آینده طراحی وب : هوش مصنوعی

آینده طراحی وب

آینده طراحی وب به چه صورت خواهد بود ؟ به طور سنتی ، تمام وب سایت ها با استفاده از HTML ایجاد شده اند. در حالی که در دو دهه اخیر کدنویسی تغییر کرده و پیچیده تر شده است ، سایت ها بسیار جذابتر از گذشته به نظر می رسند. ایده اینجاست که وب سایت ها با استفاده از هوش مصنوعی می توانند سرانجام ساخته شوند. این با نحوه ساخت وب سایت ها بسیار متفاوت است. در حال حاضر سیستم عامل های زیادی وجود دارد که از فناوری هوش مصنوعی برای طراحی و توسعه وب سایت ها استفاده می کنند. اگرچه این نرم افزار هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است ، اما رسیدن به این آینده خیلی دور نیست .

آینده طراحی وب : هوش مصنوعی

به آینده طراحی وب خوش آمدید : هوش مصنوعی سالهاست که روند افزایشی داشته است. در حقیقت ، طبق آمار گوگل ترندز ، اصطلاح جستجو در ژانویه ۲۰۱۸ کم شد.

هوش مصنوعی برای انواع مختلف برنامه ها و فناوری ها مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته ، مهارت های بازاریابی مورد نیاز برای زنده ماندن در عصر هوش مصنوعی توسط وب سایت Marketing Iran Talent پوشش داده شده است.

این به این دلیل است که بازاریابان از فناوری هوش مصنوعی استفاده کرده اند تا بتوانند راهی را برای هدف قرار دادن بازار ایجاد کنند. مارک ها و وب سایت ها برای بهبود ارتباط با بازدید کنندگان وب سایت از چت بات های هوش مصنوعی استفاده می کنند. آنها همچنین از این فناوری برای تحلیل داده های بزرگ / بیگ دیتا استفاده می کنند. هوش مصنوعی به صاحبان مشاغل و وب مسترها کمک می کند تا در صنایع خود مزیت رقابتی کسب کنند.

اما امروز ، AI نیز در حال تغییر روش طراحی و توسعه وب سایت ها است. این امر همچنین روی شیوه طراحی ما به جلو تأثیر می گذارد.

به طور سنتی ، تمام وب سایت ها با استفاده از HTML ایجاد شده اند. در حالی که در دو دهه اخیر کدنویسی تغییر کرده و پیچیده تر شده است ، سایت ها بسیار جذابتر از گذشته به نظر می رسند.

اگرچه این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی خود است ، اما از ADI (هوش مصنوعی طراحی) برای طراحی و توسعه وب سایت استفاده می شود.

فکر ADI این است که اکثر طراحی وب را می توان با استفاده از فناوری AI به صورت خودکار انجام داد. گفتگوهای هوش مصنوعی طراحی در طول سال ها رو به رشد بوده است ، همین چیزی است که ما را برای نوشتن این راهنما ترغیب نمود.

ما می خواهیم تمام این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید برای آینده وب سایت خود آماده شوید و درک بهتری از مکان فعلی ADI در اختیار داشته باشید. با گفتن این حرف ، ما کاملاً در جایی نیستیم که  بگوییم هر سایت باید برای طراحی از AI استفاده کند.

در عوض ، ما فقط می خواهیم که شما از فناوری و چگونگی تأثیر آن بر آینده طراحی وب آگاه باشید.

رشد و مزایای هوش مصنوعی

رشد و مزایای هوش مصنوعی

رشد و مزایای هوش مصنوعی

قبل از اینکه به ویژگیهای هوش مصنوعی طراحی و هوش مصنوعی که برای اصول طراحی وب مورد استفاده قرار می گیرند شیرجه بزنیم ، می خواهیم لحظه ای به بحث درباره هوش مصنوعی به عنوان یک کل بپردازیم. اساساً ، در اینجا نحوه کار هوش مصنوعی آورده شده است.

فناوری هوش مصنوعی به ماشین ها و رایانه ها اجازه می دهد وظایف انسانی را انجام دهند. سپس ، دستگاه ها قرار است از تجربیات خود برای انجام آن کارها یاد بگیرند و بر این اساس تنظیم کنند تا هر ورودی جدیدی را بهینه کنند.

به منظور عملکرد صحیح هوش مصنوعی ، باید فناوری با قابلیت یادگیری عمیق برنامه ریزی شود. همه این فن آوری باید بتواند الگوهای داده های پردازش شده را تشخیص دهد.

هوش مصنوعی با سرعتی سریع در حال توسعه است و در نتیجه درآمد حاصل از این برنامه ها بصورت تصاعدی در حال رشد است.

فناوری هوش مصنوعی

فناوری هوش مصنوعی

همانطور که در نمودار می بینید ، تخمین زده می شود که درآمد برنامه های شرکت های بزرگ هوش مصنوعی طی شش سال آینده ، ده برابر ده امروز در سال ۲۰۱۹ باشد. این در حال حاضر هشت برابر بیشتر از جایی است که فقط سه سال پیش بود.

واضح است که AI در روند صعودی قرار دارد.

این فناوری باید در جایی مورد استفاده قرار گیرد و نظریه این است که می تواند علاوه بر اهداف دیگر ، هم برای توسعه وب و هم برای طراحی وب مورد استفاده قرار گیرد.

این تصور غلط رایج است که AI فقط برای خودکارسازی کارهایی انجام می شود که به طور معمول به صورت دستی انجام می شوند. در حالی که این بخشی از نحوه عملکرد آن است ، این فناوری بسیار عمیق تر از آن می رود.

ایده پشت هوش مصنوعی این است که می توان از داده ها به طور مداوم ، در مقیاس و با دقت استفاده کرد.

این فناوری برای فرآیندهای یکسان در خانه و مشاغل به کار گرفته می شود. این می تواند برای برنامه هایی مانند طبقه بندی تصاویر یا به رسمیت شناختن شی مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال ، یخچال و فریزر هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی می تواند یک لیست مواد غذایی بطور خودکار برای شما ایجاد کند.

با قابلیت یادگیری عمیق ، فناوری هوش مصنوعی در آینده به رشد و پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

هوش مصنوعی طراحی / ADI چگونه کار می کند

حال بیایید ببینیم که چگونه هوش مصنوعی می تواند برای طراحی وب با ADI استفاده شود.

در ساده ترین توضیح ، ADI می تواند از یادگیری ماشین برای تشخیص و اجرای روندهای طراحی وب استفاده کند. این دقیقاً مثل هر چیز دیگری با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است. رایانه ها داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند ، سپس به طور خودکار تنظیمات ورودی را انجام می دهند.

ایده اینجاست که وب سایت ها با استفاده از هوش مصنوعی می توانند سرانجام ساخته شوند. این با نحوه ساخت وب سایت ها بسیار متفاوت است.

در حال حاضر ، فقط چند گزینه برای طراحی وب و توسعه وجود دارد.

ابتدا می توانید یاد بگیرید که چگونه رمزگذاری کنید و همه کارها را از ابتدا انجام دهید. این قطعاً ساده ترین روش نیست. زمان ، آزمایش و خطا طولانی می شود.

از طرف دیگر ، می توانید از سازندگان وب سایت استفاده کنید که نیازی به رمزگذاری ندارند. رابط های کشیدن و رها ساختن وب سایت به تنهایی برای افرادی که تجربه برنامه نویسی ندارند آسان می شود. اما هنوز هم ، این رویکرد نیاز به زمان و کار دستی دارد. به علاوه ، شما باید درک درستی از طراحی داشته باشید تا سایت شما جذاب و کارآمد باشد.

اگر وقت و مهارت لازم برای انجام این کار را ندارید ، می توانید یک توسعه دهنده یا یک طراح وب را استخدام کنید . تا همه کارها را برای شما انجام دهد. در حالی که این زمان شما را آزاد می کند ، شما یک قیمت مشخص را برای آن سرویس ها پرداخت خواهید کرد. باز هم ، کار هنوز هم باید توسط شخصی انجام شود.

هوش مصنوعی روشی جدید برای طراحی وب است و می تواند گزینه اصلی طراحی آینده باشد.

Wix ، یک رهبر صنعت در فضای ساخت وب سایت نسخه و دیدگاه خود را برای ADI در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد.

مفهوم کاملاً ساده است.

Wix در مورد نیاز وب سایت شما سؤال می کند. سپس این پاسخ ها را می طلبد تا عناصر محتوایی را ایجاد کنید که هم از نظر طراحی وب سایت شما بی نظیر و هم قوی باشند.

Wix در صورت استفاده از ADI آنها ، تصاویر و متن های دلخواه را نیز به شما می دهد.

بنیاد ADI قرار است ماشینی باشد که مغز یک طراح وب را در اختیار داشته باشد. این با استفاده از فناوری برنامه نویسی برای مشاهده وب سایت های موجود حاصل می شود.

سپس ، این روش بهترین روشها را برای طراحی وب سایت انجام می دهد و آنها را در سایت جدیدی که ساخته می شود اعمال می کند. همه اینها بطور خودکار اتفاق می افتد.

از نظر تئوری ، این حتی نیاز به قالب ها را از بین می برد. سرانجام سایتها می توانند بدون هیچ گونه ورودی از انسان ساخته شوند.

استفاده از فناوری در طراحی وب

استفاده از فناوری در طراحی وب

استفاده از فناوری در طراحی وب

بیایید یک لحظه از هوش مصنوعی به عقب برگردیم و فقط به طراحی وب سایت توجه کنیم.

وقتی بیشتر افراد در مورد طراحی فکر می کنند ، به طور خودکار فرض می کنند که خلاقیت یک نیاز است. در بعضی موارد ، این درست است؛ اما فقط تا حدی .

طراحان بزرگ وب لزوماً نیازی به خلاق ترین افراد روی کره زمین یا پیش زمینه هنری ندارند. آنها فقط باید بدانند که چگونه بهترین شیوه ها را بکار گیرند.

با توجه به بازدید کنندگان وب سایت ، به مهمترین عوامل طراحی وب توجه کنید.

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید ، ۷۶٪ از مردم می گویند که سایت ها آنچه را که می خواهند در اختیارشان قرار می دهند . فقط ۱۰٪ مردم می گویند ظاهر زیبا مهمترین است.

از لحاظ تئوری ، شما می توانید یک وب سایت بدون هیچگونه خلاقیتی طراحی کنید. این فقط مسئله شناختن بهترین روش ها و اجرای آنها است.

این جایی است که هوش مصنوعی می تواند بازی کند.

راه حل های AI می تواند به عنوان دستیار برای افرادی که در حال ساختن وب سایت هستند ، ارائه شود. ماشین ها می توانند طراحی را تجزیه و تحلیل کرده و آن را با بانکهای داده از بهترین روشها مقایسه کنند.

در نهایت می توان از این فناوری برای ارائه پیشنهادات مرتبط با طراحی استفاده کرد.

به آن فکر کنید مانند نرم افزاری که برای سئو استفاده می شود. ابزارهای جستجوگرها محتوای شما را تجزیه و تحلیل می کنند و بر اساس آنچه رتبه بندی یا سایر سایتها انجام می دهند ، به شما پیشنهادات کلیدی می دهند.

همین مفهوم را می توان در طراحی وب به کار برد.

از آنجا که بهترین شیوه ها واقعاً خلاق نیستند ، برنامه ها را می توان به ماشین ها آموزش داد و برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال ، قرار دادن مطلوب CTA در صفحه اصلی چیزی است که توسط یک کامپیوتر با استفاده از ADI می توان یاد گرفت و به کار برد.

سرانجام ، ایده این است که هوش مصنوعی را به کلی طراحی می کند ، اما ما هنوز در آن مرحله نیستیم.

حتی سیستم عامل هایی مانند Wix که به نوعی از AI استفاده می کنند ، هنوز محدود هستند. ورودی های انسانی مانند پاسخ دادن به سؤالات و چیزهایی مشخص برای عملکرد آن لازم است.

نمونه هایی از طراحی وب سایت با هوش مصنوعی

علاوه بر Wix ، چند سیستم عامل دیگر نیز وجود دارند که از هوش مصنوعی در طراحی وب سایت در سطح پیشرفته تری استفاده می کنند.

باز هم ، اینها هنوز در مراحل اولیه توسعه و تا حدودی محدود هستند. اما آنها نشانه خوبی از اینکه آینده طراحی وب سایت با هوش مصنوعی در کجا قرار دارد ، هستند.

AiDA  از  Bookmark

Bookmark یک سازنده وب سایت به نام AiDA دارد که از هوش مصنوعی برای ایجاد وب سایت استفاده می کند. بنابراین می توانید از این پلتفرم برای ساختن وب سایت استفاده کنید ، حتی اگر تجربه طراحی و کد نویسی ندارید.

AiDA مخفف دستیار طراحی هوش مصنوعی است. با اعمال نفوذ این نرم افزار می توانید در کمتر از دو دقیقه وب سایت دلخواه خود را فعال و راه اندازی کنید. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

این نرم افزار طرحی را ایجاد می کند که دقیقاً مطابق نیازها و تجارت شما است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که نوع تجارت خود را انتخاب کنید. انتخاب بیش از ۶۵۰ گزینه برای شما وجود دارد ، بنابراین بسیار خاص است. اما باز هم ، هنوز هم به کار دستی نیاز دارد.

AiDA توانایی ایجاد پروفایل های شخصی ، وب سایت های تجاری ، فروشگاه های تجارت الکترونیکی و هر چیز دیگری را در بین آنها دارد. نام کسب و کار خود را وارد کنید ، و نرم افزار به بقیه کارها را انجام می دهد.

پس از ایجاد سایت و طراحی ، مسئولیت ویرایش تصاویر و محتوا بر عهده شماست.

اگر از نحوه ظاهر شدن خود راضی نیستید ، دوباره فرایند را طی کنید و AiDA یک وب سایت جدید برای شما ایجاد می کند که متفاوت از نوع اول باشد.

Bookmark دارای سه ردیف قیمت گذاری مختلف است. مورد اول رایگان است ، اما بسیار محدود است و دارای یک زیر دامنه bookmark.com است. آنها همچنین برنامه هایی با قیمت ۱۱٫۹۹ دلار در هر ماه و ۲۴٫۹۹ دلار در هر ماه صورتحساب سالانه دارند. قیمت ها برای قراردادهای ماه به ماه افزایش می یابد.

Sacha از Firedrop

Firedrop دارای نرم افزار هوش مصنوعی  به نام Sacha است که برخلاف کل وب سایت ها ، برای ساختن صفحات وب استفاده می شود.

از نظر تئوری ، می توانید از این پلتفرم هوش مصنوعی برای ساختن کل سایت خود استفاده کنید ، اما باید یک بار و برای یک صفحه آن را انجام دهید ، که این نوع کار هدف را در اتوماسیون خراب می کند. در هر صورت ، این نمونه دیگری از آنچه امروز در بازار موجود است.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. به جای استفاده از کشیدن و رها کردن ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که از طریق چت زنده با ساچا صحبت کنید.

به عنوان مثال ، می توانید چیزی را مانند “تغییر پالت رنگ” تایپ کنید تا یک طرح رنگی وب سایت را در صفحه های فرود خود بدست آورید.

این گزینه عالی برای کسانی است که می خواهند صفحات فرود ساده کاملاً شخصی سازی شوند ، بر خلاف انتخاب یک الگوی و سپس ویرایش آن متناسب با نیازهای شما.

برای امتحان ساچا ثبت نام کنید. سپس می توانید برای دیدن گزینه های سفارشی قیمت گذاری از Firedrop مشاوره درخواست کنید.

نتیجه : آینده طراحی وب سایت

هوش مصنوعی آینده است. آینده طراحی وب در دستان هوش مصنوعی است .

به طریقی ، به نظر می رسد که این فناوری به آرامی در حال جدا شدن از همه کارهایی است که ما در سالهای آینده انجام می دهیم. طراحی وب نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در حال حاضر سیستم عامل های زیادی وجود دارد که از فناوری هوش مصنوعی برای طراحی و توسعه وب سایت ها استفاده می کنند. اگرچه این نرم افزار هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده است ، اما رسیدن به این آینده خیلی دور نیست .

نیازی نیست که بیرون بروید و ADI را شروع کنید. اما با پیشرفت فناوری ، مقاومت در برابر تغییر چندان مقاوم نخواهد بود. برای اطمینان از داشتن وب سایتب با طراحی بهینه ، ذهن خود را باز نگه دارید و با آخرین روندها به روز باشید.

منبع : quicksprout

0/5 (0 Reviews)