کرونا ویروس : ایجاد اختلال ، عدم اطمینان برای اکوسیستم بازاریابی دیجیتال

تاثیر کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال

۱۳ اظهار نظر بازاریابی دیجیتال در مورد تاثیر احتمالی ویروس کرونا بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال

در چرخه خبری ، بحث و گمانه زنی هایی درباره coronavirus یا COVID-19 حاکم است. این امر در مطبوعات تکنولوژیک نیز صادق است ، زیرا رویدادهای اصلی صنعت لغو می شود و شرکت هایی مانند اپل ، فیس بوک و Uber می گویند که به دلیل مشکلات زنجیره تامین یا کاهش تقاضای مصرف کننده ، احتمالاً درآمدشان کاهش خواهد یافت .

تاثیر کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال

ناشران آنلاین اعلام کرده اند که COVID-19 در حال تأثیرگذاری بر درآمدهای تبلیغاتی است. به ویژه ، NY Times تشکیل پرونده ای داد که در آن اعلام کرد (از طریق Axios) درآمد آگهی در این سه ماه حدود ۱۰٪ کاهش می یابد. این شرکت آن را به “عدم اطمینان و نگرانی در مورد ویروس” نسبت داد. تحلیلگران می گویند که انتظار دارند که در آینده نزدیک فعالیت تبلیغاتی در فیس بوک نیز به این مشکل دچار شود. (این امر می تواند بر تبلیغات Google نیز تاثیرگذار باشد).

در واقع ، عدم اطمینان و ترس در دنیای واقعی تأثیر می گذارد. این به نوبه خود بر اکوسیستم دیجیتال اثر گذار است. چگونگی عملکرد آن در کوتاه مدت و بلند مدت سوالی است که ما برای طیف وسیعی از بازاریابان دیجیتال مطرح می کنیم. پاسخ آنها متنوع است اما برخی از مضامین را با هم به اشتراک می گذارند: لغو کنفرانس ها ، اثر آن بر سود تجارت الکترونیکی ، تأثیرگذاری بر زنجیره تأمین و تدارکات ، کار از راه دور و اینکه چگونه فعالیتهای عمودی های خاص بیش از دیگران رنج می برند.

تهدیدی برای کنفرانس های بازاریابی صنعتی

Tom O’Regan ، Madison Logic

کنفرانس های صنعتی خط هزینه شماره ۱ یا شماره ۲ در بودجه بازاریابی برای شرکتهای سازمانی هستند. این رویدادها برای تولید و ایجاد مشتریان جدید مورد استفاده قرار می گیرند .  اما مهمتر از آن ، در این محیط کالاهای تجاری محصولات موجود را حفظ کرده و رشد می دهند. تنظیم موفقیت تیمهای بازاریابی و فروش در اجرای رویدادهای مجازی و تعامل دیجیتالی ، تفاوتی در حفظ نرخ رشد در سازمانهایشان خواهد داشت. با توجه به استراتژی صحیح متمرکز بر مشتریانی که بیش از همه اهمیت دارند ، معتقدیم سازمان ها می توانند از این محیط جدید استفاده کنند و حتی برتری بالقوه داشته باشند.

رکود کسب و کارهای محلی

Amy Barone, Splash

حتی قبل از تاثیر کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال ، ما متوجه شده ایم که رویدادهای بازاریابی به جای فقط یک یا دو رویداد بزرگ سالانه سرمایه گذاری در رویدادهای محلی قابل تکرار را نیز در دستور کار داشته اند . مقیاس بندی سریعتر و آسان تر از رویدادهای محلی (و پایین) ، تشویق ارتباط شخصی پر معنا تر ، جذب گروه گسترده تری از شرکت کنندگان ، از جمله کسانی که نمی توانند یا نتوانند مسافرت کنند. فقط در چند روز گذشته ، ما شاهد هستیم که بسیاری از شرکت ها در مقابل بسیاری رویدادهای بزرگ را لغو کرده اند ، و این رویکرد به سرعت در حال همه گیری است .

تاثیر بر بازاریابی گردشگری

Amanda Martin, Goodway Group

Coronavirus مورد توجه همه مدیران سراسر دنیا است. تأثیر بر عرضه اولین چیزی است که به نظر ما براساس چگونگی ضربه زدن به موجودی به قفسه ها و تأثیرگذاری بر بودجه بازاریابی و تبلیغات می بینیم. یکی از مباحث بحث برانگیز در هنگام صحبت با مشتری ، درک چگونگی تأثیرگذاری در صنعت آنها است ، برای مثال ، ما شاهد کاهش مسافرت ها بوده ایم .

Sean Buckley, SpotX

در حالی که درک تأثیر بلند مدت کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال خیلی زود است ، اما می بینیم شیوع Coronavirus بیشترین تأثیر را در عمق سفر تا به امروز داشته است. خطوط هوایی و سفرهای دریایی ، در برخی موارد با توجه به شرایط فعلی ، شروع به کاهش ، به تعویق انداختن یا مکث کردن تبلیغات خود می کنند.

خاموش شدن کمپین های تبلیغاتی

Tony Rindsberg, Thankful

موج کنسل شدن نمایشگاه های تجاری و کنفرانس یا تأخیرهایی در رویدادهای بازاریابی به طور قابل توجهی تخصیص هزینه ما را تغییر می دهد. ما قصد داریم کانال های دیجیتالی را پرخاشگرانه تر بکار گیرم اما از نظر استراتژیک با توجه به تأثیر کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال امکان پذیر نمی باشد. اگر روند فعلی ادامه یابد ، ما باید به طور جدی خاموش شدن برخی از کمپین های بازاریابی را در نظر بگیریم و این حداقل تا زمانی که برند ها آماده بحث درباره عرضه ی جدید محصولات باشند ، ادامه خواهد یافت.

رشد در بازاریابی داروسازی و مراقبت های بهداشتی

Jonathan Kagan, MARC USA

در ذهن ما چند مورد اتفاق خواهد افتاد و همه چیز به حالت عمودی پایین می آید. سفرها به ویژه سفرهای بین المللی به احتمال زیاد در هزینه ها کاهش خواهند داشت ، زیرا تبلیغ کنندگان برای جلوگیری از هزینه های صرفاً کنسل شدن سفر تلاش می کنند. ما در سال ۲۰۱۶ با Zika چیزی مشابه دیدیم. هر تبلیغ کننده ای که برای انجام تبلیغات احتمالاً تلاش خود را کاهش می دهد ، زیرا اطمینان برای بیرون رفتن از این وضعیت حتی ممکن است کاهش یابد.

با این حال ما معتقدیم که ما در تلاش های ، تحویل مواد غذایی ، سفارش غذا و همه تلاش های مشابه ، رشدی صعودی اتفاق خواهد افتاد ، زیرا توانایی افراد برای جلوگیری از هراس خرید احتمالاً شروع به سقوط خواهد کرد. اگر این منجر به رکود اقتصادی شود ، خواهیم دید کالاهای مرتبط با خودروسازی / لوکس در سرمایه گذاری های خود تأثیر خواهند گرفت (مشابه ۲۰۰۷-۲۰۰۸). با این حال ، هر زمان رکود اقتصادی یا ترس گسترده از سلامتی وجود داشته باشد ، به نظر می رسد داروسازی / مراقبت های بهداشتی و ذیل آن (یعنی الکل) به رشد و شکوفایی می رسد.

تقویت بازار محصولات تند مصرف بسته بندی شده

Frederick Vallaeys, Optmyzr

اگر به جایی برسیم که باید از فروشگاه ها یا سایر مکان های عمومی اجتناب کنیم ، این امر می تواند تجارت الکترونیکی را تقویت کند ، به خصوص برای کالاهای مصرفی بسته بندی شده و آن دسته از خریدهایی که ما نمی توانیم تا چند هفته به تعویق بیاندازیم. این امر تأثیر زیادی بر بازاریابان دیجیتالی خواهد داشت که می توانند برای خرید مشتریانی که متقاضیان خرید آنلاین نیستند ، رقابت ایجاد کند.

پیام مناسب در زمان مناسب برای کسب و کارهای آنلاین

Samantha Barnes, bounteous

تأثیر کوتاه مدت ویروس جدید احتمالاً منجر به رکود بسیاری از صنایع خواهد شد ، اما ما شاهد افزایش قله ای در مخاطبان آنلاین خواهیم بود. استراتژی ها و اهداف اندازه گیری باید برای مواقع نامشخص تنظیم شود و این فرصتی برای ایجاد روابط طولانی مدت برای صعود بعدی است. ما همچنین می بینیم که تبلیغ کنندگان مشکوک ، ربات ها و سایت های محتوا در حال جوانه زدن هستند تا از ترس مردم استفاده کنند ، بنابراین پیام مناسب در زمان مناسب اکنون حتی پر معنی تر خواهد بود. در مورد بلند مدت ، بدون شک بازاریابان و تحلیلگران با ملاحظاتی نوآوری می کنند که سفر مشتری می تواند پر از عوامل استرس زا و تجربه ای برای تصدیق و آگاهی از آنها باشد.

افزایش سفارشات آنلاین

Tony Verre, The Integer Group

آنچه ما به عنوان تأثیرات کوتاه مدت تا میان مدت (۱ تا۴ ماه) برای تجارت الکترونیکی می بینم – به طور خاص – در حال حاضر شروع تاثیر آن در بازارهای اصلی مانند آمازون – افزایش چشمگیر سفارشات آنلاین است زیرا مردم از خرید شخصی اجتناب می کنند. تماس با خرده فروشی در فروشگاه نه تنها برای مواد ضد عفونی کننده و تمیز کننده بلکه برای کلیه کالاها و خدمات: تحویل مواد غذایی ، تحویل کالاهای روزمره و غیره افزایش می یابد .

تأثیر طولانی مدت این افزایش گسترده در سفارشات آنلاین ، به نظر ما ، در سیستم لجستیک استرس ایجاد خواهد کرد که باعث می شود تحویل سریع به تعویق بیافتد.

رشد دور کاری در محیط بازاریابی

Eric Enge, Perficient Digital

تأثیر اصلی کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال در نتیجه ترس ناشی از آن خواهد بود. ما قبلاً شاهد بودیم که با افت بیش از ، شرکت ها کنفرانس های بزرگ را لغو می کنند و شرکت هایی نیز آن را به عنوان ریسک درآمدی اعلام می کنند ، و این موارد برای شرکت های بازاریابی دیجیتال گسترش می یابد (هر چند این ممکن است به نفع برندهایی مانند Zoom ، LogMeIn ، Skype باشد. ) اظهار نظر در مورد تاثیر بلند مدت آن دشوار است ، زیرا بستگی به میزان گسترش آن دارد.

Emil Alon, Resonai

مهم است که سیاست های کار از راه دور را در طول همه گیری کرونا در دستور کار قرار دهیم. حتی اگر نگرانی فوری در منطقه جغرافیایی شما وجود نداشته باشد ، سفر کاری مکرر و غالبا غیرقابل پیش بینی وجود دارد. فن آوری همه جانبه مانند آموزش AR می تواند در چندین مکان توسعه داده شود . دفاتر سنتی را قادر می سازد در صورت لزوم از یک استراتژی کار از راه دور استفاده کنند. محتوا را می توان از راه دور با استفاده از ابزارهای اداری برای به روزرسانی آموزشها و صرفه جویی در وقت و هزینه در هنگام ایجاد آموزش جدید ، عرضه نمود.

Dana Tan, Under Armour

آیا شما هم قرار بود با یک بازرگان یا نماینده شرکای تجاری ملاقات حضوری داشته باشید ؟ سوالی پیش آمد که آیا ما می توانیم جلسات خود را ادامه دهیم یا نه ، زیرا یک سیاست بهداشتی وجود دارد مبنی بر اینکه نباید با کسی از خارج منطقه حضور ما ملاقات کنیم ، مگر اینکه حداقل ۱۴ روز در قرینطینه باشد. بنابراین ، قطعاً در جلسات چهره به چهره تأثیر می گذارد. ما همچنین می دانیم که صحنه کنفرانس برای بقیه سال چه شکلی خواهد بود. تصور می کنیم حضور افراد ممکن است پایین باشد.

و تاثیر کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال چه معنایی برای زنجیره تامین و رهاسازی خط جدید محصولات الکترونیکی دارد ؟ فکر نمی کنیم هنوز جواب آن را بدانیم. در حالی که مطمئناً تنوع در صنعت وجود دارد ، کرونا ویروس فقط محدود به چند کشور نیست.

بازاریابان دیجیتال بسیار خوشحال هستند که می توانند کار خود را در خانه انجام دهند. کارمندان فروشگاه های مواد غذایی ، کارگران خدمات مواد غذایی و بسیاری دیگر از افراد این آسودگی را ندارند. آنها همچنین غالباً وقت مرخصی ندارند ، به این معنی که مجبور هستند برای درآمد به محل کار خود بروند و این به معنای آن است که آنها اغلب در خطر ابتلا به ویروس قرار دارند ، زیرا در غیر این صورت ، آنها قادر به پرداخت اجاره یا تأمین هزینه زندگی خود نخواهند بود. .

تاثیر بر نحوه خرید مصرف کننده

Natalie Barreda, T-Mobile

تاثیر کرونا ویروس بر اکو سیستم بازاریابی دیجیتال در کوتاه مدت ، عدم اطمینان در مورد چگونگی حرکت به جلو است . این باعث می شود که بازاریابان بتوانند زمان زیادی را صرف انجام برنامه ریزی احتمالی کنند. در یک یادداشت مشابه ، رفتار مصرف کننده در حال حاضر متفاوت از آنچه در حالت عادی است. ما در حال حاضر در مورد اثرات صنعت سفر و گردشگری می شنویم. ما فکر می کنیم این صنایع می خواهند راه هایی را برای ترغیب مصرف کنندگان به فکر کردن در مورد این وضعیت فعلی پیدا کنند ، یعنی بازاریابی در  یک دنیای امیدوارانه با COVID-19.

از نظر تأثیر بلند مدت ، ما در حال حاضر شروع می کنیم ببینیم که چگونه این امر از بر بازار سهام تأثیر می گذارد. و در صورت ادامه ، کارگران کم تر می شوند و بر نحوه خرید و تعامل مردم با برند ها تأثیر می گذارد. بازاریابان باید در مورد احتمال هدف قرار دادن اهداف و ارزش سرمایه گذاری هایشان گفتگوهای بسیار صادقانه ای داشته باشند. شاید زمان آن فرا رسیده باشد که موارد را به عقب برگردانید .

علاوه بر این ، برند ها همچنین باید در مورد چگونگی استفاده از بازاریابی خود برای پرداختن به مشکلات ناشی از COVID-19 ، مانند تعطیلی فروشگاه ، فکر کنند. داشتن یک سرویس عالی مشتری محور و کاربر پسند تجارت الکترونیک در مواقعی مثل این ضروری است.

منبع : martechtoday

5/5 (2 Reviews)