81 نکته فروش که هر فروشنده موفق باید بداند

نکات فروش که هر فروشنده موفق باید بداند ، کدامند ؟ ما نکات فروش را جمع آوری کرده ام تا شما را در اوج فروش قرار دهد. اینکه آیا می خواهید روی مهارتهای ارائه خود ، رویکرد خود در فراخواندن چشم انداز ، روشهای بستن قرارداد یا همه موارد فوق متمرکز شوید ، می توانید در این لیست کلمات عظیمی از خرد و دانایی را پیدا کنید. در این مقاله آموزش فروش ما شما را به نکات حرفه ای در فروش آشنا می کنیم . آنچه در مقاله خواهید خواند :

در مورد آینده نگری فروش

نکات فروش ایمیلی

نکات فروش تلفنی

نکات مکالمه فروش

نکات ارائه فروش

نکات بستن قرارداد فروش

نکات عمومی فروش

81 نکته فروش که هر فروشنده موفق باید بداند

درست همانطور که بهترین ورزشکاران دائماً حرکات خود را تمرین می کنند ، بهبود می بخشند و پالایش می کنند . فروشندگان موفق همیشه در حال آزمایش روی تکنیک های موجود و آزمایش کردن روش های جدید هستند. از این گذشته ، یک ورزشکار یا فروشنده تلاش خود را برای بهتر شدن متوقف می کند.

ما نکات فروش را جمع آوری کرده ام تا شما را در اوج فروش قرار دهد. اینکه آیا می خواهید روی مهارتهای ارائه خود ، رویکرد خود در فراخواندن چشم انداز ، روشهای بستن قرارداد یا همه موارد فوق متمرکز شوید ، می توانید در این لیست کلمات عظیمی از خرد و دانایی را پیدا کنید.

بهترین نکات فروش

آینده نگری فروش

آینده نگری فروش

در مورد آینده نگری فروش

 1. با پیگیری وقایع ایجاد شده کمتر آشکار ، رشد بیشتری ایجاد کنید : تغییرات عمده در استخدام ، تغییر رهبر اجرایی ، قوانین جدید صنعت و غیره.
 1. قبل از رسیدن به یک چشم انداز ، مشکلاتی را که احتمالاً با آنها سر و کار دارید شناسایی کنید.
 1. به عنوان یک شرکت در مورد رهبری خود فکر کنید ، نه به عنوان یک فرد تنها (این آمار قابل توجه است که بدانید در یک تصمیم خرید صنعتی معمولی ۶٫۸ نفر شرکت دارند. )

    ۴ . برای هر روز کاری برنامه ریزی و زمانبندی داشته باشید .حتی در آخرین روز از ماه یا آخرین ماه از سال  برنامه ریزی کنید.

    ۵٫ از کانال های متعدد برای جستجو استفاده کنید – ایمیل ، تلفن ، رسانه های اجتماعی ، رویدادها ، ارجاع ها – تا قیف فروش خود را تا حد امکان پر کنید.

نکات فروش ایمیلی

نکات فروش ایمیلی

نکات فروش ایمیلی

 1. برای دریافت پاسخ بیشتر ، به یک سوم از مشتریان ایمیل بفرستید.
 1. موضوع ایمیل (email subject) خود را زیر هفت کلمه نگه دارید – این حداکثر نمایش در یک تلفن همراه است ، جایی که تقریبا نیمی از افراد پیام ها را باز می کنند.
 1. از “پاسخ :” در بخش موضوع استفاده نکنید. ایمیل شما ممکن است باز شود ، اما سریعاً حذف خواهد شد.

     ۹٫  اگر سعی در بوجد آوردن کنجکاوی خواننده دارید از ایمیل های بی محتوا اجتناب کنید.

 1. شما احتمالاً متوجه شده اید که ایمیلهای “فقط به منظور بررسی” یا “تنها جهت پیگیری” دیگر پاسخی دریافت نمی کنند ، بنابراین دلیلی را که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید و فراخوانی واضح برای اقدام را مشخص کنید.

    ۱۱٫ برای جلب توجه از فیلم ها استفاده کنید و از شلوغ کاری حضر کنید.

 1. برای ایمیل ها زمانبندی و برنامه ریزی کنید تا از ارسال انبوه ایمیل های بی مورد جلوگیری نمایید.
 1. هنگامی که فروش تلفنی انجام دادید می توانید محض یادآوری جزئیاتی از مذاکره یا سفارش مشتری را ارسال نمایید.
 1. با کپی کردن و درج ایمیل های خود در Microsoft Word و اجرای آنها از طریق چک کردن گرامر ، و غلط املایی ، یک ایمیل حرفه ای را برای مشتری ارسال نمایید.
 1. نرخ باز کردن و پاسخ به ایمیل های خود را بررسی منید تا بتوانید پیام های بی اثر را رها کرده و روی پیام های با عملکرد بالا تمرکز داشته باشید.
 1. از قالب بندی با ظاهر بد یا فونت های خاص استفاده نکنید (مگر اینکه تصمیم دارید غیر حرفه ای به نظر برسید).
 1. هرگز ایمیل شخصی را بدون شخصی سازی حداقل دو مورد ارسال نکنید – ، [نام و نام خانوادگی] و [نام شرکت] .
 1. ایمیل هایی خوانده می شوند که پیامی کوتاه و روشن داشته باشند. اگر فکر می کنید پیام شما قدرتمند و با ارزش است ، نیازی به نوشتن یک رمان ندارید.
 1. ایموجی ها می توانند احساس و لحن مکالمه ای را به ایمیل های شما بیفزایند ، و آنها را به یاد ماندنی کنند – اما در هر خط یک ایموجی استفاده نکنید .

نکات فروش تلفنی

نکات فروش تلفنی

نکات فروش تلفنی

 1. هنگام تماس اول ، اکثر مشتریان می خواهند در مورد قیمت گذاری و محصول صحبت کنند . بنابراین اگر در این دو مورد هنوز آماده نیستید ، دست به تلفن نبرید.
نکات کلیدی در فروش

نکات کلیدی در فروش

 1. شما می توانید از یک متن فروش استفاده کنید ، اما آماده باشید ممکن است مشتری شما را از قالب این متن خارج کند . مشتری شما می خواهد با یک شخص واقعی صحبت کند ، نه یک ربات.
نکات مهم فروش

نکات مهم فروش

 1. مدیر عامل Databox و معاون سابق فروش HubSpot پیتر کاپوتا می گوید: “شک و تردید سالم و تمایل به پرسیدن سؤالهای تند و تیز در هر مکالمه فروش بدیهی است . “
 1. با همه با احترام رفتار کنید : فقط به این دلیل که کسی تصمیم گیرنده نیست به این معنی نیست که شما باید آنها را بدون اختیار فرض کنید (مگر اینکه بخواهید رد صلاحیت شوید).
 1. برای اطمینان از اینکه واقعاً در هر مکالمه موفق باشید ، وانمود کنید که هر تماس شما با مشتری ، اولین تماس یا تماس برنامه ریزی شده است .
 1. بعضی مشتریان تمایل دارند که در ساعات خاص با آنها ارتباط برقرار نمایید – به این معنا که اگر با یک مشتری سخت و دشوار صحبت می کنید ، می توانید بخواهید یک تماس در اولین فرصت را برنامه ریزی کنید.
 1. سعی نکنید از سخنان نابجا در مورد رقبای خود به مشتری تحویل دهید. گذشته از این ، آنها می خواهند در فضایی عاری از تنش با شما مذاکره کنند.

    ۲۷٫ هرگز از رقیب خود ، خصوصاً در فروش تلفنی ، بد نگویید.

 1. در حقیقت ، اگر رقیب در حوزه ای حرفه ای عمل می کند ، آنرا عنوان کنید – نه تنها این اعتماد به نفس شما را نشان می دهد ، بلکه صداقت شما هم به مشتری اثبات می گردد.
 1. هرگز دروغ نگویید ، جیم کینان می گوید: “به عنوان یک فروشنده ، حقیقت بزرگترین دارایی شما است ، زیرا اعتماد ایجاد می کند.”
 1. هنگامی که یک مشتری از شما یا رویکرد شما انتقاد می کند ، آن را با کمال میل بپذیرید . یک واکنش تند و عصبانی باعث می شود که آنها در برابر شما جبه گیری کنند . اما رفتار فروتنانه باعث می شود که آنها به طرف شما بیایند.
 1. خودتان را به عنوان مشتری خود در همان میز تصور کنید که به شما کمک می کند تا یک رفتار دوستانه و مفید داشته باشید.
 1. راه های ارتباطی خریدار را بخاطر داشته باشید : اگر آنها به جای تماس (یا برعکس) با ایمیل یا رسانه های اجتماعی راحتر هستند ، شما هم از این نوع کانالها برای ارتباط استفاده کنید.

    ۳۳٫ اگر تمایلی به فروش تلفنی ندارید ، خ اهداف مالی ، شغلی یا شخصی تان را بیاد بیاورید.

 1. هنگامی که با مشتری در حال مکالمه هستید حتی المقدور پاسخگوی شخص یا مشتری دیگری نباشید.
 1. جف کالتر می گوید: “تیم بیس بال اگر فقط یک بار سعی کند توپ را به هدف بزند ، برنده بازی نمی شود. همین مسئله برای شما نیز صادق است. اگر شما فقط یک بار با مشتری تماس بگیرید ، بعید به نظر می رسد که فروشی داتشه باشید. “

نکات مکالمه فروش

نکات مکالمه فروش

نکات مکالمه فروش

 1. اگر واقعاً کنجکاو هستید ، می توانید نتایج بهتری کسب کنید . لن فاولی ، آموزش دهنده فروش و مؤلف Your Successful Sales Career می گوید : “با آینده نگری فروش را تصاحب کنید.”
 1. نرخ ۲ به ۱ از اطلاعات به بازخورد را حفظ کنید – برای هر فعالیتی در فروش اطلاعات و بازخورد مشتری را در نظر بگیرید.
نکات مهم در فروش

نکات مهم در فروش

 1. نمایش دهید ، نگویید: “در حال حاضر شما وسوسه می شوید که به خریدار بگویید که” چه کاری را باید انجام دهد “، در عوض داستانی را در مورد رضایت خریدار قبلی ارائه دهید.”.
 1. اما آن داستان را کوتاه نگه دارید ، زیرا کارشناسان می گویند یک داستان موفقیت آمیز که به راحتی دنبال می شود ، به طرز چشمگیری موثرتر از یک داستان طولانی و سرگردان است.
 1. کلمه “اما” را با “و” تعویض کنید . به نظر برسد که شما با چشم انداز خود موافق هستید و وقتی در واقع یک ایده مخالف ارائه می دهید ، آنها را از حالت دفاعی خارج کنید.
 1. سکوت فرصتی برای پردازش اطلاعات می دهد و باعث می شود تعامل ها بیشتر از گفتگوی فروشها مانند مکالمه ها احساس شوند ، بنابراین برای مکالمه عجله نکنید.
 1. کلمات و صفت های مورد استفاده خریدار را مشخص کنید ، سپس از همان کلمات استفاده کنید تا یک اتصال ناخودآگاه ایجاد کنید.
 1. چاپلوسی و تملق خیلی اوقات در مکالمات فروش کار می کند ، بنابراین چشم انداز موفقیت اخیر شرکت یا موفقیت شخصی را تعریف کنید.
 1. اما خیلی زیاد مشتاقانه عمل نمی کند ، بنابراین استفاده از کلماتی مانند “عالی!” ، “فوق العاده!” و “شگفت انگیز” را محدود کنید.
 1. در صورت امکان لبخند بزنید یا بخندید ، زیرا تحقیقات نشان می دهد گفتن “نه” در حالی که می خندید ،سخت تر است.
 1. ​​برای نشان دادن اینکه گوش می دهید ، آنچه را که مشتری می گوید تکرار کنید ، با این جمله شروع کنید: “برداشت من از صحبتهای شما این است که …”
 1. تحلیل مکالمه پس از صحبت با مشتری بهترین راهکار برای ارائه بهترین خدمات به مشتری است.

نکات ارائه

نکات ارائه فروش

نکات ارائه فروش

 1. قبل از برقراری تماس ، به یک آهنگ پر انرژی گوش دهید تا صدا و چهره خوشحال و پرانرژی داشته باشید.
 1. فقط راه حل هایی را ارائه دهید که به مشتری مربوط باشند (حتی اگر این بدان معنا باشد که یک ویژگی واقعا محبوب را از ارائه خود خارج کنید).
 1. خریداران به ویژگی های ظاهری محصول شما اهمیت نمی دهند – درعوض ، چگونگی ارائه این ویژگی ها ارزش تجاری واقعی را برجسته می کند.
 1. اگر مشتری روی موضوع یا حوزه دیگری متمرکز است ، نمی توانید به خاطر اجتناب از تغییر ارائه فروش خود به وی بی توجهی نمایید.
 1. اگر از یک تخته وایت برد برای ارائه استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که توجه شما به سمت مشتری است . ویلی سرولی ، مدیر اجرایی و بنیانگذار SinglePlatform می گوید : “فروشندگان موفق برای جذب و مدیریت توجه مشتریان آموزش داده شده اند. شما نبایستی قدرت خود را به عرشه کشتی ای که پشت سر شماست واگذار کنید. “
 1. هرچه ارائه شما طولانی تر باشد ، تأثیر کمتری خواهید داشت.
 1. برای اینکه به شما واقعاً توجه شود ، اعتراضات مشتری را بنویسید.
 1. به جای تلاش برای مجبور کردن آنها از طریق قیف فروش خود ، خود را به فرآیند خرید مشتری انطباق دهید.
 1. برای تماس یا جلسه خود (یک جلسه پیگیری ، یک آزمایش محصول ، شرایط خرید) یک هدف اصلی داشته باشید ، و در صورت رد آن می توانید چندین گزینه جایگزین ارائه دهید.
 1. اگر شما بیش از حد وعده و تعهد دهید ، در این صورت ممکن است، بازنده معامله باشید … اما در هر صورت با مشتریان ناراضی روبرو خواهید بود.
 1. از جار و جنجال دوری کنید – صدای جنجال در رابطه با محصول شما را دچار سرگیجه و حواس پرتی می کند.

نکات بستن قرارداد

نکات بستن قرارداد فروش

نکات بستن قرارداد فروش

 1. عجیب اما واقعی: شما می توانید معاملات خود را با ارسال سه نسخه از قرارداد به جای دو نسخه سریعتر ببندید.
 1. برای بردن شدن در معامله به راحتی تخفیف ندهید . اگر بهترین استدلالی که چرا مشتری شما باید بخرد این است ککه ، “من ۵۰٪ تخفیف را به شما می دهم” ، شما از قبل بازنده این بازی خواهید بود.
 1. سؤال کنید ، “آیا اگر این محصول را با این قیمت به شما ارائه بدهیم ، دلیلی برای عدم همکاری و تجارت با شرکت ما وجود دارد؟” (یا “بله” می گیرید ، یا از اعتراضات باقی مانده چشم پوشی می کند.)

    ۶۲٫ از تکنیک های پیچیده به منظور راضی کردن مشتری برای بستن قرار داد فروش مثل انواع پیشنهادات آینده برای فروش ، اجتناب نمایید.

 1. با چند امتیاز غیر پولی برای ارائه به مذاکره بروید ، بنابراین می توانید در مورد سایر موارد غیر از قیمت مذاکره کنید.

نکات عمومی

نکات عمومی فروش

نکات عمومی فروش

 1. هنگامی که در رکود فروش هستید ، یک هدف اصلی و کوچک را برای ایجاد انگیزه و تقویت اعتماد به نفس خود تعیین کنید.
 1. برای انتخاب بهتر ، آگاهانه تر ، “بیانیه ماموریت فروش” را انتخاب کنید و از آن برای راهنمایی فرایند تصمیم گیری استفاده کنید.
 1. کیت فراززی ، نویسنده کتاب Never Eat Alone می گوید : “اگر شما اعتقاد دارید که همه معامله ها از آن شما است ، هرگز به اهداف خود نخواهید رسید – شما باید محصولی را ارائه دهید که منطیق با تقاضای بازار باشد. “
 1. به طور مستقیم به شکایات مشتریان بپردازید و نشان دهید که چگونه می توانید آنرا حل کنید ، و سپس آن را انجام دهید.
 1. مدیر فروش شما می تواند یک منبع باورنکردنی باشد ، اما شما باید سؤالات صحیحی را بپرسید (حتی سؤال های سخت ، مانند “چرا فکر می کنید ما این معامله را از دست دادیم؟”).
 1. اهداف فعالیت خود را تنظیم کنید – و به آنها بپیوندید تا در صورت عدم تحرک احساس خود را در مسیر درست نگه دارید.
 1. Michael Pici ، مدیر فروش در HubSpot می گوید : “اگر شما در فرآیند اجرا نیستید و یا در بررسی تماس تلفنی حضور ندارید ، فرصت بزرگی را برای بهبود عملکرد فروش خود از دست می دهید.”
 1. هرگز در یادگیری متوقف نشوید : دانش خود را در مورد محصول به روز نگه دارید ، در مکالمات فروش نقش آفرینی کنید و اخبار صنعت را بخوانید.
 1. تحقیقات نشان می دهد که فروشندگان برتر مقاوم ، همدل و جاه طلب هستند – بنابراین در توجه به این خصوصیات دقیق باشید.
 1. همیشه جمله من می توانم در این معامله موفق باشم را تکرار کنید.
 1. همیشه یک قدم از فروش خود جلوتر باشید ، به این معنی که باید جلسات تلفنی ، ایمیل و برنامه ریزی را حتی اگر آخرین روز ماه باشد ، ادامه دهید و از قبل برای ۱۲۵ درصد تارگت فروش خود آماده باشید.
 2. از فروشندگان برتر شرکت در شرکت خود برای صرف ناهار دعوت کنید و از آنها در مورد فروش محصول مشاوره بخواهید.
 1. از زمان خود محافظت کنید – شما در روز ۸ ساعت فرصت دارید . اما فقط چند ساعت طلایی در اختیار دارید. بنابراین اگر بایستی تمام فعالیت های غیر مرتبط را متوقف نمایید ، در انجام آن درنگ نکنید.
 1. فراموش نکنید که تعادل کار و زندگی بخش مهمی از بهره وری شماست . پس نمایشی تصنعی از شاد بودن ارائه ندهید.
 1. به دنبال آن دسته از اعضای تیم باشید که به شما انگیزه می دهند. کسانی که در هنگام پایین بودن تارگت فروش تان به شما روحیه و مشورت می دهند.
 1. اگرچه فروش یکی از سخت ترین حرفه های دنیا است ، اما یک مدیر حرفه ای و عالی می تواند یک مشاور خوب باشد.
 1. جف کالتر می گوید: “از آنجا که هر خریدار متفاوت است ، شما نمی توانید میزان فروش خود را در یک عدد معین تنظیم کنید. در عوض ، بر منافع مشتریها و نحوه تعامل آنها با نام تجاری خود نظارت کنید. “
 1. مارک روبرگه (Mark Roberge) توصیه می کند:” اگر شما مدیر فروش هستید و نیاز مبرم برای افزایش فروش دارید ، یک جلسه هفتگی را ترتیب دهید تا تمام فرصتهای جدید ایجاد شده در آن هفته را مرور کنید. “
0/5 (0 Reviews)