانید که بازار هدف شما واقعاً بر چه چیزی اشتیاق دارند (هدف). برای مثال، آیا مخاطب شما شامل افرادی است که هر روز به باشگاه می‌روند، یا آنها همیشه به دنبال یک رستوران در شهر هستند؟ زمانی که شما این را درک کردید، می‌توانید به سفارشی‌سازی کمپین خود شروع کنید.

بر اساس think گوگل، این شکل‌های هدف قرار دادن برای افزایش آگاهی ایده‌آل هستند:

 • تبلیغات صفحه اصلی (بیلبوردهای دیجیتال قرار داده شده به صورت موقت در صفحه اصلی)

 • تبلیغات نمایش ویدیو outstream (بر اساس CPM)

 • تبلیغات جستجو گوگل – از تقسیم AB برای آزمایش تبلیغات خود استفاده کنید تا ببینید که کدام‌یک برای مخاطبان شما مؤثرتر است، با استفاده از مسیر زیر و البته اتو پایلوت:

بازاریابی مخاطب سفارشی

بازاریابی مخاطب سفارشی

 

تأثیر بر تصمیم گیران

مرحله دوم شامل تمرکز بر هدف مشتری جهت تأثیر بر توجه آنها است. اینجا، توجه خود را به مخاطبان در بازار متوجه می‌کنیم- این‌ها مشتریانی هستند که الآن به صورت فعالانه در حال استفاده از مرورگر، جستجو یا مقایسه محصولات در شبکه نمایش گوگل (GDN)، سایت ‌های همکار و یوتیوب هستند.

بنابراین ، اگر می‌دانیم مشتریان دوستدار خوراکی برای شرکت در جشنواره غذا و نوشیدنی در پورتلند علاقه ‌مند هستند، می‌توانیم به آنها در هدایت به سمت گزینه‌های اسکان در منطقه یا پرواز از نزدیک‌ترین شهرها کمک کنیم. در این مرحله تصمیم‌گیری، اشکال هدف قرار دادن مؤثر شامل:

 • تبلیغات نمایش واکنشی (تبلیغ مبتنی بر خواست که به صورت خودکار به فضای تبلیغ در دسترس متناسب می‌شود)

 • تبلیغات جی میل

 • تبلیغات TrueView Discovery در یوتیوب

بازاریابی مخاطب سفارشی

بازاریابی مخاطب سفارشی

شخصی ‌سازی پیام‌ های بازاریابی

در این گام نهایی، بازاریابان در جایگاه بهتری برای واکنش به کاربرانی که با برند آنها تعامل دارند هستند. مثال‌هایی از تعامل شامل کاربری است که آموزش پخت پاستا شما را در یوتیوب تماشا کرده‌ است یا بر صفحات سایت خرید و فروش الکترونیکی چند قیمتی لباس باشگاه شما کلیک کرده است. تاکتیک ‌های بازاریابیِ مجدد در این مرحله بسیار رایج هستند و می‌تواند شامل شکل‌های هدف قرار دادن تعداد بالا همانند موارد زیر باشد:

 • تبلیغات نمایش واکنشی پویا که بر سایت ‌هایی ظاهر می‌شود که شامل محصولات مشابهی هستند که کاربران قبلاً به آن نگاه کرده‌اند

 • TrueView برای تبلیغات اقدامی، شامل CTAهای قوی

 • بامپر برای تبلیغات اقدامی (تبلیغ ۶ ثانیه‌ای برای CTA ها)

استراتژی‌های هدف قرار دادن پیشرفته راهی مناسب

به عنوان بازاریاب، باید به دنبال فرصت‌ هایی باشیم که تا جای ممکن با تلاش‌های هدف قرار دادن به جزئیات دست یابیم. و با استفاده از شکل‌های هدف قرار دادن که با مسیرهای خرید مشتری چند وجهی امروز سنخیت دارد و دقت به شخصیت مشتریان خود و عادات همیشه در حال تغییر، می‌توانیم با آنها در همه مراحل فرایند خرید تعامل بهتری داشته باشیم.

منبع : autopilothq

0/5 (0 Reviews)