بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل

بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل

بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل

بازاریابی و فروش در بسیاری از صنایع دارای ظرافت ها و پیچیدگی های خاص خود می باشد. بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. هنگامی که در مغازه خرده فروشی دسته های گل متفاوت را مشاهده می کنید شاید تنها به زیبایی گل فکر می نمایید. و در بهترین حال ممکن است تنها نحوه مراقبت از گل ذهن شما را درگیر نماید. اما آیا تا به حال به فرآیند بازاریابی و فروش گل فکر کرده اید ؟ آیا می دانستید که در بازاریابی و فروش گل بسیاری از رویدادهای برنامه ریزی شده به صورت هماهنگ اجرا می گردند تا در یک دوره زمانی کوتاه مدت گل مورد نظر شما در خرده فروشی این صنعت به دست تان برسد؟ آیا می دانید در صورتی که عطر و تازه گی این گل از بین برود تمام فعالیت های بازاریابی و فروش اثربخشی خود را از دست خواهند داد؟

بازاریابی در صنعت جهانی گل

بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل

بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل


صنعت گل یک صنعت جهانی است. در حالی که ایالات متحده خریدار ۶۰% گل تولید شده است کشور کلمبیا ۸۰% این واردات را تامین می نماید. دماهای گرمتر آمریکای جنوبی به رشد صنعت گل در این مناطق کمک نموده است. اما پیشرفت های تکنولوژیکی در تولید سهم بازار تولیدکنندگان محلی را تا حدودی گرفته است. میامی و لس آنجلس دو نقطه ورودی اصلی گل های وارداتی قبل از تحویل به انبارهای عمده فروشی هستند.

محدودیت زمانی در زنجیره تامین بازاریابی در صنعت گل

عمده فروشان گل سفارشات خود را از گلداران محلی برای انواع گل و لوازم مانند روبان ، ظروف ، گلدان و فوم دریافت می کنند. گل ها عمر مفید محدودی و طبیعت بسیار حساسی نیز دارند. بنابراین بازاریابی و فروش در عمده فروشی گل به پارامتر سرعت و دقت بسیار وابسته است. در ایالات متحده هنگامی که گل ها به داخل کشور وارد می شوند از کانتینرهای یخچال دار برای حمل گل به عمده فروشی به منظور بسته بندی و تحویل نهایی به خرده فروشی گل استفاده می گردد.

عمدهفروشی گل

تاثیر قیمت گذاری در بازاریابی و فروش صنعت گل

قیمت گذاری در صنعت گل از شرایط آب و هوایی و مشکلات تولیدکنندگان این صنعت متاثر است. چالش ها در عرضه و تقاضا در صنعت گل تاثیر بسیار زیادی بر قیمت گذاری عمده فروشی گل و خرده فروشی گل دارد. صنعت گل مانند بسیاری از صنایع دیگر تحت تاثیر پارامترهایی دچار افزایش تقاضا می گردد. تعطیلات ، روز مادر ، ولنتاین و روزهای خاص تاثیر بسیاری بر بازاریابی و فروش در صنعت گل دارند. مهمترین عامل در افزایش قیمت در صنعت گل افزایش هزینه های حمل و نقل و سوخت است. چرا که تحویل سریع و به موقع گل ضروری و تضمین کننده سودآوری عمده فروش و خرده فروش در صنعت گل است.

شرایط تاثیرگذار بر عمده فروشی گل

عمده فروشی گل دارای مشکلات خاص خود می باشد. تمرکز بیشتر بر پارامترهای بازاریابی و فروش فعالیت عمده فروشی در این صنعت را دو چندان می نماید. برنامه ریزی منظم در زنجیره تامین ، انبارداری در شرایط ویژه و تامین تقاضا با توجه به نیاز جامعه از مشکلات عمده عمده فروشی گل است. صنعت گل در ایران با پارامترهای بسیار بیشتری مواجه است. فرهنگ و رسم و رسوم خاص مناطق مختلف و تامین گل در ایام خاص بر سودآوری این صنعت بسیار تاثیر گذار است. عدم استفاده از استراتژی های بازاریابی و فروش و بی توجهی به روندهای در حال تغییر از جمله معضلات عمده فروشی گل در ایران است. هنوز بسیاری از عمده فروشان گل در ایران به صورت سنتی فعالیت می کنند. تکنولوژی قدیمی و زنجیره تامین نامناسب باعث کاهش سودآوری و ناپایداری فروش در عمده فروشی گل است.

تهیه و تنظیم : تیم مشاوره بازاریابی Marketing Iran Talent