اتحاد استراتژیک : انواع ، مثالها ، مزایا و معایب اتحاد استراتژیک

اتحاد استراتژیک (strategic alliance) را می توان به عنوان توافق بین دو یا چند شرکت برای دستیابی به اهداف مشترک تجاری با اشتراک نقاط قوت و منابع آنها تعریف کرد. مدت زمان اتحاد استراتژیکی بر اساس اهداف اتحاد و دستاوردها و نیازهای شرکای استراتژیک تصمیم گیری می شود. شرکتها با کمک اتحاد استراتژیک ، تجارت خود را با سرعتی بسیار سریعتر از آنچه که به تنهایی رشد نمی کردند رشد و توسعه می دهند.

آنچه در این مقاله بازاریابی خواهید خواند :

انواع اتحاد استراتژیک

        شماره ۱ اتحاد سودآور

        شماره ۲ اتحاد غیرقابل رقابت

        شماره ۳ اتحاد رقابتی

        شماره ۴ اتحاد قبل از رقابت

 نمونه هایی از اتحاد استراتژیک

        شماره ۱ اتحاد استراتژیک بین Spotify و Uber

        شماره ۲ Apple Pay و Master Card

        شماره ۳ Google و Luxottica

مزایای اتحاد استراتژیک

        شماره ۱ ورود به بازار جدید را سرعت می بخشد

        شماره ۲ افزایش فروش

        شماره ۳ مهارت ها و فن آوری های جدید رامی آموزید

        شماره ۴ هزینه ها و منابع ثابت تقسیم شده

        شماره ۵ محصولات و خدمات نوآورانه

        شماره ۶ کانال های توزیع پیشرفته

        شماره ۷ ورود به بازار بین المللی آسان تر می شود

        شماره ۸ تصویر نام تجاری را ایجاد می کند

معایب اتحاد استراتژیک

        شماره ۱ مدیریت ضعیف اتحاد تجاری

        شماره ۲ ارتباط ضعیف

        شماره ۳ مزایا نابرابر هستند

        شماره ۴ خطر شهرت

        شماره ۵ موانع در فرهنگ و زبان کار

        شماره ۶ خطرات تعارض

        شماره ۷ آسیب پذیری

        شماره ۸ مسائل حقوقی

اتحاد استراتژیکStrategic Alliance
اتحاد استراتژیک

اتحاد استراتژیک

اتحاد استراتژیک (strategic alliance) را می توان به عنوان توافق بین دو یا چند شرکت برای دستیابی به اهداف مشترک تجاری با اشتراک نقاط قوت و منابع آنها تعریف کرد. با این حال ، طرفهای درگیر در یک اتحاد استراتژیک در عملیات تجاری خود مستقل هستند.

معمول است که شرکت ها با هم همکاری کنند تا برای یک پروژه سودمند دوجانبه کار کنند. از توافق همکاری مشترک به عنوان یک strategic alliance یاد می شود. شرکت های درگیر در اتحاد استراتژیک منابع خود را برای همین منظور به اشتراک می گذارند.

اتحاد استراتژیک روشی محبوب برای تجارت در دنیای تجارت مدرن است. این امر به دلیل جهانی شدن ، تغییر سریع فناوری و غیره اتفاق می افتد که در نتیجه محیط کسب و کار پیچیده تر و مطلقاً رقابتی است.

بسیاری اوقات ، اتحاد استراتژیک با سرمایه گذاری مشترک (joint venture) اشتباه گرفته می شود. با این حال ، بین اتحاد استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک تفاوت های بسیاری وجود دارد.

تفاوت اتحاد استراتژیک و سرمایه گذاری مشترک

یک تفاوت اساسی بین سرمایه گذاری مشترک و اتحاد استراتژیک این است که در شرکت های سرمایه گذاری مشترک ، تمام شرکتهای درگیر می توانند یک شخصیت حقوقی جداگانه با هویت جدید ایجاد کنند ؛ در حالی که شرکت های اتحاد استراتژیک که در این توافق نامه شرکت می کنند به عنوان یک نهاد جداگانه کار می کنند.

  • حتی اگر اتحاد استراتژیک یک اتحاد غیر رسمی بین شرکت های درگیر است ، اما مسئولیت ها و کار به طور واضح برای هر طرف درگیر تعریف شده است.
  • مدت زمان اتحاد استراتژیک بر اساس اهداف اتحاد و دستاوردها و نیازهای شرکای استراتژیک تصمیم گیری می شود. شرکتها با کمک اتحاد استراتژیک ، تجارت خود را با سرعتی بسیار سریعتر از آنچه که به تنهایی رشد نمی کردند رشد و توسعه می دهند.
  • شرکتها می توانند از طریق اتحاد با سایر شرکتها در مورد تکنیک ها و روش های جدید کسب و کار بیاموزند و می توانند از این دانش برای رشد و توسعه کار خود و ورود به فضای بازار جدید استفاده کنند.

این استراتژی این روزها توسط بسیاری از مشاغل نسبت به سرمایه گذاری مشترک ترجیح داده می شود و دلیل آن انعطاف پذیری در انجام کار است. شرکت های درگیر در strategic alliance ملزم به ادغام سرمایه خود نیستند و می توانند مستقل از یکدیگر کار کنند.

بگذارید در بخش های بعدی درباره این استراتژی بازاریابی بیشتر بدانیم.

انواع اتحاد استراتژیک

انواع اتحاد استراتژیک

انواع اتحاد استراتژیک

چهار نوع اتحاد استراتژیکی وجود دارد. بگذارید یک به یک در مورد آنها بیاموزیم.

اتحاد سودآور :

این نوع اتحاد مبتنی بر تعامل کم و اختلافات کم است. در این نوع اتحاد استراتژیک ، شرکت هایی که در این اتحاد شرکت می کنند حداقل مشارکت را دارند و سرمایه آنها را ادغام نمی کنند.

نمونه ای از اتحاد استراتژیک سودآور را می توان در مشاغل بین توزیع کنندگان یا تهیه کنندگان و تولید کنندگان مشاهده کرد.

این شرکت ها بدون ادغام سرمایه خود در تجارت با یکدیگر همکاری می کنند. این نوع اتحاد از ادغام عمودی استفاده می کند.

 اتحاد غیرقابل رقابت :

این نوع اتحاد استراتژیکی منجر به تعامل زیاد و اختلافات کم می شود. این نوع اتحاد  در بین شرکت هایی که بخشی از همان صنعت هستند ، رخ می دهد اما خود را رقیب مستقیمی نمی دانند.

دلیل این امر این است که عملکرد این شرکتها کاملاً متمایز از یکدیگر است. این نوع اتحاد بین شرکت هایی که مشاغل آنها یکسان است اما در مناطق مختلف جغرافیایی فعالیت می کنند صورت می گیرد.

اتحاد رقابتی :

اتحاد رقابتی

اتحاد رقابتی

این نوع اتحاد استراتژیکی بر اساس اصل تعامل و درگیری های زیاد کار می کند. شرکت هایی که مستقیماً رقیب یکدیگر هستند برای تشکیل اتحاد استراتژیک رقابتی گرد هم می آیند.

رقابت مستقیم با یکدیگر و به دلیل تعامل زیاد ، و خطر بالای درگیری بین شرکتهای درگیر وجود دارد.

این نوع اتحاد استراتژیک بین شرکتهایی که در همان صنعت اما در کشورهای مختلف مشغول تجارت هستند ، صورت می گیرد. معمولاً شرکتها برای ایجاد مشاغل خود در یک کشور جدید با شرکتهای محلی درگیر رقابت می شوند.

اتحاد قبل از رقابت :

این نوع اتحاد استراتژیکی منجر به تعامل کم و درگیری های زیاد می شود. این نوع اتحاد استراتژیک بین دو شرکت با صنایع کاملاً متفاوت شکل می گیرد.

اتحاد قبل از رقابت وقتی اتفاق می افتد که دو شرکت برای توسعه یک محصول جدید یا توسعه فناوری جدید با هم کار کنند.

بهترین نمونه برای توضیح این نوع استراتژی قبل از رقابت ، اتحاد بین یک شرکت تبلیغاتی و شرکتی است که از خدمات خود برای توسعه محصولات خود استفاده می کند.

نمونه هایی از اتحاد استراتژیک

اتحاد استراتژیک بین Spotify و Uber

اتحاد بین Spotify و Uber نمونه ای از اتحاد استراتژیک بین دو شرکت است. این دو شرکت از طریق این اتحاد ، پایگاه مشتری خود را افزایش می دهند .

به این ترتیب ، هر دو شرکت نسبت به رقبای خود برتری دارند. مشتریان Spotify می توانند لیست دریافت مورد علاقه خود را هنگام سوار شدن در Uber با دریافت بسته حق بیمه Spotify ترکیب کنند.

 Apple Pay و Master Card

وقتی شرکت اپل تصمیم گرفت وارد تجارت پرداخت دیجیتال شود. اپل یک رقیب بزرگ برای همه شرکت های موجود در این زمینه شد.

دومین شرکت بزرگ پرداخت دیجیتال “Master Card” به جای اینکه به رقابت وارد شود ، تصمیم گرفت از این طریق با شرکت Apple همکاری کند و هر دو شرکت از این اتحاد بهره مند شوند.

Master Card اولین شرکتی است که خدمات Apple Pay را ارائه می دهد ، و Apple Pay از این اعتبار Master Card بهره مند شد.

Google و Luxottica
گوگل

گوگل

 

Luxottica یک شرکت برجسته عینک لوکس و ورزشی است و Google یک شرکت بین المللی است که خدمات و محصولات مبتنی بر اینترنت را ارائه می دهد. به هیچ وجه نمی توان تصور کرد که دو شرکت متفاوت از این باهم به یک اتحاد تجاری بپردازند.

اما این دو شرکت برای ایجاد نمونه در بازار به یک اتحاد می روند. هر دو شرکت با اتحاد یکدیگر ، تجارت خود را با ترکیب فناوری و تجملات گسترش دادند.

مزایای اتحاد استراتژیک

مزایای اتحاد استراتژیک

مزایای اتحاد استراتژیک

شماره ۱ : ورود به بازار جدید را سرعت می بخشد

اتحاد استراتژیک راهی مؤثر برای ورود به یک بازار جدید است. شرکت ها به راحتی می توانند به مشتریان برسند و می توانند با ورود به اتحاد با شرکتهای موجود در بازار ، از مشکلات اولیه تجارت جدید جلوگیری کنند.

شماره ۲ : افزایش فروش در اتحاد استراتژیک

شرکت ها می توانند با ورود به اتحاد با سایر شرکت ها ، فروش خود را افزایش داده و تجارت خود را گسترش دهند که در غیر این صورت برای شرکت ها بسیار مشکل است.

شماره ۳ : مهارت ها و فن آوری های جدید رامی آموزید

شرکت ها می توانند مهارت و فن آوری شرکت دیگر را یاد بگیرند و به دست آورند تا بتوانند تجارت خود را ارتقا دهند.

شماره ۴ : هزینه ها و منابع ثابت تقسیم شده

وقتی شرکت ها به یک اتحاد می روند ، با تقسیم هزینه های ثابت و منابع مورد نیاز برای تجارت ، برای یک هدف مشترک کار می کنند.

شماره ۵ : محصولات و خدمات نوآورانه

وقتی دو شرکت از دو صنعت کاملاً با هم جمع می شوند ، محصولاتی نوآورانه تولید می کنند که برای هر دو شرکت سودمند بوده و به آنها در جهت افزایش سود کمک می کند.

شماره ۶ : کانال های توزیع پیشرفته

شرکت ها هنگام ورود به اتحاد کسب و کار ، منابع خود را به اشتراک می گذارند و این به شرکتها اجازه می دهد تا با کانالهای توزیع جدید روابط تجاری برقرار کنند و از این طریق می توانند دسترسی به محصولات و خدمات خود را افزایش دهند.

شماره ۷ : ورود به بازار بین المللی آسان تر می شود

معمولاً این یک فرآیند پیچیده و دشوار است که یک شرکت بتواند وارد بازار بین المللی شود. اتحاد استراتژیک بین دو شرکت بین المللی ایجاد شرکت های خارجی را برای شرکت های آنها آسان می کند.

با چنین اتحادی ، هر دو شرکت از تجارت خود بهره برده و رونق می گیرند.

شماره ۸ : تصویر نام تجاری را ایجاد می کند

اتحاد استراتژیک با شرکتهای پیشرو باعث بهبود تصویر ذهنی یک شرکت در بازار می شود. مشتریان اگر از ارتباط یک مارک با مارک تجاری که از قبل می شناسند خبردار شوند ، به این برند اعتماد دارند.

معایب اتحاد استراتژیک

شماره ۱ : مدیریت ضعیف اتحاد تجاری

در یک اتحاد استراتژیک ، هر دو شرکت وظیفه خود را بر عهده دارند و هیچ مسئولیتی در قبال فعالیتهای تجاری یکدیگر ندارند ، که منجر به مدیریت ضعیف در مورد اتحاد تجارت می شود.

شماره ۲ : ارتباط ضعیف

این احتمال وجود دارد که شرکتها به دلیل عدم پیوند بین شرکتهای درگیر ، ارتباط ضعیفی داشته باشند. ارتباطات ضعیف می تواند منجر به تصمیمات ضعیف و از بین رفتن اعتبار شرکت و تجارت در بازار شود.

شماره ۳ : مزایا نابرابر هستند

مزایا نابرابر هستند

مزایا نابرابر هستند

لازم نیست شرکت هایی که در این اتحاد شرکت می کنند از مزایای برابر برخوردار شوند. بعضی اوقات یک شرکت نسبت به شرکت دیگر از مزایای بیشتری برخوردار می شود.

این احتمال وجود دارد که یک تجارت پایان معاملات خود را صادقانه حفظ نکند ، و این منجر به ضرر برای شرکت دیگر می شود.

شماره ۴ : خطر شهرت

همیشه درصد مشخصی از خطر عدم موفقیت یک شرکت مهم است که چقدر شما را آماده و در اتحاد استراتژیک ، خطر شکست را افزایش می دهد زیرا شهرت کسب و کار شما نیز تحت تأثیر اقدامات شرکت متحد است.

اگر آنها به نوعی در معاملات تجاری خود شکست بخورند ، این نیز بر اعتبار و سود شرکت شما تأثیر می گذارد.

شماره ۵ : موانع در فرهنگ و زبان کار

این نوع مشکل زمانی اتفاق می افتد که دو شرکت از ملیت های مختلف برای ایجاد یک اتحاد استراتژیک متحد می شوند. شرکت های مختلف فرهنگ کار متفاوتی دارند و تفاوت بین فرهنگ کار شرکتهای مختلف در زمانی که از ملل مختلف هستند بسیار زیاد است.

این باعث تعارض بین کارکنان شرکت ها و بین مدیریت می شود. علاوه بر این ، زبان مانع دیگری است که اتحاد استراتژیک را ناکارآمد می کند.

به دلیل ایجاد موانع زبانی ، کارکنان شرکتها ارتباط برقرار کردن با یکدیگر و انتقال آنچه را که می خواهند به طور مؤثر انتقال دهند ، دشوارمی بینند. به همین دلیل ، اتحاد استراتژیک با فرهنگ کارکنان مغایر است.

شماره ۶ : خطرات تعارض

هنگامی که دو شرکت با فرهنگِ کار متفاوت برای کار روی یک پروژه گرد هم می آیند ، خطر تعارض افزایش می یابد. در اکثر اوقات ، شرکت ها به سختی کار می کنند تا از همه تعارض هایی که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد اجتناب کرده و اقدامات احتیاطی انجام دهند.

اما وقتی اتفاق غیرمنتظره رخ می دهد و باعث تعارض بین کارمندان شرکت ها می شود ، مشکل ایجاد می شود. این می تواند به مشکلات اتحاد منجر شود.

شماره ۷ : آسیب پذیری

با ورود به یک اتحاد استراتژیک ، به شریک کاری خود اختیار می دهید تا در روند تجارت داخلی خود نگاهی بیندازد. این مسئله شما را در شرایط آسیب پذیر قرار می دهد.

به عنوان مثال ، اگر شما با دسترسی به رایانه ها و داده های خود شریک هستید ، می توانند اطلاعات ارزشمندی را به سرقت برده و از این طریق در مقابل شما استفاده کنند و یا می توانند با ارائه حقوق بهتر به کارمندان با استعداد خود ، منابع انسانی شما را نیز سرقت کنند.

بنابراین ، مهم است که شرکت ها هوشیار باشند و همه چیز را در مورد اتحاد استراتژیک خود افشا نکنند.

شماره ۸ : مسائل حقوقی

مسائل حقوقی

مسائل حقوقی

اتحاد استراتژیک می تواند منجر به مسائل حقوقی شود که می توانند به چهره یک شرکت آسیب برساند ؛ حتی در صورت عدم تقصیر. به عنوان مثال ، هر دو شریک درگیر در اتحاد استراتژیک هنگام تحویل یک محصول مشترک ، مسئولیت آن را بر عهده خواهند گرفت.

هر دو شریک در دادخواست مسئولیت پذیر خواهند بود. این شانس وجود دارد که شما با یک شریک نامشروع به اتحاد بپردازید و به جای اینکه از اتحاد سود کسب کنید ، درگیر مسائل قانونی شوید.

منبع : marketing91