3 نکته گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی

گوگل آنالیتیکس برای تجارت الکترونیکی شما چه مزایایی دارد ؟ چطور Google Analytics می تواند رفتار خرید آنلاین را به شما نشان دهد. می توانید رفتار خرید و پرداخت هر بازدید کننده را به سایت خود پیگیری کنید. می توانید موفقیت اقدامات مختلف بازاریابی داخلی و خارجی را به منظور تشویق خرید و چک از طریق بازدید کنندگان اندازه گیری کنید.

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی

بسیاری از مشاغل که از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی استفاده می کنند فقط تحلیلی سطحی از آنچه را که گوگل آنالیتیکس می تواند انجام دهد را درک می کند. آنها با بهره گیری از ویژگی های قدرتمندتر این سیستم عامل ، از دریافت بینش های ارزشمند زیادی در مورد بازاریابی و نحوه استفاده بیشتر از بودجه خود ، را در می یابند.

آموزش هر جنبه Google Analytics به یک کتاب الکترونیکی نیاز دارد. بنابراین در این مقاله برای شروع کار و آشنایی بیشتر با گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی ، سه مرحله را طی می کنیم .

1

اهداف وب سایت خود را در مورد نیازهای خاص تجاری تنظیم کنید

گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس

می توانید از Google Analytics برای سنجش میزان عملکرد وب سایت خود با کمک از  KPI های هدف شرکت خود استفاده کنید. به پیش فرض های تنظیم شده در گوگل آنالیتیکس اعتماد نکنید. این موارد برای پوشش طیف گسترده ای از شرکت ها است و برخی از آنها برای نیازهای تجاری شما کاربرد ندارند.

درعوض ، زمان لازم را برای تعریف KPI های مهم که وب سایت شما باید مورد استفاده قرار گیرد ، اختصاص دهید. به عنوان مثال ، علاوه بر فروش آنلاین ، آیا هدف شما از ایجاد درخواست های نقل قول برای سفارشات بزرگتر / فله ای است؟ آیا هدف دیگر جمع آوری آدرس های ایمیل با ارائه گزارش رایگان است؟ اگر علاقه مندی برای محصولات یا خدمات شما وجود دارند ، بازدید کنندگان باید به وب سایت شما مراجعه کنند؟

گوگل آنالیتیکس برای تجارت الکترونیکی

هنگامی که از طریق این اهداف فکر می کنید ، شروع به شناسایی نرخ تبدیل های مورد نیاز برای تنظیم در حوزه مدیریت گوگل آنالیتیکس نمایید. این یک مرحله مهم است که به شما امکان می دهد عملکرد همه کانال های مختلف بازاریابی خود را کنترل کنید. به عنوان مثال ، اگر هدف شما تولید درخواست های نقل قول است ، برای اندازه گیری درخواست های نقل قول ، نیاز به تنظیم نرخ تبدیل دارید. پس از اتمام این کار ، شما قادر خواهید بود گزارشات گوگل آنالیتیکس را بررسی کنید . تا ببینید چه تعداد درخواست نقل قول از سئو در مقابل گوگل ادز (Google Ads) در مقابل Facebook یا هر کانال بازاریابی دیگری که استفاده می کنید ایجاد شده است.

2

از ردیابی تجارت الکترونیکی استفاده کنید

Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics ویژگی ای به نام تجارت الکترونیکی پیشرفته را ارائه می دهد. هنگام تنظیم حساب Google Analytics باید آن را مشاهده کنید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از این ویژگی برای درک بهتر سفر مشتری از طریق وب سایت و پرتال خرید خود استفاده کنید.

می توانید رفتار خرید و پرداخت هر بازدید کننده را به سایت خود پیگیری کنید. این شامل نمای صفحه ، کالاهای اضافه شده و حذف شده ، موارد رها شده و خریدهای آنلاین انجام شده است.

گزارشات گوگل آنالیتیکس چه مواردی را برای تجارت الکترونیکی نشان می دهند ؟

از طریق گوگل آنالیتیکس برای تجارت الکترونیک می توانید معیارهای زیر را بررسی نمایید :

  • درآمد ایجاد شده ،
  • میانگین مقدار خرید ،
  • نرخ تبدیل محصولات خاص و
  • چگونگی افزودن سریع محصولات به سبد خرید را مشاهده کنید.
  • می توانید ببینید مشتری در تجربه خرید از چه نقطه ای علاقه خود را از دست می دهد. این امر به شما امکان می دهد تاکتیکهایی را حفظ کنید که آنها را درگیر نگه داشته و آنها را ترغیب به خرید کند.
  • می توانید موفقیت اقدامات مختلف بازاریابی داخلی و خارجی را به منظور تشویق خرید و چک از طریق بازدید کنندگان اندازه گیری کنید. به عنوان مثال ، می توانید ببینید که آیا بنر محصول جدید نرخ تبدیل را افزایش داده است یا خیر.
  • گزارش های مختلف به شما امکان می دهد مشتریانی که در وب سایت شما خرید آنلاین می کنند ، چه مسیری را طی می کنند.

ما همچنین توصیه می کنیم از نظرات گزارش مخاطبان استفاده کنید تا ببینید بازدید کنندگان وب سایت شما واقعاً مشتریان ایده آل شما هستند یا خیر. برای ردیابی پارامترهای مهم جمعیت شناختی مانند سن ، جنس و موقعیت مکانی می توانید بخش های سفارشی ایجاد کنید.

مرور اطلاعات در مورد بازدید کنندگان شما ممکن است بینش وسیع تری به شما بدهد. شاید شرکت شما برای تغییر بیشتر بازار هدف خود نیاز به تغییر استراتژی بازاریابی یا تغییر طراحی وب سایت داشته باشد.

3

گوگل آنالیتیکس را با بستر تجارت الکترونیکی خود همگام سازی کنید

3 نکته گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی

3 نکته گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی

بسیاری از سیستم عامل های تجارت الکترونیکی ، مانند Shopify ، توانایی همگام سازی سریع با Google Analytics را دارند. این می تواند برای شما و تیم تان باعث صرفه جویی در وقت و امید برای تلاش بیشتر شود..

به عنوان مثال ، گزارش تجزیه و تحلیل تجارت الکترونیکی که در بالا به آنها اشاره شد نیاز به دانش جاوا اسکریپت دارد ؛ در صورتی که  می خواهید خودتان آن را تنظیم کنید. همیشه با تیم پشتیبانی برای پلت فرم تجارت الکترونیکی خود مشورت کنید تا ببینید آیا قبلاً با Google Analytics همگام شده اند یا خیر.

گوگل آنالیتیکس ابزاری برای تجارت الکترونیکی

به فراتر از داده های سطح نگاه کنید

در Google Analytics چیزهای بیشتری وجود دارد تا اینکه فقط بخواهید به معیارهای اصلی ترافیک مراجعه کنید. مقاله ۳ نکته گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) برای تجارت الکترونیکی به شما امکان دهد تا درک بهتری از مکان دستیابی به پیشرفتهای تجارت الکترونیکی از طریق کانالهای مختلف بازاریابی خود داشته باشید.

  1. ابتدا اهداف شغلی خود را شناسایی کرده و نرخ تبدیل ها را در قسمت مدیریت Google Analytics تنظیم کنید.
  2. دوم ، تجزیه و تحلیل تجارت الکترونیکی پیشرفته را بصورت دستی یا همگام سازی بستر تجارت الکترونیکی خود با Google Analytics تنظیم کنید.
  3. و سوم ، تمام گزارش های تجارت الکترونیکی را مرور کنید تا ببینید کدام کانال های بازاریابی می توانند برای افزایش فروش شما بهبود یابند.

منبع : targetmarketingmag

0/5 (0 Reviews)