تفاوت جوملا و وردپرس

تفاوت جوملا و وردپرس در چیست ؟ کدام یک قوی تر است ؟ جوملا در مقابل وردپرس بیش از ده سال است که وجود دارد ، و هر دو سیستم مدیریت محتوای منبع باز یا اپن سورس و سلف هاست هستند. WordPress در ابتدا به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شد.

 

با این حال ، یک سیستم مدیریت محتوای چند منظوره است و تقریباً ۳۳٪ از کل وب سایتهای موجود در اینترنت از طریق وردپرس پشتیبانی می شوند.

 

WordPress در کل ۶۰٪ سهم بازار را در بازار سیستم مدیریت محتوا دارد. از طرف دیگر ، جوملا در سال ۲۰۰۵ و تنها دو سال پس از راه اندازی وردپرس راه اندازی شد.

 

جوملا دومین پلتفرم محبوب مدیریت محتوا پس از وردپرس است. این سیستم میزبان ۳٪ از کل وب سایت ها در اینترنت است و سهم بازار ۵٫۴٪ در بازار سیستم مدیریت محتوا را در اختیار دارد. سیستم عامل هایی مانند Drupal ، Shopify و Squarespace و غیره از سیستم عامل های جوملا در مقابل سیستم عامل های وردپرس وجود دارد.

 

حتی اگر جوملا دومین پلتفرم حاکم بر محتوای آنلاین حاکم باشد ، سهم بازار از سال ۲۰۱۰ رو به کاهش است.

 

این روند را می توان با دقت بیشتری در مقایسه Google Trends بین وردپرس و جوملا مشاهده کرد. قبل از سال ۲۰۱۰ ، جوملا با WordPress پیشرو یا مساوی بود و در حال حاضر ، وردپرس به طرز چشمگیری در حال رشد است و بازار جوملا روز به روز در حال کاهش است.

 

اما این بدان معنا نیست که جوملا چیزی برای ارائه به شما ندارد.

 

وردپرس چیست؟

ویژگی های وردپرس

۱) ویژگی های اشتراک اجتماعی

۲) طراحی ریسپانسیو

۳) بروزرسانی و پشتیبانی خودکار

۴) سبک صفحه چندگانه

۵) شخصی سازی تم

۶) ابزارک های زیاد

۷) صفحه نمایش رتینا

۸) بهینه سازی سئو

۹) بسته های طراحی

۱۰) کد نویسی سازگار با استاندارد

مزایای استفاده از WordPress

۱) برای وبلاگ نویسی مناسب تر است

۲) سهولت در استفاده

۳) انجمن پشتیبانی عظیم

۴) قابلیت توسعه

۵) هزینه توسعه کمتر

جوملا چیست؟

ویژگی های جوملا

۱) مدیریت کاربر

۲) مدیریت محتوا

۳) مدیریت تماس

۴) مدیر رسانه ای

۵) جستجو

۶) مدیریت بنر

۷) RSS

۸) پیوندهای وب

۹) مدیریت الگو

۱۰) مدیر منو

مزایای استفاده از جوملا

۱) انعطاف پذیر برای انواع مختلف محتوا

۲) مدیریت کاربر پیشرفته تر

۳) قالب های چندگانه

۴) پشتیبانی چند زبانه

تفاوتهای کلیدی بین جوملا در مقابل وردپرس

تفاوت جوملا و وردپرس

جوملا در مقابل وردپرس: ویژگی ها و تفاوت های کلیدی آن چیست

اگر می خواهید تجارت خود را بصورت آنلاین شروع کنید ، بنابراین انتخاب سیستم صحیح مدیریت محتوا (CMS) برای شما بسیار مهم است . زیرا این امر می تواند تأثیرات زیادی بر وب سایت شما بگذارد. چندین سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای انتخاب وجود دارد. هر سیستم عامل دارای جوانب مثبت و منفی است.

مردم برای شروع کار خود از طریق اینترنت ، بسترهایی را انتخاب می کنند که مناسب ترین آنها باشد. جوملا در مقابل وردپرس دو انتخاب محبوب CMS در بین مردم است.

اگر بار اول در مورد این سیستم عامل ها می شنوید یا در مورد آنها شنیده اید اما از ویژگی های آنها آگاه نیستید ، پس این مقاله برای شما مناسب است.

در این مقاله با ویژگی ها ، مزایای هر دو سیستم عامل و همچنین تفاوت های اساسی بین جوملا و وردپرس آشنا می شوید. می توانید از آن اطلاعات استفاده کنید تا انتخاب صحیحی برای شما انجام شود.

هر دو آنهای ،  جوملا در مقابل وردپرس به دلیل فرصت های گسترده شخصی سازی ، سهولت استفاده و اجتماعات فعال شناخته شده اند. با این حال ، هر دو جوانب مثبت و منفی خود را دارند. با این حال ، هر دو سیستم عامل می توانند برای ایجاد ویژگی های وب سایت مدرن و وب سایت سلیقه شما مورد استفاده قرار گیرند.

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

در ادامه برای درک بهتر تفاوت جوملا و وردپرس به بررسی ورد پرس می پردازیم . وردپرس برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ به وجود آمد. WordPress در زمینه PHP Technology در پایگاه داده SQL در پس زمینه طراحی شده است. وردپرس از زمان تأسیس ، رهبر بازار محتوا بوده است. این سیستم مدیریت محتوا ۶۰٪ از کل سهم بازار محتوا و ۳۳٪ از کل استفاده را در اختیار دارد.

طبق بررسی جدید ، در کل ۵۶۰ میلیون وب سایت در وردپرس در حال اجرا هستند. وردپرس ساده ترین پلتفرم مورد استفاده است . و به دلیل ویژگی سفارشی سازی ، می توان از آن به روش های مختلفی مانند بلاگ ها ، سایت های نمونه کارها و سایت های تجارت الکترونیکی و غیره استفاده کرد.

علاوه بر این ، مضامین موجود در وردپرس برای ایجاد یک وب سایت از هر نوع با طراحی قالب جذاب مفید است. بسیاری ویژگی های وردپرسی دیگر وجود دارد که باعث می شود برای میزبانی وب سایت شما انتخاب مناسبی باشد.

ویژگی های وردپرس

ویژگی های وردپرس

ویژگی های وردپرس

 • ویژگی های اشتراک اجتماعی

در عصر شبکه های اجتماعی ، ضروری است وب سایت ها از ویژگی های اشتراک رسانه ای اجتماعی برخوردار باشند که از تمام سیستم عامل های موجود در رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کند. در غیر این صورت ، حداقل باید موضوعی داشته باشد که بتواند کاربران آن را در سیستم عامل های معروف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر و پینترست و غیره به اشتراک بگذارد.

داشتن ویژگی اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی باعث می شود تجارت شما به افراد بیشتری برسد. وردپرس این ویژگی داخلی را بدون افزونه های اضافی دارد.

 • طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو یک ضرورت در دوره رقابت است. طراحی ریسپانسیو تضمین می کند که بازدید کنندگان با وجود هر دستگاهی (مانند رایانه شخصی ، لپ تاپ ، تلفن همراه یا تبلت ) که استفاده می کنند می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. مهمترین مزیت انتخاب یک طراحی ریسپانسیو این است که شما مجبور نیستید وب سایت های مختلفی را برای سیستم عامل های مختلف حفظ کنید.

یک وب سایت برای دسترسی افراد از هر دستگاه کافی است. وردپرس دارای تعداد بسیار زیادی قالبهای ریسپانسیو است و این باعث می شود انتخاب خوبی شود.

 • بروزرسانی و پشتیبانی خودکار

افراد وردپرس را ترجیح می دهند که شامل ارتقاء و پشتیبانی از قالب ها است. یکی از اصلی ترین ویژگی های ایجاد و نگهداری یک وب سایت است. قالب های محبوب دارای به روزرسانی خودکار ، به روزرسانی اطلاعات به همراه اطلاعات دقیق و خاص برای استفاده ، شخصی سازی و نصب است.

خدمات مشتری نقش مهمی در فروش یک موضوع دارد. هر چقدر هم یک موضوع خوب به نظر برسد ، با خدمات پس از فروش همراه نخواهد بود که مردم آن را نمی خواهند. چندین قالب برتر وجود دارد که وردپرس با سطح پشتیبانی بالایی ارائه می دهد.

 • سبک صفحه چندگانه

قالب ها با صفحات واحد (سینگل پیج) برای یک وب سایت موفق به نظر نمی رسد. وب سایت باید صفحات مختلفی داشته باشد که برای بازدید کننده خاص مانند صفحه فرود ، اطلاعات تماس ، تجارت الکترونیکی ، وبلاگ ها ، توصیفات و یا بررسی ها و غیره بهینه سازی شده است. بسیاری از قالب های محبوب در وردپرس این ویژگی را دارند و آماده استفاده از آن هستند.

این نوع قالب ها انتقال از یک صفحه به صفحه دیگر را پشتیبانی می کنند و یک وب سایت را زیبا و حرفه ای نمایش می دهند.

 • شخصی سازی قالب

استفاده از یک موضوع از پیش طراحی شده می تواند ساخت یک وب سایت را آسان و سریع کند . اما بیشتر افراد می خواهند سبک و استعداد خود را اضافه کنند. بنابراین ، شخصی سازی یک ویژگی مهم است.

WordPress از نسخه WordPress 3.4 شروع به آزادی شخصی سازی در اختیار کاربران خود گذاشت. و پس از آن تمامی نسخه های وردپرس این ویژگی را داشتند. کاربران می توانند در تم مورد نظر تغییراتی ایجاد کنند و می توانند به طور همزمان پیش نمایش آنها را انجام دهند.

 • ابزارک های زیاد

کاربران وردپرس عاشق ابزارکهای سفارشی و قابل تنظیم هستند. تقریباً همه قالب های های معروف در وردپرس شامل ابزارک های سفارشی هستند. افزونه شخص ثالث همچنین در وردپرس قابل استفاده است. داشتن چندین ویجت جدا از موضوع باعث می شود نصب ساده شود و در زمان و کار زیادی صرفه جویی شود.

شما می توانید چندین مکان را انتخاب کنید تا بتوانید این ابزارک ها را مانند سایدبارهای جانبی ، پاورقی ، هدر و حتی بالا و پایین محتوا قرار دهید.

 • صفحه نمایش رتینا

از آنجا که هر چه بیشتر مردم از دستگاه های صفحه نمایش رتینا استفاده می کنند ، کیفیت تصاویر بیشترین اهمیت را دارند. قالب های آماده رتینا باعث ایجاد تصاویر  بصری و همچنین محتوا در همه دستگاه ها می شود.

بنابراین ، همه قالب های های معروف در وردپرس با ویژگی صفحه نمایش رتینا همراه هستند.

 • بهینه سازی سئو

SEO برای موفقیت هر کسب و کار آنلاین مهمترین کار است. شما تعجب خواهید کرد که بدانید این ویژگی همچنین درون قالب وردپرس قرار دارد. این افزونه شماره یک است که شامل همه موارد موجود در بسته جستجوگرها در فهرست وردپرس است.

انتخاب موضوع می تواند تأثیر بسزایی در بهینه سازی سئو داشته باشد.

 • بسته های طراحی

وردپرس با ارائه چندین افزونه به منظور بهبود قالب آنها ، یک بسته کامل طراحی را برای کاربران خود فراهم کرده است. از این رو ، می توانید کارت ویزیت ، خبرنامه ، خبرهای داغ و کلیه مطالب مرتبط با برند را در وب سایت خود وارد کنید.

بسته های ارائه شده توسط وردپرس از زمان آغاز فعالیت آنها بسیار محبوب شده است زیرا همه موارد لازم برای راه اندازی و ارتقاء یک وب سایت را شامل می شود.

“قالب Dorothy” یکی از محبوب ترین قالب ها در وردپرس است. این قالب شامل موضوع وردپرس ، بسته مارک تجاری رسانه های اجتماعی ، الگوی کارت ویزیت و “MailChimp” است.

 • کد نویسی سازگار با استاندارد

این پیچیده ترین قسمت برای بیشتر کاربران WordPress است. یک موضوع خوب به PHP ، HTML ، CSS و پروتکل های امنیتی و حفظ حریم خصوصی احتیاج دارد. همه ما می دانیم که نگه داشتن یک کد ایمن برای حفظ آرامش و آسایش در طولانی مدت است.

مزایای وردپرس ، تفاوتهای جوملا و وردپرس را آشکارتر می سازد.

مزایای استفاده از WordPress

 • برای وبلاگ نویسی مناسب تر است

وردپرس مقالات مختلفی را برای پست های وبلاگ و صفحات استاتیک ارائه می دهد. از این رو ، ایجاد وب سایت برای اهداف مختلف آسان می شود.

 • سهولت در استفاده

WordPress آسان ترین پلتفرم ، مخصوصا برای توسعه دهندگان جدید است.

 • انجمن پشتیبانی عظیم

به دلیل محبوبیت آن ، مردم می توانند به راحتی از وبلاگ های مختلف ، توسعه دهندگان ، انجمن ها و گروه های فیس بوک کمک بگیرند.

 • قابلیت توسعه

به دلیل پشتیبانی هزاران افزونه ، توسعه آن آسان است . می توانید وب سایت خود را گسترش داده و انواع مختلفی را اضافه کنید.

 • هزینه توسعه کمتر

به دلیل در دسترس بودن جامعه بزرگی از افراد ، کار خود را با قیمت های پایین انجام می دهید و توسعه آن آسان است.

جوملا چیست؟

تفاوت جوملا و وردپرس : جوملا مشابه با وردپرس ، یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز یا اپن سورس است که به کاربران اجازه می دهد برنامه های متنوع و بسیار قدرتمند و محتوای وب ایجاد کنند. در سال ۲۰۰۵ معرفی شد.

این معروف ترین جایگزین برای وردپرس محسوب می شود. جوملا گزینه های مختلفی از بانک اطلاعاتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اما شما به یک کسب و کار وب جدی نمی پردازید و می خواهید آن را به عنوان یک سرگرمی یا تفریح امتحان کنید ، پس این ویژگی برای شما بسیار مفید نیست.

جوملا به دو شکل موجود است یکی جوملا CMS و دیگری جوملا فریم ورک . مانند وردپرس ، جوملا نیز کاربر پسند است و جامعه عظیمی را به صورت آنلاین دارد. با این حال ، تعداد کاربران جوملا کاملاً کمتر از تعداد کاربران WordPress است.

بگذارید با ویژگی های مختلف جوملا آشنا شویم.

تفاوت جوملا و وردپرس : ویژگی های جوملا

ویژگی های جوملا

ویژگی های جوملا

 • مدیریت کاربر

جوملا سیستم ثبت داخلی را در اختیار شما قرار می دهد که به کاربران اجازه می دهد گزینه های شخصی را پیکربندی کنند. شما می توانید بخشی از گروه های مختلف کاربرانی شوید که به شما امکان ویرایش ، دسترسی ، مدیریت و انتشار را می دهند.

جوملا از پروتکل های مختلفی مانند OpenID ، LDAP و همچنین پست الکترونیک Google پشتیبانی می کند. کاربر می تواند از اطلاعات موجود برای فرآیند ثبت نام استفاده کند.

 • مدیریت محتوا

جوملا به شما امکان می دهد محتوا را از سه طریق سازماندهی کنید. کاربران وب سایت شما می توانند مقالات شما را رتبه بندی کنند ، آنها را به صورت PDF ذخیره کنند و آن را برای دوستان خود ارسال کنند. محتوا را می توان بایگانی کرد تا آن را از بازدید کنندگان وب سایت مخفی کند.

ویرایشگر WYSIWYG (آنچه می بینید آنچه شما دریافت می کنید) را فراهم می کند. حتی برای اولین بار است که کاربر می تواند تصاویر ، گرافیک ، متن را ترکیب کند و قالب بندی را به یک کار ساده تبدیل کند.

 • مدیریت تماس

مدیریت تماس به شما امکان می دهد تا اطلاعات تماس شخص مناسب را جستجو کنید. از این رو ، این کمک می کند تا کاربران برای دستیابی به گروه های کاربران و همچنین افراد برای کمک به آنها استفاده کنند.

 • مدیر رسانه ای

ابزار مدیریت رسانه به شما امکان می دهد رسانه هایی مانند تصاویر ، فایل ها و پوشه ها را مدیریت کنید. این بخشی از ابزار ویرایشگر مقاله است. بنابراین ، تصاویر و فایل ها را به راحتی ضبط می کند.

 • جستجو

جوملا به کاربران خود اجازه می دهد تا آمار جستجو را بدست آورند و به بازدید کنندگان وب سایت اجازه می دهند موارد جستجوی محبوب را جستجو کنند.

 • مدیریت بنر

بنرها را می توان به راحتی با استفاده از مدیر بنر آن روی جوملا ایجاد کرد.

 • RSS

به راحتی می توانید محتوای سایت را به کمک جوملا تهیه کنید. این اجازه می دهد تا کاربران جدید از مطالب جدید در RSS Reader مشترک شوند. محتوا را می توان از سایت های دیگر ادغام کرد و در کلیه وب سایت ها جمع می شود.

 • پیوندهای وب

تهیه لینک وب با استفاده از جوملا آسان است. علاوه بر این ، تعداد کل کلیک ها نیز قابل شمارش است.

 • مدیریت الگو

می توانید از یک الگوی واحد یا قالب های مختلف استفاده کنید تا وب سایت شما به شکلی که می خواهید آن را جستجو کنید ، به نظر برسد. نگاه کلی وب سایت بدون تغییر محتوای آن قابل تغییر است.

 • مدیر منو

می توانید منوها یا آیتم های منو را به دلخواه ایجاد کنید. منو را می توان در هر سلسله مراتبی همانطور که می خواهید نگه دارید. یک منو را می توان به روش های مختلف و سبک های مختلف مانند کشویی ، رولینگ ، پرواز و غیره قرار داد.

مزایای استفاده از جوملا

 • انعطاف پذیر برای انواع مختلف محتوا

نمایش محتوای غیر استاندارد در جوملا با استفاده از ماژول ها و اجزای آن بسیار آسان است.

 • مدیریت کاربر پیشرفته تر

جوملا یک سیستم پیشرفته برای مدیریت کاربر و کنترل دسترسی کاربر فراهم می کند.

 • قالب های چندگانه

جوملا به شما امکان می دهد از قالب های مختلف برای انواع مختلف محتوا در همان وب سایت استفاده کنید.

 • پشتیبانی چند زبانه

جوملا برخلاف وردپرس ، از پشتیبانی داخلی چند زبانه برخوردار است ، جایی که شما نیاز به نصب افزونه شخص ثالث دارید.

سهم بازار جوملا و وردپرس در سال 2019

سهم بازار جوملا و وردپرس در سال ۲۰۱۹

تفاوتهای کلیدی بین جوملا و وردپرس

جوملاوردپرس
افزون های کمتری نسبت به وردپرس.هزاران افزونه وردپرس
افزونه های امنیتی ، که مرتباً به روز می شوند.افزونه های امنیتی ، که مرتباً به روز می شوند.
پشتیبانی چند زبانه داخلی ارائه می دهد .برای پشتیبانی از چند زبانه به افزونه شخص ثالث نیاز دارد.
برای وبلاگ نویسی خوب نیست.مناسب برای وبلاگ نویسی .
دشوار است و یادگیری برای استفاده وقت می گیرد.آسان برای استفاده ، کاربر پسند و نیاز به کمی یادگیری اولیه دارد.
اسناد رسمی ، پشتیبانی انجمن ها به راحتی در دسترس و در اختیار هستند.انجمن در دسترس است اما برای پشتیبانی رسمی نیاز به پرداخت دارد.

منبع : marketing91

0/5 (0 Reviews)