بازاریابی ویدیویی / ویدئو مارکتینگ

اگر بازاریابی ویدیویی / ویدئو مارکتینگ آینده است ، آینده در اینجا است. بازاریابی ویدیویی یا ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) به استفاده از فیلم برای بازاریابی یا تبلیغ برند یا پیشنهاد شما در کانالهای دیجیتال اشاره دارد.

در این مقاله بازاریابی ویدیویی ، سریع به انواع محتوای ویدیویی که می توانید برای بازاریابی کسب و کار خود ایجاد کنید ،  می پردازیم.

بازاریابی ویدیویی یا  ویدئو مارکتینگ چیست؟

چرا بازاریابی ویدیویی اهمیت پیدا می کند؟

تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی

انواع محتوای ویدیویی

چگونه می توانم بازاریابی ویدیویی انجام دهیم

نمونه هایی از بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدیویی / ویدئو مارکتینگ

اگر بازاریابی ویدیویی / ویدئو مارکتینگ آینده است ، آینده در اینجا است. شما در جای مناسب قرار دارید اگر سؤال کنید که آیا ارزش فکر و پول خود را در بازاریابی ویدیویی قرار داده اید یا خیر. آیا منابع کافی برای ایجاد فیلم دارید؟ آیا افراد کافی در مخاطب هدف شما به فیلم علاقه دارند؟ و در پایان ، آیا ارزش این تلاش را دارد؟ خلاصه: بله.

پاورپوینت بازاریابی

پاورپوینت بازاریابی دیجیتال

در این مقاله بازاریابی ویدیویی ، سریع به انواع محتوای ویدیویی که می توانید برای بازاریابی کسب و کار خود ایجاد کنید ،  می پردازیم. یکی از انواع اصلی محتوای ویدیویی که مشاغل از آن استفاده می کنند ، فیلم توضیح دهنده است که یک فیلم کوتاه است که محصولات یا خدمات را توضیح می دهد. سایر انواع محبوب محتوای ویدیویی شامل vlogs (بلاگ های ویدئویی) ، مصاحبه های ویدئویی ، سخنرانی های ویدیویی ، آموزش ها ، بررسی محصولات ، نمایندگی محصول ، توصیف های ویدیویی و تبلیغات ویدیویی است.

۸۷٪ بازاریابان آنلاین در استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود از محتوای ویدیویی استفاده می کنند.

بازاریابی ویدیویی یا ویدئو مارکتینگ (Video Marketing)

بازاریابی ویدیویی یا ویدئو مارکتینگ (Video Marketing)

اگر جزء ۱۳٪ باقیمانده هستید ، این مقاله قطعاً برای شما مناسب است. اما حتی اگر در بین ۸۷ درصد قرار بگیرید ، در ادامه اصول اولیه و پیشرفته بازاریابی ویدیویی و نحوه برتری در آن را بخوانید.

بازاریابی ویدیویی یا  ویدئو مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ویدیویی یا ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) به استفاده از فیلم برای بازاریابی یا تبلیغ برند یا پیشنهاد شما در کانالهای دیجیتال اشاره دارد.

به زبان ساده ، وقتی از فیلم استفاده می کنید تا برند ، محصول یا خدمات خود را به بازار عرضه کنید ، در کانال های رسانه های اجتماعی مشغول شوید ، به مشتریان آینده نگر و فعلی خود آموزش دهید و با آنها تعامل داشته باشید ، به گفته ای از بازاریابی ویدیویی استفاده می کنید.

چرا بازاریابی ویدیویی اهمیت پیدا می کند؟

طبق نظرسنجی Wyzowl –

۷۶٪ از کسب و کارها که از بازاریابی ویدیویی استفاده می کنند معتقدند که این امر به بازگشت سرمایه خوب منجر می شود.

۹۳٪ از مشاغل معتقدند که درک کاربر از محصول یا خدماتشان را افزایش می دهد.

و %۷۲ از مشاغل معتقدند که این امر نرخ تبدیل وب سایت شان را بهبود بخشیده است.

چرا بازاریابی ویدیویی اهمیت پیدا می کند؟

چرا بازاریابی ویدیویی اهمیت پیدا می کند؟

کسب و کارهایی که تمایل به استفاده از فیلم به عنوان یک ابزار بازاریابی دارند ، مشتریان تمایل بیشتری برای دریافت پیام های بازاریابی در قالب فیلم ها نیز دارند. طبق گزارشی از Hubspot Research ، بیش از ۵۰٪ از مشتریان ویدیو را نسبت به سایر انواع محتوا از یک برند ترجیح می دهند.

ویدیوها انقلابی در ارتباط برندها با مشتریان ایجاد کرده اند. آنها شیوه فروش یک برند ، نحوه خرید مشتریان ، نحوه مصرف کننده و نحوه حفظ روابط تیمها با مشتریان را تغییر داده اند.

کسب و کارها از ویدیوها در صفحات فرود خود (برای توضیح نحوه ارائه کارها و مزایای آن) ، پست های رسانه های اجتماعی (برای تعامل با مخاطب) ، وبلاگ ها (برای حفظ بیشتر خوانندگان) و حتی در ایمیل (برای حمایت از فعالیتهای بازاریابی خود) استفاده می کنند. از این تعداد ،

 ۸۳٪ معتقدند که ویدیوی توضیح دهنده صفحه اصلی سایت مؤثرتر است ،

 ۷۸٪ معتقدند که فیلم در رسانه های اجتماعی یک تاکتیک عالی است ، و

 ۸۰٪ معتقدند فیلم ها در ایمیل ها نرخ بازگشت سرمایه مورد نیاز را ایجاد می کنند.

مقالات پیشنهادی

بازاریابی OMNI – CHANNEL

تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی

استراتژی بازاریابی ویدیویی

استراتژی بازاریابی ویدیویی

یک استراتژی بازاریابی ویدیویی فقط به معنای اضافه کردن یک فیلم برای عرضه پیشنهادات شما نیست. این شامل انتخاب دقیق ، توسعه ، و قرار دادن فیلم ها به عنوان دارایی جداگانه یا در کمپین های بازاریابی موجود است تا از آن حداکثر استفاده انجام شود. .

اما قبل از اینکه به بحث در مورد چگونگی تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی بپردازیم ، باید انواع محتوای ویدیویی را که برای همین منظور استفاده می کنید بدانید.

انواع محتوای ویدیویی

محتوای ویدئویی که در استراتژی های بازاریابی ویدیویی استفاده می شود ، عبارتند از –

نمایش محصول

 فیلم های عمیق که ، ویژگی ها و مزایای محصولات را توضیح می دهد. این روش به گونه‌ای طراحی شده است تا پس از خرید پیشنهاد ، مشتریانی را پیدا کنند که کالایی را دریافت کنند.

مصاحبه ها

 مصاحبه شامل سؤال از یک رهبر فکری در مورد موضوع خاص و ارسال ویدئوی آن به صورت آنلاین است.

توصیفات

شهادت فیلم ها از مشتریان خوشحال و / یا مشهور شرکت است که ابراز قدردانی و تجربه خوبی از شرکت می کنند. این به افزایش اعتماد خریداران آینده کمک می کند.

فیلم های رویداد

این فیلم ها نکات برجسته یک رویداد را پوشش می دهند و معمولاً بخشی از استراتژی بازاریابی رویدادی را تشکیل می دهند.

فیلم های توضیحی

 فیلم های توضیح دهنده معمولاً برای پاسخ به سؤالات متداول مربوط به پیشنهادات شرکت استفاده می شوند.

فیلم های نحوه استفاده

 فیلم های نحوه استفاده جنبه ارائه را توضیح دهند و به مشتریان جدید یا موجود نحوه استفاده از پیشنهاد یا هر یک از ویژگی های آن را آموزش دهند.

Vlog

 Vlogs یا وبلاگ های ویدیویی نسخه های ویدیویی وبلاگ های سنتی هستند. از طریق vlogs ، یک تجارت استراتژی های بازاریابی خود را با استفاده از فیلم ها اجرا می کند.

وبینارها

وبینارها یا سمینارهای مبتنی بر کنفرانس های ویدئویی بر پایه وب هستند که میزبان از آنها برای ارتباط با مخاطبان و بینندگان و شنوندگان در سراسر جهان استفاده می کند و در مورد یک موضوع خاص صحبت می کند.

سخنرانیها و گفتگوها

این شامل ارسال فیلم های ضبط شده از سخنرانی ها و گفتگوهایی است که شخص مربوط به کسب و کار در مورد شرکت یا محصولات آن صحیت می کند. چنین گفتگوهایی (مانند Tedx) به دنبال محتوای ویدئویی در اینترنت هستند.

آموزش ها

 آموزش ها فیلم های عمیق برای آموزش مشتریان در مورد نحوه استفاده از محصولات یا آفرهای شرکت هستند.

بررسی ها

 اینها بررسی محصول یا خدمات ارسال شده توسط اینفلوئنسرها و رهبران فکری است که منجر به تغییر تصمیمات بینندگان می شود.

پشت صحنه

 بسیاری از مشاغل غالباً فیلم هایی را در پشت صحنه منتشر می کنند که به آنها کمک می کند رابطه نزدیک تری با مشتریانی برقرار کنند ؛ که آنچه را که معمولاً در تبلیغات یا تلویزیون نمی بینند ، تجربه کنند.

ویدئوهای زنده

 ویدئوهای زنده فیلم هایی هستند که به برند یا پیشنهادهایی اطلاق می شوند که به صورت زنده پخش می شوند یا چیزهای مهمی را نشان می دهند یا ارتباط مستقیم با مشتری دارند.

چگونه می توانم بازاریابی ویدیویی انجام دهیم

چیزهای زیادی وجود دارد که به بازاریابی ویدیویی مرتبط است. شما باید برنامه ریزی کنید که چه کاری را باید بسازید ، برای چه کسی باید بسازید ، چگونه آن را بسازید و چگونه یک بار آن را توسعه دهید تا به مخاطب برسید.

انواع بازاریابی ویدئویی

انواع بازاریابی ویدئویی

در ویدئو مارکتینگ اهداف خود را تعیین کنید

این یک مرحله اساسی قبل از شروع هر کاری است.

آنچه را که می خواهید با استفاده از فیلم ها به دست آورید ، تعریف کنید. آیا فروش بیشتری است که به دنبال آن هستید؟ یا به دنبال پیروان رسانه های اجتماعی بیشتر هستید؟ بازاریابی ویروسی؟ بازاریابی دهان به دهان ؟ حفظ بیشتر مشتریان ؟

وقتی اهداف مختلف با استراتژی های مختلف بازاریابی ویدیویی پشتیبانی می شوند و نتایج متفاوتی حاصل می کنید ، باید صریح و روشن باشید. برای افزایش فروش ، ممکن است نیاز به ایجاد یک نسخه آزمایشی یا ویدیوی توضیح دهنده داشته باشید که می توانید در صفحه فرود خود منتشر کنید. با این وجود ، برای بازاریابی ویروسی ممکن است نیاز به ایجاد یک تبلیغ شوخ طبع گونه یا یک کمپین رسانه ای اجتماعی با هشتگ های اختصاصی و یک سری فیلم ها داشته باشید.

بیشتر اوقات ، بازاریابی ویدیویی به عنوان یک استراتژی مستقل بازاریابی استفاده نمی شود. اما حتی اگر این کار را انجام دهید ، مطمئن شوید که چگونه می خواهید بازگشت سرمایه تان را اندازه بگیرید.

برنامه ریزی بازاریابی ویدئویی

ویدئو مارکتینگ های خود را برنامه ریزی کنید

پس از تعیین هدف ، باید فیلم (های) خود را در مرحله بعدی برنامه ریزی کنید. هدف خود را تعیین و تعریف کنید –

مخاطب هدف ویدئو مارکتینگ

 مخاطب مورد نظر افرادی را تشکیل می دهد که این ویدئو برای آنها ساخته شده است. آنها یا می توانند مشتری های موجود شما ، مشتریان آینده یا سایر افراد باشند که بر تصمیمات شما یا مشتریان آینده نگر تأثیر می گذارند. دانستن بازار هدف مهم است زیرا به شما در تهیه پیام ویدیویی کمک می کند.

پیام ویدیویی در بازاریابی ویدئویی

 ویدیو در مورد چیست؟ پیام ویدیویی آنچه را که برند می خواهد نمایش دهد یا با مخاطب هدف ارتباط برقرار کند ، برای مخاطبان داخلی روشن می کند.

پلتفرم ویدیویی

 سیستم عامل های مختلف ویدیویی گزاره های ارزش متفاوتی دارند. در حالی که برخی (مانند Vimeo) به شما امکان می دهند فیلم های خود را بر روی سیستم عامل های مختلف جاسازی کنید ، برخی مانند یوتیوب  (YouTube) برای سئو عالی هستند . و برخی مانند فیس بوک (Facebook) به شما کمک می کنند تا مردم را در رسانه های اجتماعی هدف قرار دهید. می توانید برای میزبانی و به اشتراک گذاری فیلم های خود ، یک پلتفرم واحد یا ترکیبی از سیستم عامل های دیگر را انتخاب کنید.

بودجه Video Marketing

بودجه عامل مهمی است که سایر تصمیمات مربوط به توسعه فیلم و بازاریابی را هدایت می کند.

فیلمنامه

فیلمنامه به پایه فیلم تبدیل می شود و دلیل بزرگی در موفقیت یا عدم موفقیت استراتژی بازاریابی ویدیویی است.

نوع ویدیو

 تعیین نوع فیلم بسیار مهم است زیرا می توانید در مورد نحوه تهیه ، ارسال و فروش در این فیلم تصمیم بگیرد. فیلم های زنده معمولاً شامل هیجان و ارسال همزمان هستند ، در حالی که فیلم های توضیح دهنده ممکن است از انیمیشن ها به همراه عکس های دیگر استفاده کنند و ویرایش های زیادی را انجام دهند. تصمیم گیری در مورد نوع ویدیو ، تعیین نیازهای خلاقانه ، جدول زمانی و سایر موارد ویدیویی را آسان می کند.

نیازهای خلاقانه

 اینها به نوع فیلم بستگی دارد. ممکن است شامل لباس ، مجوزهای مکان ، دارایی های دیجیتال و غیره باشد.

برنامه اقدام

 بیان می کند که در چه زمانی باید انجام شود. این استراتژی و اجرای آنرا ساده می کند.

سایر الزامات

 سایر الزامات خاص ویدیویی که برای برنامه ریزی در این مرحله لازم است.

فیلم (های) خود را توسعه دهید

این مرحله شامل فیلمبرداری ، افزودن افکت ها ، نمره پس زمینه ، صداگذاری و هر آنچه برای تبدیل اسکریپت نوشته شده به فریم در حال حرکت لازم است.

این مرحله اغلب شامل کمک به شخص ثالث یا به فیلمبرداری یا ساخت انیمیشن برای شما می شود. اما اگر می خواهید این کار را خودتان انجام دهید ، در اینجا چند ابزار برای کمک به شما وجود دارد –

Animoto

 ویرایش ویدیوی مبتنی بر ابر SAAS است که می توانید با استفاده از هزاران قالب و ویژگی از آن برای ایجاد آنلاین فیلم استفاده کنید.

Placeit

 Placeit یک پلت فرم توسعه فیلم با کشیدن و رها کردن بسیار آسان است که تقریباً برای هر نوع ویدیو اعم از داستانهای اینستاگرام گرفته تا فیلم تبلیغی و تبلیغات فیس بوک ، قالبهایی دارد.

Envato

 عناصر Envato یک سرویس اشتراکی برای سازندگان ویدیو است که صدها هزار دارایی دیجیتال را برای شما فراهم می کند.

ویدئوهای بازاریابی خود را به بازار عرضه کنید

با توجه به اینکه فیلم ها هنگام بازاریابی یک سرمایه بزرگ محسوب می شوند ، باید آنها را نیز به بازار عرضه کنید.

اگر آن را در YouTube یا وب سایت خود بارگذاری می کنید ، روی سئو تمرکز کنید. اگر اینستاگرام یا توییتر را به عنوان سکوی دلخواه خود انتخاب کردید ، از هشتگ های مربوطه استفاده کنید. شما حتی می توانید آن را در سیستم عامل های دیگر رسانه های اجتماعی مانند Reddit یا Tumblr به اشتراک بگذارید یا تبلیغی را برای همین منظور اجرا کنید (تبلیغات ویدیویی عملکرد بهتری نسبت به تبلیغات تصویری دارد) که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید اهداف بیشتری را به سمت خود بکشید.

نمونه هایی از بازاریابی ویدیویی

در این دوره که فیلم ها در حال حاضر بر دنیای دیجیتال حاکم هستند ، هر بار که به پروفایل رسانه های اجتماعی خود دسترسی پیدا می کنید ، نمونه ای از بازاریابی ویدیویی را مشاهده می کنید . وب سایت SAAS را که برای کار استفاده می کنید ، باز کنید یا فقط YouTube را جستجو کنید. در اینجا چند مثال شناخته شده برای شما وجود دارد –

صفحه فرود

وقتی در مورد فیلم در صفحه فرود صحبت می کنیم ، Vimeo پیشتاز است. این پلتفرم دارای ویدئوهای هوشمندانه یکپارچه ای برای نمایش نسخه ی نمایشی از پخش کننده Vimeo است و به همین دلیل انتخاب خوبی برای کسب و کارهای B2B است.

ویدیوی توضیح دهنده

اگر غالباً از WhatsApp در مرورگر دسک تاپ خود استفاده می کنید ، متوجه می شوید که فیلم توضیح دهنده در صفحه web.whatsapp.com آنها توضیح می دهد که چگونه می توانید کد QR را با تلفن خود اسکن کرده و از WhatsApp در دسک تاپ خود استفاده کنید.

کمپین رسانه های اجتماعی

چند سال پیش ، Always با کمپین #LikeAGirl خود در اینترنت پیروز شد. آنها یک موضوع بحث برانگیز را انتخاب کردند و ویدئویی با یک پیام قانع کننده تهیه کردند که از بازاریابی ویروسی سود می برد.

Vlog

Hubspot یک وبلاگ به نام Hubspot Academy را مدیریت می کند که در آن پیچیدگی های بازاریابی ورودی را آموزش می دهد. این یک استراتژی بازاریابی با محتوای عالی است که باعث می شود استفاده از بازاریابی ویدیویی باعث افزایش مواجهه با برند شود.

فیلم زنده

فیس بوک با کنفرانس F8 خود که در آن مارک زاکربرگ بسیاری از ویژگی ها و برنامه های جدید فیس بوک را فاش کرد ، جان دوباره گرفت. این ویدیو بعنوان یک تبلیغ بیشتر تقویت شد و منجر به بیش از یک میلیون بیننده شد.

منبع : feedough

0/5 (0 Reviews)