راز موفقیت هد اند شولدرز

برند هد اند شولدرز ، متعلق به P&G ، برای مردان و زنانی که از خارش و خشکی پوست سر رنج می برند ، اعتماد به نفس به همراه می آورد. این شامپو همچنین برای حفاظت از موهای مردانه در برابر شوره ادعای توانایی بالا دارد. هد اند شولدرز در بیش از ۱۳۰ کشور در سراسر جهان فروخته می شود و گُل سر سبد برندهای Procter & Gamble است. هد اند شولدرز نه به عنوان یک محصول بلکه به عنوان راحلی برای مشکلات مو و با تنوع بالا برای هر نوع مشکل مرتبط با مو بویژه شوره سر طراحی شده است.

راز موفقیت هد اند شولدرز

هد اند شولدرز

هد اند شولدرز یکی از معروفترین برندهای شامپوی ضد شوره برای اولین بار توسط شرکت پراکتر اند گمبل (Procter & Gamble) برای بازار آمریکا ساخته شد. برند هد اند شولدرز ، متعلق به P&G ، برای مردان و زنانی که از خارش و خشکی پوست سر رنج می برند ، اعتماد به نفس به همراه می آورد. Head & Shoulders دامنه وسیعی از شامپوها برای انواع موهای خشک ، معمولی و چرب را دارا می باشد. این شامپوها مشکلات خارش سر ، شوره مو و خشکی سر را برطرف می کند.

شامپوهای هد اند شولدرز

هد اند شولدرز در چهار نوع متنوع به فروش می رسد :

  • Anti-hair fall
  • Silky black shampoo
  • Dry sclap care
  • Smooth and silky
هد اند شولدرز

هد اند شولدرز

این شامپو همچنین برای حفاظت از موهای مردانه در برابر شوره ادعای توانایی بالا دارد. هد اند شولدرز در بیش از ۱۳۰ کشور در سراسر جهان فروخته می شود و گُل سر سبد برندهای Procter & Gamble است.

چرا هد اند شولودرز موفق است ؟

نقاط قوت هر برندی ، برتری های آن برند در بازار را نشان می دهد. هداندشولدرز برتری هایی دارد که همواره رقبای آن نسبت به این برند با احتیاط عمل می کنند. اما این نقاط قوت کدامند ؟

نقاط قوت هد اند شولودرز

تداعی معنا با پراکتر اند گمبل
برندهای پراکتر اند گمبل

برندهای پراکتر اند گمبل

پراکتر اند گمبل بازیگر قدرتمند جهانی در بخش محصولات مراقبت شخصی و مصرف کننده به شمار می آید و برندهای مطرحی همچون Pantene ، Gillette ، Olay ، و Oral-B این قدرت باورنکردنی را برای P&G به ارمغان آورده اند. محصولات P&G با پژوهش های جامع و از طریق برنامه های بازاریابی حرفه ای عرضه می گردند.

هدفگیری مرتبط با بازار مُو

Head & Shoulders نه به عنوان یک محصول بلکه به عنوان راحلی برای مشکلات مو و با تنوع بالا برای هر نوع مشکل مرتبط با مو بویژه شوره سر طراحی شده است.

هدفگیری موثر

بازار مراقبیت از مو بسیار متمایز است و لذا هدفگیری درست بسیار حیاتی است. هد اند شولدرز کار خود را با هدفگیری بخش ویژه ای از بازار یعنی افراد درگیر با شوره سر آغاز نمود. اگر چه این شامپو به عنوان یک درمانگر برای شوره سر معرفی شد اما شبیه شامپوهای معمولی نبود. پس از افزایش رقابت در میان شامپوهای ضد شوره ، این شامپو به سمت سایر مشکلات مرتبط با مو حرکت کرد.

تاریخچه معتبر

هد اند شولدرز در سال ۱۹۶۱ با هدف درمانگری برای مو توسط P&G معرفی شد. این برند اولین محصول در این حوزه بود بنابراین در مقایسه با سایر رقبا از ویژگی اولین بودن و قدمت بالا برخوردار است.

تنوع محصول

عدم تنوع می تواند بعد از مدتی برای بازار کسل کننده باشد، اما Head & Shoulders این موضوع را با ایجاد و ارائه تنوعی از محصول در انواع مختلف نعنایی ، لیمویی و نعنایی سر برطرف نمود.

خلاقیت در طراحی و پارامترهای زیست محیطی در بسته بندی

P&G همواره به بسته بندی محصول توجه ای ویژه داشته است. در سال ۲۰۱۷ این نام تجاری تصمیم گرفت شامپوهای برند Head & Shoulders را در بطری های قابل بازیافت که ۲۵% آن از پلاستیک های ساحل ساخته شده بود، تولید نماید. P&G در این رابطه اعلام نمود که : افزایش استفاده از پلاستیک بازیافتی در بسته بندی برترین برندهای ما مانند Pantene و Head & Shoulders باعث می شود مصرف کنندگان بدون هیچ دغدغه ای به انتخاب محصولات زیست محیطی بپردازند.

هدر اند شولدرز مثالی از موفقیت یک برند در بازاریابی است. این برند نشان می دهد که چطور با ایجاد یکپارچگی در اجزاء برند و عناصر بازاریابی می توان بازار بزرگی را در اختیار گرفت.

0/5 (0 Reviews)