قالب پروپوزال بازاریابی

قالب پروپوزال بازاریابی

قالب پروپوزال بازاریابی : آیا به دنبال پروپوزال ایده آل بازاریابی برای آژانس بازاریابی خود هستید؟ هدف ساده و قابل باور یک پروپوزال بازاریابی ، جلب مشتری ، گرفتن بله ، کسب درآمد و غیره است. چیزی به عنوان قالب های پروپوزال بازاریابی وجود دارد. و این همان چیزی است که ما در اینجا برای شما گردآوری کرده ایم.

قالب پروپوزال بازاریابی

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید

آیا به دنبال پروپوزال ایده آل بازاریابی برای آژانس بازاریابی خود هستید؟ شاید شما یک آژانس چت بات را راه اندازی کرده و یا به عنوان بخشی از خدمات جدید و درخشان خود به مشتریان ، چت بات های مسنجر را ارائه دهید. و به قالب پروپوزال بازاریابی نیاز دارید.

با عرض پوزش ، ما آن را نداریم. چون در اینجا تنها چیزی که ارائه می گردد پیشنهاد مناسب برای پروپوزال بازاریابی است که در موقعیت خاص شما با مشتریان خاص خود برای آژانس خاص شما کار می کند. و این پروپوزال متغیرهای زیادی در بر دارد.

اما ، خوشبختانه ، چیزی به عنوان قالب های پروپوزال بازاریابی وجود دارد. و این همان چیزی است که ما در اینجا برای شما گردآوری کرده ایم.

می توانید از قسمت نوشتاری زیر پرش کرده و و فقط قالب پروپوزال را مطالعه نمایید. اما ، هشدار داده می شود ، برای مهارت در نوشتن پروپوزال بازاریابی نیاز به مطالعه کامل این مقاله دارید. این همان چیزی است که درون قالب می رود. اگر دستورالعمل های زیر را دنبال کنید ، نرخ مقبولیت پروپوزال خود را به طرز چشمگیری افزایش خواهید داد.

پروپوزال بازاریابی برای آژانس های بازاریابی – چه چیزی می فروشید؟

اول ، مهم است که یک سؤال اساسی بپرسید.

چه چیزی می فروشید؟

این الگوی پروپوزال بازاریابی برای هر نوع آژانس بازاریابی است.

با این حال ، MobileMonkey یک سازنده chatbot در Facebook Messenger است. اگر در حال فروش خدمات چت بات هستید ، مطمئن شوید که از یک بستر قوی ، قدرتمند و مقرون به صرفه برای ایجاد و استقرار چت های چت مسنجر بسیار کارآمد استفاده می کنید.

MobileMonkey مخصوصاً برای آژانس های بازاریابی دارای ردیف قیمت گذاری منحصر به فرد و مجموعه ای از ویژگی ها و مزایای خاص به ویژه برای آژانس های بازاریابی بسیار قدرتمند است.

پروپوزال بازاریابی

پروپوزال بازاریابی

قالب پروپوزال مناسب برای بازاریابی : این هدف است

هدف ساده و قابل باور یک پروپوزال بازاریابی ، جلب مشتری ، گرفتن بله ، کسب درآمد و غیره است.

بازاریابان دوست دارند وقتی در مورد پیشنهادات بازاریابی صحبت می کنند چیزهای دیگری را مطرح کنند:

  • فونت مناسب برای یک پروپوزال بازاریابی
  • راه ایده آل برای مشتری برای امضای پروپوزال بازاریابی
  • مدت زمان طراحی پروپوزال
  • رنگهای مناسب برای یک پیشنهاد بازاریابی کدامند ؟
  • چگونه پروپوزال بازاریابی را به مشتری ارسال کنیم – Word ، PDF ، پاورپوینت یا … ؟
  • الگوی طراحی برنده برای یک پروپوزال بازاریابی مقاومت ناپذیر کدام است ؟

آیا همه این موارد مهم هستند؟

بله ! هر کدام از موارد فوق حیاتی و مهم هستند .

و هر یک از این ویژگی ها در خدمت یک هدف واحد – آن دستیابی به هدف برد – برد است.

با این وجود ، ویژگیهای مهم دیگری غیر از فونت مناسب و رنگ مناسب نیز وجود دارد.

چه ویژگیهای مهمی وجود دارد که مشتری آینده نگر را وادار به گفتن بله می کند؟ دو مورد اصلی وجود دارد.

انگیزه روانی منفی مشتری . آنها چه نیازها و مشکلاتی دارند که آژانس بازاریابی شما می تواند حل کند؟ آنها می خواهند شما نیاز آنها را برطرف کنید .

احساسات مثبت مشتری به همکاری با شما منجر خواهد شد. در نتیجه گفتن بله به پیشنهاد شما و همکاری مشترک ، آنها چه ارزش و پاداشی کسب می کنند؟ آنها چگونه این ارزش را احساس خواهند کرد؟

بیایید از یک مثال استفاده کنیم:

مدیرعامل Sally استرس دارد زیرا تبلیغات شرکت وی در فیس بوک به هدر میرود. این باعث می شود او صبحانه ، روزهای تعطیل را نادیده بگیرد و بر سر بچه هایش فریاد بزند. سالی این را دوست ندارد سالی احساس غم و اندوه می کند. سالی احساس ناسالمی می کند. او مثل یک مادر بد احساس می کند. سالی معتقد است که با عقد قرارداد با آژانس تبلیغاتی ، می تواند کالای خود را بفروشد ، غذاهای سالم می خورد ، به تعطیلات هفتگی خود می رود و پس از عقد قرارداد با مشتری هر روز بعد از مدرسه با دختر خود صحبت می کند. او معتقد است درآمد شرکت وی افزایش می یابد. این باعث می شود سالی احساس خوشبختی کند.

توجه کنید که در این مثال سالی به عنوان مدیر عامل حتی به هزینه هم توجه نکرده است. تعجب خواهید نمود که چطور یک مشتری برای احساس رضایت به قیمت خدمات شما توجه نمی کند.

سالی احساس بی نظمی می کند و آژانس بازاریابی شما می تواند به او کمک کند تا احساس بی عیبی و بی نقصی کند.

نکته این است. حتی اگر شما تصمیم به استفاده از sans sic به عنوان فونت پروپوزال خود بگیرید و به عنوان روش تحویل از نمابر استفاده کنید ، یک مشتری خیلی خوب می تواند تا زمانی که انگیزه روانشناختی کافی نداشته باشد ، حاضر به قبول پروپوزال بازاریابی شما نیست.

بنابراین ، به طور خلاصه:

کلمه بله ، یک هدف است.

راه به دست آوردن بله با اطمینان به آنهاست که شما دو کار را انجام خواهید داد:

نیاز آنها را برطرف کنید.

احساسات مثبت را ایجاد نمایید.

ما نمی کوشیم مثل فروید را روی شما تاثیر بگذاریم ، اما فکر می کنم تصدیق یک واقعیت ساده از روانشناسی انسانی مهم است : انگیزه عمیق روانی روز به روز سریعتر از قدرت قلم ها برنده خواهد شد.

به همین دلیل قالب پروپوزال بازاریابی در زیر شامل ویژگیهایی است که به شما در ارائه آن کمک می کند.

خوب ، اجازه دهید وارد شویم . می توانید از Google doc به عنوان الگو استفاده کنید. این شامل یک طرح ساده از پیشنهاد برای نگه داشتن شما در مسیر است. متأسفیم ، هیچ بردارهای شیرین ، قلمهای چشمک زن یا الگوهای کشیدن و رها کردن برای شما در اینجا وجود ندارد. Visme ، Canva یا Word Templates را نیز می توانید امتحان کنید.

⌋ قالب پروپوزال بازاریابی ⌊ بخش خلاصه

یک صفحه یا کمتر

بیانیه خلاصه شما یکی از مهمترین اجزاء پروپوزال بازاریابی است زیرا در آغاز پروپوزال است و به این دلیل که بیشتر ذینفعان اصلی حداقل یکبار به آن نگاه می کنند. شما در اصل به مشتری می گویید که می خواهید چه نیازهایی را برآورده کنید و امیدوار هستید که آنها بگویند “من این کار را می خواهم”.

[چشم انداز] ،

یک تا سه پاراگراف که به نکات زیر می پردازد :

دلیل اینکه مشتری در ابتدا به شما رسیده است.

 شما می خواهید نیازی که در هنگام ارسال فرم تماس در وب سایت شما اضافه کرده یا تلفن را برداشته و با شما تماس گرفته است ، را برطرف نمایید.

مشکلی که آنها با آن روبرو هستند.

در توصیف چگونگی از دست دادن پول یا زمان ، چگونگی گم شدن در یک چیز مهم ، دوباره به آن نیاز اشاره کنید و اینکه چگونه تغییر نمی کنند مگر اینکه با شما همکاری کنند.

راه حلی که شما پیشنهاد می دهید.

آموزش آنها یک راه حل خوب است. در اینجا به شیوه کلاهبرداری یا کلیشه ای  عمل نکنید ، بلکه به کارهایی که انجام می دهید و کار یکسان (و موفق) که در گذشته برای مشتریان خود انجام داده اید اشاره کنید.

نتیجه ای که شما تحویل خواهید داد.

فقط روی اعداد تمرکز نکنید. بر احساسات متمرکز شوید. بدیهی است ، شما احتمالاً نمی خواهید نوید یک خواب بهتر را بدهید ، اما می توانید پیشنهاد کنید که راه حل شما “۱۰۰٪ برون سپاری” ، “آسان” ، مستقیم و “یکپارچه” باشد ، که تقریباً همین مسئله است.

نکاتی درباره پروپوزال بازاریابی

این بخش را مختصر نگه دارید. شما می خواهید مشتری شما در یک یا سه دقیقه بتواند اصل الگوی طرح بازاریابی را متوجه شود.

خیلی هم جدی نباشید.

 این یک یادداشت شخصی است. لحن خود را روشن و واضح بیان کنید. پیشنهادات بازاریابی اغلب حاوی زبانی سخت ، بی دست و پا و رسمی است. دقت کنید ، شما وکیل نیستید و مشتری هم موکل شما نیست. فقط طبیعی عمل کنید. و واضح آن را بنویسید .

⌋ قالب پروپوزال بازاریابی ⌊ راه حل بازاریابی

 ۱ تا ۲ صفحه از چگونگی حل مشکل مشتری.

برای توصیف راه حل بازاریابی خود ، یک طرح کلی چهار نقطه ای را دنبال کنید:

بیان مشکل –

مشتری با شما همکاری دارد که مشکل وی را حل کنید؟ یک پاراگراف /

راه حل استراتژی –

چه کاری انجام خواهید داد که این مشکل را حل می کند؟ ۵-۱۵ جمله کافی است.

قابل تحویل –

موارد خاصی که شما می دهید یا انجام می دهید چیست. به عنوان مثال ، ۱۲ راهکار از پیش تعیین شده برای اجرای استراتژی .

نتایج –

نوع موفقیت و شادی که مشتری در نتیجه کار با آژانس بازاریابی شما تجربه خواهد کرد را دقیق مشخص نمایید.

نکاتی درباره پروپوزال بازاریابی

سه نکته اینجا وجود دارد.

  1. استراتژی خاص خود را به مشتری به صورت مشخص توضیح دهید.

برخی آژانس ها ممکن است فکر کنند “ما نمی خواهیم اسرار خود را از دست بدهیم!” به خصوص اگر آنها هنوز به ما پرداختی نداشته اند ! “

ما به شما توصیه می کنیم نیازی به پنهان سازی نیست. مشتری با داشتن یک نیاز ضروری ، نسبت به استراتژی روشن شما  قطعا مشتاق تر خواهد شد.

دقیقاً توضیح دهید که چگونه می خواهید به اهداف مشتری برسید. شما نمی خواهید مشتری درخواست پیشنهادی خود را پس دهد :  “می توانید توضیح دهید که چگونه می خواهید مشکل مشتری را حل کنید؟”

  1. به سرعت به سمت راه حل ها بروید.

راه حل فقط در راستای برطرف نمودن نیازها باشد.

غالباً ، این قسمت با خطاهای زیر باعث زیر سوال رفتن پروپوزال می گردد :

وعده های مبهم.

زبان و لحن شما بیشتر فروش گرا است . وضوح از بین می رود. و مشتری در حال فکر کردن است که “اما آیا واقعا این موارد محقق خواهند شد؟”

گیر کردن در علفهای هرز روش شناسی.

وقتی می خواهید در مورد استراتژی های خود صحبت کنید از اصطلاحات تخصصی سنگین کمتر استفاده نمایید. برای مثال این جمله که ” ما با استفاده از ماتریس بی . سی . جی این نیاز شما را برطرف می سازیم ” یک جمله گنگ برای مشتری است.  به همان اندازه موارد مهم ، وقت کمتری را در مورد چگونگی حل مسئله و زمان بیشتر برای توصیف راه حل ، صرف کنید.

  1. از جملات و پارگرافهای کوتاه برای ارائه راه حل استفاده کنید .

این تاکتیک ناب است.

مغز مشتری شما را تحسین می کند. مشتری مشتاق می شود که جمله بعدی شما را بشنود. راه حل خود را در چند جمله خلاصه کنید . با این کار احتمال بیشتری وجود دارد که مشتری  :

۱) پروپوزال شما را بخواند ،

 ۲) پروپوزال شما را درک کند و در نهایت

 ۳) پروپوزال شما را قبول کند.

⌋ قالب پروپوزال بازاریابی ⌊ سرمایه گذاری

در یک صفحه لیست قیمت و شرایط پرداخت را ارائه دهید.

تمام آنچه شما در اینجا نیاز دارید دو بخش است:

قیمت – چقدر هزینه دارد. آن را ساده نگه دارید. یک عدد تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

شرایط پرداخت – چه زمانی و چگونه آنها باید هزینه شما را بپردازند.

وانمود نکنید که به آنها تخفیف می دهید. اغلب ، ما می بینم که بخش قیمت گذاری انواع تخفیف های کاذب را آشکار می کند . این کارت برنده را برای چانه زنی نگه دارید. روی قیمت خود بایستید و فقط در لحظه ای حساس آن هم در بخش چانه زنی از تخفیف استفاده کنید.

⌋ قالب پروپوزال بازاریابی ⌊ جدول زمانی

یک صفحه توصیف می کند که مشتری در چه زمانی می تواند تحویل داده و نتایج را ببیند.

این بخش – مجدداً با استفاده از جمله ها – تاریخ ها (و در صورت استفاده) زمان هایی را نشان می دهد که می توانند دو چیز را انتظار داشته باشند:

تحویل داده ها

نتایج

ردیابی این موارد را  در جملات ساده نمایش دهید.

نکاتی درباره قالب پروپوزال بازاریابی

دقیقاً به آنها بگویید که چه زمانی می توانند نتیجه بگیرند. هر مشتری می خواهد پاسخ این سؤال را بداند ، چه موقع نتایج را خواهیم دید؟ در جواب دادن به این سؤال تا حد ممکن ساده باشید ، اما به هر حال به این سوال پاسخ دهید!

متعهد به جدول زمانی خود باشید. سعی کنید زمان مناسب را برای بازخورد نتایج در نظر بگیرید. نه آنقدر زمان های خود را کوتاه در نظر بگیرید که نتوانید پروژه را به موقع تحویل دهید ! و نه آنقدر طولانی که مشتری را کلافه و بی حوصله نماید!

تیم (اختیاری)

یک یا چند صفحه (بسته به اندازه تیم شما) ، عناوین و توضیحات مربوط به هر یک از اعضای تیم خود را ذکر کنید.

این بخش فوق العاده است. این امر می تواند به شما کمک کند ، به خصوص اگر شما تعدادی از افراد متخصص را در تیم خود دارید – نام ها و اعتبارهایی که در بازار محلی یا مکان محلی شما شناخته و تحسین می شوند.

نکاتی درباره قالب پروپوزال بازاریابی

در این بخش می توان از ایجاد تصاویر استفاده کرد. علوم اعصاب شناختی نشان داده است که انسانها در دیدن چهره ها دارای واکنش عاطفی و احشایی هستند. حضور عکسهای اعضای اصلی تیم  – خصوصاً عکسهای تخصصی – در یک پروپوزال بازاریابی می تواند به افزودن یک حس انسانی و عمق عاطفیبرای یک پروپوزال بازاریابی غیرقابل توصیف کمک کند.

توضیحات را کوتاه نگه دارید. هر عضو را می توانید بدین شکل معرفی کنید : آقای الف دارای مدرک تحصیلی و متخصص در حوزه بازاریابی دیجیتال .

مطالعه موردی (اختیاری)

یک یا چند صفحه که توصیف یک وضعیت و راه حل مشابه در گذشته است.

باز هم ، این فوق العاده است. اگر مطالعات موردی دارید ، آنها را ارائه دهید. اگر باعث کلافه شدن مشتری نمی گردد.

نکاتی درباره قالب پروپوزال بازاریابی

بهترین مطالعات موردی شامل ۱) مشکلات مشابه و ۲) مشتری مشابه است. برخی آژانس ها تصور می کنند که هرچه مارک تجاری آنها بزرگتر باشد ، مطالعه موردی قانع کننده تر خواهد بود. با این حال همیشه کار نمی کند. حتی اگر شما با Coca-Cola کار کرده اید ، مشتری می خواهد بداند آیا می توانید مشکل وی را حل کنید یا خیر ؟

توافق نامه و شرایط

یک یا چند صفحه با شرایط و ضوابط قانونی استاندارد ارائه دهید.

این بخش خسته کننده است. اما واقعاً مهم است.

ما می خواهیم با ارائه این بخش از بد قولی مشتری جلوگیری نماییم . همچنین نشان دهیم که تیم ما دارای ظوابط و استاندارد های مشخصی است.   با این وجود ، داشتن توضیحات روشنی در مورد آیین نامه ها ، مفاد عملیاتی ، توافق نامه های محرمانه بودن و سایر موارد ضروری قانونی برای محافظت از خود و مشتری خود مهم است.

بخش امضاها

و سرانجام ، زمان نوشتن آن است.

در یک یا دو خط محل مهر و امضاء و تاریخ قرارداد را مشخص نمایید.

نکات اضافی برای موفقیت در قالب پروپوزال بازاریابی

اجازه دهید صادق باشیم . ایجاد یک پروپوزال پیشنهادی بازاریابی درست اولین قدم است.

مرحله دوم امضای مشتری است.

اکنون که الگوی پروپوزال بازاریابی حرفه ای را دارید ، ما یک نکته مهم نیز داریم که مقاومت در برابر قبول پروپوزال بازاریابی شما را کاهش می دهد.

یکی از بهترین راهها برای بهبود چشمگیر شانس پذیرش ، ارائه چیز جدید ، متفاوت و جذاب برای مشتری است.

چیزی مانند چت بات است. Chatbots یک مؤلفه جالب و نوظهور در بازاریابی دیجیتال است. همه روندها حاکی از رشد گسترده آنها در سالهای آینده است و تاکنون فقط تعداد اندکی آژانس وجود دارند که خدمات بازاریابی چت بات را ارائه می دهند.

توصیه ما ؟ خدمات بازاریابی نوین را به مشتریان خود پیشنهاد دهید. پیشنهادات جدید ارائه دهید. یک پروپوزال بازاریابی را برای همه مشتریان بکار نگیرید. متاسفانه بسیاری از آژانس های بازاریابی دیجیتال به تمام مشتریان خود یک راه حل ارائه می دهند. به دنبال راه حلهای بی بدیل و جذاب باشید.

منبع : smallbiztrends

0/5 (0 Reviews)