برندسازی کارفرما : معنا ، فرآیند و نحوه بهبود برندینگ کارفرما

برندسازی کارفرما در مورد ابتکاراتی است که به شرکت کمک می کند تا با طرح ریزی خود به عنوان بهترین ، مخاطب مورد نظر را درگیر و جذب کند. برندهای کارفرما به عنوان یک نهال برای رشد و توسعه به صورت یک دارایی نامشهود در نظر گرفته می شوند که نیاز به کشت منظم و تقویت دارد. نمی توان آنگونه که نامشهود است ، تملک کرد ، اما می توان به افکار موجود در ذهن افرادی که به بنگاه نگاه می کنند ، شکل و جهت داد. آنچه در این مقاله برندسازی خواهید خواند :

معنی برندسازی کارفرما

نمونه هایی از برندسازی کارفرما

اهداف برندینگ کارفرما

اهمیت برند سازی کارفرما

فرآیند برندسازی کارفرما

شرکت خود را در خارج بشناسید

ممیزی از برند کارفرمای خود داشته باشید

پیش نویس ارزش کارفرمای یا EVP تهیه کنید

از بازاریابی استخدام کمک بگیرید

سایر ابزارهای موردنیاز خود را توسعه دهید

تقویت مشارکت و تعامل کارمندان

آموزش پیشنهادات

به بازخورد کارمندان گوش دهید

نحوه بهبود فرآیند برندسازی کارفرمایان

 • بر EVP منحصر به فرد متمرکز شوید
 • وبلاگ شرکت خود را مرتباً به روز کنید
 • تنوع را به زندگی کاری اضافه کنید
 • از فیلم ها و عکس ها کمک بگیرید
 • تعامل آنلاین

مزایای برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرماEmployer Branding
برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرما

برندسازی یا برندینگ کارفرما به عنوان روندی تعریف می شود که اعتبار یک کارفرما را در بین ذینفعان ، کارمندان و افراد جویای کار مدیریت می کند. این شامل تأثیر گذاشتن در نیروهای بیرونی برای طرح ریزی کارفرما و سازمان او به عنوان مکانی برای همه است.

برندسازی کارفرما در مورد ابتکاراتی است که به شرکت کمک می کند تا با طرح ریزی خود به عنوان بهترین ، مخاطب مورد نظر را درگیر و جذب کند. باید به اندازه کافی متفاوت باشد که حتی در یک مکان شلوغ به چشم آید تا مردم به تصویر وفادار بمانند.

معنای برندسازی کارفرما

معنای برندسازی کارفرما

معنای برندسازی کارفرما

تصویر همان چیزی است که در این دنیای سطحی اهمیت دارد. برندینگ کارفرما به تقویت تصویر یک شرکت یا رئیس آن کمک می کند تا بتواند بهترین متقاضیان و کارمندان را به همراه مصرف کنندگان ، مشتری ها و ارباب روجوع ها جذب ، جذب نماید. این نوعی بازاریابی است که استفاده از هر ابزار موجود را در اختیار دارد.

برندهای کارفرما به عنوان یک نهال برای رشد و توسعه به صورت یک دارایی نامشهود در نظر گرفته می شوند که نیاز به کشت منظم و تقویت دارد. نمی توان آنگونه که نامشهود است ، تملک کرد ، اما می توان به افکار موجود در ذهن افرادی که به بنگاه نگاه می کنند ، شکل و جهت داد. به یاد داشته باشید ، برداشت های همه چیز حائز اهمیت است و یک شرکت مجبور است اگر بخواهد چهره مثبت برند را بدست آورد ، در جهت تأثیرگذاری در طرز فکر دیگران تلاش کند.

برندینگ کارفرما به عنوان ابزاری توسط شرکت هایی که به اندازه کافی باهوش هستند برای فهم مزایای آن استفاده می شود. آنها به یک نیروی هدایتگر محکم تبدیل شده اند که می تواند احساسات و طرز فکر افراد مربوط را شکل دهد. یک واقعیت اساسی در مورد برندسازی کارفرما در مورد ایجاد سیاست های مستقل است که به آنها کمک می کند تا خود را از رقبا متمایز کنند.

در نهایت برندسازی کارفرمایان فرایندی است که باعث بهبود محل کار می شود و باعث می شود کارفرما مانند عاقلانه ترین انتخاب برای گرفتن استعداد مطلوب و بهترین استعداد موجود در بازار باشد.

نمونه هایی از برندسازی کارفرما

معنای برندسازی کارفرما

معنای برندسازی کارفرما

بیشتر اوقات ، سیاستهای حائز اهمیت است که اثری بر ذهنیت مردم می گذارد و برندسازی کارفرمایان را تقویت می کند. به عنوان مثال ، شرکت گوگل در ایالات متحده آمریکا ۵۰۰ دلار به کارمندانی که صاحب فرزند جدیدی می شوند برای سه ماه اول پس از تولد نوزاد تحت برنامه خود با عنوان Baby Bonding Bucks ارائه می دهد.

این خط مشی توسط کارمندان گوگل بسیار مشتاقانه پذیرفته شده است و به این ترتیب موفق شده است که برند کارفرمای خود را به سطح جدیدی ارتقاء دهد.

به طور مشابه ، RMSI از هند برنامه های ابتکاری متعددی را برای رفاه زنان در برابر عللی مانند آزار جنسی و مرخصی زایمان دارد. این تلاش ها آنها را به خیرخواهی کارمندان زن سوق داده است.

اهداف برندسازی کارفرما

اهداف برندسازی کارفرما به شرح زیر است :

 • افزایش توانمندسازی کارمندان
 • تقویت شهرت شرکت در بازار
 • وفاداری بیشتر کارمندان
 • افزایش در سطح انگیزه
 • بهبود تعامل کارمندان

اهمیت برند کارفرما

 1. کاهش در هزینه های استخدام
 2. جذب و متعاقباً حفظ استعدادی که به دنبال شرکت خود هستند
 3. گردش مالی کم کارمندان
 4. تعهد نسبت به مردم
 5. حفظ مارک به عنوان یک هویت زنده
 6. شناسایی و اجرای سیاستهای منحصر به فرد برای رفاه نیروی کار خود
 7. حفظ تعادل بین مزایا و عملکرد
 8. تجربه مشتری را بهبود می بخشد
 9. دید برند را تقویت کنید

فرآیند برندسازی کارفرما

فرآیند برندسازی کارفرما

فرآیند برندسازی کارفرما

مراحل ساخت فرآیند برندسازی کارفرمای موفق را دنبال کنید

 1. شرکت خود را در خارج بشناسید

اولین قدم در فرآیند برندسازی کارفرمایان این است که در مورد شرکت خودتان آگاهی داشته باشید. در مورد تجارت اصلی و فرهنگ ، ارزش ها ، رسالت و چشم انداز شرکت اطلاعات کسب کنید.

اهداف را بفهمید و اینکه برای رسیدن به اهداف خود به چه استعدادی نیاز خواهید داشت. اگر به ساختن یک فرآیند برندسازی کارفرمای سالم علاقه دارید ، باید استراتژی رشد یک شرکت را در خاطر داشته باشید.

 1. ممیزی از برند کارفرمای خود داشته باشید

شما به عنوان رئیس سازمانی شرکت خود از محصولات و خدمات شرکت خود و درک آنها در بازار آگاه خواهید شد. برند کارفرمای شما چطور است؟ این بدان معناست که شما از نحوه مشاهده کارمندان خود به شرکت یا اینکه کارمندان بالقوه چگونه آن را از خارج مشاهده می کنند ، آگاه هستید؟ تحقیقات بهتری داشته باشید تا ایده خوبی داشته باشید.

مقالات پیشنهادی

پاورپوینت مبانی برند

این کار را هم به عنوان یک پروژه خارجی و هم یک پروژه داخلی انجام دهید و از رسانه های اجتماعی ، اینترنت ، بازخورد و نظرسنجی های متقاضی کمک بگیرید . تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی برای شرکت شما نیست. حتما نقاط قرمز را که نیاز به اقدام فوری دارند برجسته کنید.

وقتی صحبت از روحیه کارکنان و عملکرد شرکت می شود ، شما نمی توانید ین فرصت را نادیده بگیرید و از این رو کوشا باشید و ممیزی از برند کارفرمای خود را سفارش دهید.

برخی از سؤالاتی که می توانند در تلاش شما تاثیر گذار باشند عبارتند از :
 • شرکت شما از دید رقبا چگونه به نظر می رسد ؟
 • کارمند بالقوه وقتی که به کسب و کار نگاه می کند ، چه می بیند؟
 • مواردی که شما را از رقبای خود متمایز می کند چیست؟
 • آیا سیاستی را ارائه داده اید که باعث می شود در نگاه کارمندان فعلی یا بالقوه قابل احترام به نظر برسید؟
 • چه چیزی است که مقیاس را به نفع شما عوض می کند؟
 1. پیش نویس ارزش کارفرمای یا EVP تهیه کنید

پیش بینی یک EVP یا گزاره ارزش کارفرما را ایجاد کنید که با برجسته کردن ارزش نام تجاری خود و نشان دادن مواردی که در مورد شما و بنگاه منحصر به فرد است . و آنچه نام تجاری شرکت شما را با نام تجاری مشتری خود تراز کند.

 1. از بازاریابی استخدام کمک بگیرید

یک شرکت دو گزینه دارد زیرا می تواند کل فرآیند را پشت سر بگذارد یا از منابع موجود در اختیار خود برای فرآیند برندسازی کارفرما کمک کند. کمک افراد خلاق را فرا بگیرید ، از تکنیک های حیاتی بازاریابی استفاده کنید و سپس یک استراتژی طراحی کنید که به طور مستقیم مخاطبان شما را هدف قرار دهد.

 1. ابزارهای دیگر موردنیاز خود را توسعه دهید

تحقیقات را انجام داده و در مورد ابزارهایی که برای ایجاد یک فرآیند برندینگ مناسب برای کارفرمایان نیاز دارید ، اطلاعات کسب کنید. به یاد داشته باشید که ابزارها با الزامات شما مطابقت داشته باشند. در غیر این صورت ، فایده ای ندارند.

 1. تقویت مشارکت و تعامل کارمندان

این کارمندان هستند که می توانند خون یک بنگاه را به جریان بیاندازند و در دستیابی به ارزش ها و رسالت و هدف شرکت کمک کنند . مشارکت و تعامل کارکنان را به عنوان بخشی از فرآیند برندسازی کارفرما تقویت کنید.

از کلمات منحصر به فرد اما ساده و واضح استفاده کنید تا پیام مربوط به ارزش شرکت را ارائه دهید. در جلسات ، سمینارها ، حساب های رسانه های اجتماعی ، سایت های استخدام و هرجای دیگر که می توانید به عنوان اهرم کمک بگیرید ؛ استفاده کنید. کارمندان خود را تشویق کنید تا پروفایلهای کاربری خود را به روز کنند تا وضعیت حرفه ای شایسته به نظر برسد. به تیم HR اجازه دهید آموزش ها و یادآوری ها را به صورت ایمیل برای کارمندان ارسال کند.

مقالات پیشنهادی

بازاریابی استخدام

بگذارید کارمند ستاره شما در مرکز صحنه باشد و درباره موضوعاتی که به نظر او شایسته است صحبت کند. این امر توجه مثبتی به بنگاه خواهد کرد. فرآیند برندسازی کارفرمایان همه چیز در مورد تبدیل کارمندان شما به یک گروه استخدام اجتماعی است که می تواند به طور غیر رسمی به عنوان بازاریاب و استخدام کننده عمل کند.

فقط پروفایل های حرفه ای و شخصی و اخبار شرکت را به روز کنید تا در کانون توجه قرار بگیرید. اطمینان حاصل کنید که با ارائه یک روند شبانه روزی کار به کارمندان کمک می کنید زیرا باعث می شود کارمندان در کنار شما قرار بگیرند.

 1. پیشنهادات آموزش

بخش اساسی فرآیند برندسازی کارفرمایان ، آموزش به کارمندان فعلی و جدید است. از فرصت رشد شخصی و حرفه ای قدردانی می شود و به نفع شرکت کار می کند .

 1. به بازخورد کارمندان گوش دهید

اطمینان حاصل کنید که تیمی در محل خود دارید تا بتوانید بازخورد کارمندان را بررسی کنید . زیرا این یک روش مهم برای اطلاع از اتفاقات شرکت است. این امر در ایجاد تغییرات مناسب که به نفع کارفرما و کارمندان باشد ، کمک خواهد کرد.

نحوه بهبود فرآیند برندسازی کارفرمایان

لازم است که در استراتژی های خود به بداهه سازی ادامه دهید تا بتوانید برندسازی کارفرمای خود را بهبود ببخشید. برخی از مراحل اساسی که می تواند مفید باشد به شرح زیر است :

1

بر EVP منحصر به فرد متمرکز شوید

اطمینان حاصل کنید که شرکت شما با ساخت یک گزاره ارزشمند کارمندان (EVP) ، تجربه کاری برتر را که به کارمندان خود ارائه می دهد ، برجسته می کند. اگر می خواهید جریان خون تازه ای به شرکت تزریق کنید در مورد کارهای خاصی که این شرکت به همراه کارمندان خود انجام می دهند صحبت کنید. EVP قانع کننده و منحصر به فرد خود را ایجاد کنید که انگیزه های عمیق تر از جبران خسارت و مزایای شخصی نشان می دهد.

2

وبلاگ شرکت خود را مرتباً به روز کنید

یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی در این قرن ، وبلاگ بازاریابی شرکت شما است. افراد متقاضی کار در جستجوی پروفایل های شغلی خوب هستند و وبلاگ های شرکت را برای اطلاعات بررسی می کنند. مرتباً آن را با اخبار مربوط به سیاستهای مستقل ، فردی ، برنامه های فرآیند ، سیاست های مردمی ، مقالاتی که توسط کارمندان شما و همچنین مدیران شرکت نوشته می شود به روز کنید. اطلاعات را به روز و جذاب کنید تا بتواند چشم های خواننده را به خود جلب کند.

3

تنوع را به زندگی کاری اضافه کنید

افراد را با پیشینه های مختلف استخدام کنید تا یک ترکیب منحصر به فرد از متفکران را بدست آورید که می توانند با شور و شوق بیشتری ایده های طوفان مغزی را ایجاد کنند. هنگامی که شما یک گروه مختلط از مردم دارید ، ایده های خلاقانه به وفور در می آیند و این می تواند باعث افزایش رشد برندینگ کارفرما شود .

4

 از فیلم ها و عکس ها کمک بگیرید

رسانه بصری به جذب سریعتر مردم کمک می کند ، و یکی از راه های بهبود فرآیند برندسازی کارفرمایان استفاده از نمایش اسلایدها ، عکس ها و فیلم ها است.

5

تعامل آنلاین

اینترنت درهای غیرقابل تصور را برای هر شخص گشوده است و به دست آوردن حداکثر بهره از این منبع بر عهده اوست. اطمینان حاصل کنید که شرکت شما به همراه کارمندان خود بصورت آنلاین و با عناوین مربوطه به طور مرتب قابل مشاهده است تا فرایند برندسازی کارفرمای شما بهبود یابد.

مزایای برندسازی کارفرما

مزایای برندسازی کارفرما به شرح زیر است –

مزایای برندسازی کارفرما

مزایای برندسازی کارفرما

 • برندسازی قوی کارفرما می تواند هزینه های استخدام را برای یک سازمان به حداقل برساند. این به حفظ کارمندان کارآمد کمک می کند و در نهایت مجبور نیستید هزینه های استخدام افراد جدید را برای آن پست ها تحمل کنید.
 • یکی از اهداف برندسازی کارفرما جذب بهترین استعدادهای موجود برای شرکت خود با استفاده از درگاههای آنلاین مانند LinkedIn است .
 • شرکت در زمان و تلاش خود که باید برای گذراندن یک فرآیند استخدام هزینه کند صرفه جویی می کند .
 • کارمندان مشغول کار خود راضی و رضایت بخش هستند ، و این باعث افزایش حفظ شغل و کاهش گردش اضافی کارمندان می شود.
 • یک مزیت اساسی در برندسازی کارفرما این است که به شرکت کمک می کند تا در جمع رقبا به چشم آید .
 • شرکت ها به راحتی می توانند مجموعه ای از افراد با استعداد را ایجاد کنند که در مواقع اضطراری خدمات اضافی را ارائه دهند .
 • کمک می کند تا نیروی کار مناسب را در زمان مناسب بدست آورید .

برندسازی کارفرما کمک می کند تا کارکنان خود را سفیران برند خود قرار دهید بدون اینکه هزینه های اضافی را متحمل شوید. این یک وضعیت برنده برای شرکت است زیرا کارمندان دارای رضایت در مورد شرکت صحبت می کنند و حسن نیت را در بین دیگران گسترش می دهند ، در نتیجه چهره شرکت را تقویت می کنند.

منبع : marketing91