اصول بازاریابی

اصول بازاریابی (۵ اصل بازاریابی) و توجه به آن فرمول موفقیت در هر کسب و کاری است .بازاریابان باید استراتژی بازاریابی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنند تا همه اصول بنیادی بازاریابی را رعابت و از برنامه بازاریابی خود پشتیبانی کنند. در این مقاله به تفصیل با هر پنج اصل بازاریابی آشنا می شوید.

اصول بازاریابیMarketing Principles
اصول بازاریابی

۵ اصل بازاریابی

اصول بازاریابی و توجه به آن فرمول موفقیت در هر کسب و کاری است .  بازاریابی نقش مهمی در موفقیت یک تجارت دارد. نقش اصلی بازاریابی ایجاد ارتباط با مشتریان ، درک نیازهای آنها و برآورده شدن آنهاست. پیش از این چهار رکن اصلی بازاریابی مانند محصول ، مکان ، قیمت و تبلیغات وجود داشته است.

اما در دوره رقابتی مدرن ، اصل دیگری در لیست اصول بازاریابی اضافه شده است که “مردم” است. اصل پنجم به دلیل افزایش چشمگیر بازار خدمات محور اضافه شده است.

بازاریابان باید استراتژی بازاریابی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنند تا همه اصول بنیادی بازاریابی را رعابت و از برنامه بازاریابی خود پشتیبانی کنند. در این مقاله به تفصیل با هر پنج اصل بازاریابی آشنا می شوید.

اصل اول بازاریابی : محصول

5 اصل بازاریابی

5 اصل بازاریابی

محصول یکی از مهمترین اصول بازاریابی است. اگر شما محصولی برای عرضه نداشته باشید ، همه چیز بی فایده خواهد بود. محصولات را می توان به دو دسته مانند محصولات ملموس و محصولات یا خدمات نامشهود تقسیم کرد. محصولات ملموس آن دسته از محصولاتی هستند که می توانند طعم داشته باشند ، دیده و لمس شوند.

مثالهای محصولات ملموس اتومبیل ، تلفن همراه ، لپ تاپ ، شکلات و مواد غذایی و غیره هستند. کالاهایی که برای محافظت در برابر صدمه در طی حمل و نقل و فروش گاه نیاز به بسته بندی دارند.

دسته دیگر محصول کالاهای نامشهود است یا می توان از آنها به عنوان خدمات نیز نام برد. خدمات فقط احساس می شوند و نمی توان آنها را لمس کرد و نیازی به بسته بندی آنها نیست.

صنعت خدمات با سرعت زیادی در حال گسترش است. نمونه هایی از محصولات نامشهود عبارتند از خدمات مراقبت های بهداشتی ، مهمان نوازی ، خدمات زیبایی و درمانی ، خدمات خانگی و غیره.

اصل دوم بازاریابی : مکان

اصول بازاریابی مکان

اصول بازاریابی مکان

اصل بعدی در لیست ۵ اصل بازاریابی ، مکان است . به طور سنتی ، کلمه مکان فقط به عنوان مکانی فیزیکی برای فروش محصولات گفته می شد.

یک مکان فیزیکی باید مکانی باشد که افراد به راحتی بتوانند محصول را پیدا کنند. این می تواند یک فروشگاه در یک بازار ، یا یک فروشگاه در یک شهر کوچک یا یک غرفه فروشنده کوچک باشد. مکان یک محصول نقش مهمی در فروش محصول دارد.

در صورت قرار گرفتن در محلی مرکزی در شهر ، فروش یک محصول به طور خودکار زیاد خواهد بود. فقط به همین دلیل مردم برای بدست آوردن محل اصلی برای فروش محصولات خود ، اجاره بالایی می پردازند.

به عنوان مثال ، در یک نمایشگاه تجاری ، برای محل متفاوت غرفه ها قیمت متفاوتی وجود دارد. این بدان معناست که محل قرارگیری یک محصول نقش مهمی در فروش محصول دارد.

با این حال ، در دوران مدرن ، اصل دوم از ۵ اصل بازاریابی نیز به مکانی مجازی اشاره شده است که این مکان در اینترنت است.

اینترنت همچنین وارد هر قسمت از زندگی ما شده است و شیوه کار را اصلاح کرده است. دقیقا مشابه اتفاقاتی که در مکان فیزیکی اتفاق می افتد. قرار دادن محصولات در اینترنت به همان اندازه قرار دادن محصولات در یک مکان فیزیکی مهم است.

افراد می توانند به راحتی در خانه ها یا هنگام بازگشت به خانه از محل کار ، کالاهایی را مقایسه و خریداری کنند. بنابراین ، این مهم است که اطمینان حاصل کنید که فروش از طریق وب سایت شما برای افراد آسان است ، و کمترین زمان را برای دیدن و سفارش خود می طلبد.

برای تحقق این امر ، شما باید از فاکتورهای مختلفی از جمله قیمت محصولات ، طراحی وب سایت ، روش پرداخت و هزینه های تحویل ، روش های تحویل و غیره مراقبت کنید و در غیر این صورت ممکن است افراد محصول خود را در سبد خرید خود قرار ندهند . آنها ممکن است روش پرداخت را پیچیده در نظر بگیرند.

بنابراین ، برای فروشنده مهم است که مکانی برای فروش را عاقلانه انتخاب کند زیرا این امر می تواند فروش محصولات شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

اصل سوم از اصول بازاریابی : قیمت

قیمت

قیمت

حتی اگر شما یک محصول عالی برای عرضه دارید ، اما در صورت قرار دادن قیمت اشتباه روی محصول ، ممکن است در ایجاد فروش شکست بخورید. سایر فاکتورها مانند مکان ، بسته بندی و کیفیت یک محصول عاملی نیست که مشتری آگاهانه از آن آگاه باشد . اما قیمت عاملی است که مشتری آگاهانه در مورد آن فکر می کند ، و میزان موفقیت فروش شما به میزان زیادی به آن بستگی دارد.

فروش کالاهای جایگزین بسیار به فاکتور قیمت بستگی دارد. کالاهای جایگزین کالاهایی هستند که به همان هدف خدمت می کنند.

بنابراین افراد تمایل به خرید محصولاتی با قیمت پایین تر در هنگام انتخاب یک محصول از کالاهای جایگزین دارند و از طرفی اگر قیمت انحصاری در بازار داشته باشید هر قیمتی را به محصول خود می توانید اختصاص دهید.

در غیر این صورت ، محصولاتی مانند محصولات شستشوی صورت یا خمیردندان که دارای صدها گزینه جایگزین در بازار هستند ، اگر می خواهید فروش خود را از دست ندهید ، باید قیمت گذاری استانداردی برای آن وجود داشته باشد زیرا مردم در صورت دستیابی به همان هدف ، محصولات ارزانتری را نسبت به محصولات گران قیمت انتخاب می کنند.

اصل چهارم : ترفیعات

ترفیعات

ترفیعات

در این بخش ، اجازه دهید در مورد یکی از ۵ اصل بازاریابی صحبت کنیم که نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد سرنوشت یک محصول دارد. ترفیعات یکی از مهمترین اصول بازاریابی است ، و حتی می تواند در صورت استفاده از برنامه ریزی و استراتژیک ، سایر اصول بازاریابی را پشت سر بگذارد.

معنای ترفیعات این است که مردم از وجود محصول شما آگاه شوند. روش های مختلفی وجود دارد که شرکت ها برای ترفیعات محصولات خود استفاده می کنند عبارتند از  تبلیغات رسانه های جمعی ، تبلیغات در رسانه های چاپی ، تبلیغات در رسانه های اجتماعی و روش های دیگر مانند تخفیف ، کوپن ، هدیه و غیره برای ترفیع یک محصول استفاده می کنند.

به دلیل اهمیت تبلیغاتی ، شرکت ها میلیون ها دلار برای ترفیع محصولات خود هزینه می کنند.

اگر محصولی به درستی تبلیغ شود ، فروش آن می تواند بسیار متفاوت تر از محصول با تبلیغ نادرست باشد. می توانید یک آژانس تبلیغاتی را برای ایجاد محتوا برای تبلیغات خود استخدام کنید ، یا می توانید به تنهایی خود را برای کمپین های تبلیغاتی آماده کنید.

اصل پنجم بازاریابی : افراد یا مردم

5 اصل در بازاریابی

5 اصل در بازاریابی

آخرین و جدیدترین اصول بازاریابی ، “مردم” است. در گذشته ، هنگامی که بازار خدمات در آن دوران محبوبیت چندانی نداشته است ، تنها چهار اصل بازاریابی وجود داشته است.

اما به دلیل افزایش تقاضا برای صنعت خدمات ، اصل ۵ جایگاه خود را در بین ارکان مهم بازاریابی کسب کرده است.

هر جا که مشارکت افراد در تجارت وجود داشته باشد ، مردم به یک بخش مهم در روند بازاریابی تبدیل می شوند. به عنوان مثال ، در مراقبت های بهداشتی ، میهمان نوازی و صنعت تحویل مواد غذایی افراد ملزم به ارائه خدمات هستند.

بنابراین ، آنها به بخش مهمی از فرایند بازاریابی تبدیل می شوند ، زیرا آنها افرادی خواهند بود که محصول شما را انتخاب خواهند کرد. بنابراین ، عملکرد و رفتار کارکنان شما می تواند بر تصمیم خرید مشتری شما تأثیر بگذارد و این که آیا آنها می خواهند در آینده با شما تجارت کنند یا خیر.

بگذارید این را با یک مثال درک کنیم. در نظر بگیرید که یک رستوران در شهر خود افتتاح کرده اید و هزینه های زیادی را برای گرفتن موقعیت مکانی مناسب ، برپایی یک محیط آرام و جذاب صرف کرده اید. اما یک مورد که شما آن را نادیده گرفته اید عدم آموزش درست به کارکنان باشد.

مهم نیست که غذای شما چقدر خوب باشد و رستوران شما چقدر زیبا و جذاب باشد ، اگر به درستی با مشتری برخورد نشود یا حداقل با احترام و فروتنی ، هرگز دوست ندارد برگردد.

موارد بسیاری مانند این اتفاق افتاده است که افراد فقط به دلیل اینکه کارمندان یا فروشندگان با آنها خوب رفتار نمی کنند – حتی اگر محصول یا خدمات شما از سطح متوسطی برخوردار باشد – در مورد یک برند اظهار نظر منفی کردند. ، اما اگر کارکنان شما دارای مهارت بالایی هستند و با احترام و حرفه ای با مشتریان برخورد کنند ، قطعاً آنها دوست دارند که دوباره با شما کار کنند و همچنین طرفدار تجارت شما خواهند شد.

نتیجه

اینها همه در مورد ۵ اصل بازاریابی ، محصول ، مکان ، قیمت ، ترفیعات و افراد است. این اصول بازاریابی بسیار مهم هستند و نقش مهمی در موفقیت کسب و کار شما دارند.

این اصول به شما کمک می کند که چگونه می خواهید همه این ستون ها با هم کار کنند و بالاترین بازده سرمایه گذاری را به شما می دهند.

منبع : marketing91