نادیده گرفته شدن برندها در رسانه های اجتماعی

اخبار بازاریابی برندها در رسانه های اجتماعی

تقریباً نیمی از مصرف کنندگان بریتانیایی برندها را در رسانه های اجتماعی نادیده می گیرند.

بر اساس گزارشی از یک مطالعه جدید توسط Kantar TNS، که در نظر سنجی از ۷۰ هزار مصرف کننده جهانی – شامل ۳۲۰۰ بریتانیایی – صورت گرفته، تقریباً نیمی ار بریتانیایی ها (۴۰%) به صورت فعالانه پست های رسانه ها یا تبلیغات برندها را نادیده می گیرند.

در سطح جهانی، بیش از یک چهارم (۲۶%) از مصرف کنندگان محتوای برندسازی شده را نادیده می گیرند، در حالی که ۳۴% احساس می کنند که به صورت مداوم توسط تبلیغات آن لاین دنبال می شوند. شکاکیت به تبلیغات رسانه های اجتماعی در دو کشور سوئد و دانمارک است که ۵۷% مصرف کنندگان هر کشور محتوای برندسازی شده را کنار می گذارند. با این حال، می توان امید بیشتری برای بازاریابان در آسیا و آمریکای جنوبی قائل شد، چرا که این شکاکیت در عربستان ۱۵% و در برزیل ۱۹% است. چین و آفریقای جنوبی به متوسط جهانی نزدیک تر بوده و به ترتیب ۲۴% و ۲۶% از پاسخ دهندگان بدبینی خود را اعلام کرده اند.

مایکل نیکولاس (Michael Nicolas)، مدیر جهانی در Kantar TNS، می گوید:

” برخی از برندها در حال کسب جایگاه واقعی خود هستند – همچنان که برندهایی مانند دیزنی (Disney)، استارباکس (Starbucks)، و مک دونالدز (McDonlald’s) از فیلترهای اسنپ چت برای درگیر کردن مصرف کنندگان با برند خود به روشی که آنها احساس ناخوشایندی نداشته باشند، استفاده کرده اند. این کلید اصلی غلبه بر ادراکات منفی بنیادی افراد از فعالیت های آن لاین برندهاست. بدبینی نسبت به تبلیغات برند در رسانه های اجتماعی برای اینستاگرام و اسنپ چت دارای رشد بزرگی بوده است. با وجود سرماه گذاریهای عظیم در پلت فرم های آگهی هر دو رسانه ذکر شده در سالیان گذشته، تقریباً یک چهارم (۲۳%) از کاربران اینترنت، در حال حاضر با اسنپ چت کار می کنند و جهش بزرگی نسبت به ۱۲% در ۲ سال گذشته است. در همین اثناء اینستاگرام محبوبیت بیشتری یافته، و از ۲۴% سال ۲۰۱۴ به ۴۲% در زمان فعلی رسیده است و تنها افراد جوان از این پلت فرم ها استفاده نمی کنند.”

بر طبق مطالعه مذکور، ۲۰% از کاربران اینترنتی که از اینستاگرام استفاده می کنند در رده ی سنی ۵۵ تا ۶۵ سال هستند که نسبت به سال گذشته ۴۷% رشد داشته اند؛ این در حالی است که ۹% از پاسخ دهندگان این مطالعه که در این رده سنی قرار دارند از اسنپ چت استفاده می کنند، که نرخ رشد ۳% را نسبت به سال ۲۰۱۵ نشان می دهد.

به نظر می رسد تأثیر گذاران و افراد مشهور یک صلاح کلیدی در بکار گیری تعامل کاربران با برندهای آن لاین هستند. این مطالعه نشان می دهد ۴۰% از افراد – دارای رده ی سنی ۱۶ تا ۲۴ سال – گفته اند که به آنچه افراد به صورت آن لاین راجع به برندها می گویند نسبت به منابع رسمی، مانند روزنامه ها، وب سایت برندها و یا آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی، بیشتر اعتماد می کنند.

مایکل نیکولاس همچنین می گوید :

“جوانترها تأثیرگذارتر و متمایل تر نسبت به قبل هستند، و به وبلاگ نویسان و همسالان خود اعتماد بیشتری دارند تا به اطلاعات منتشر شده از سوی برندها.”  

منبع : Marketing Week

ترجمه : تیم پژوهش Marketing Iran Talent

0/5 (0 Reviews)